کد خبر: ۴۲۶۲۲۲
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۳۳۷

سخنگوی سازمان تعزیرات: دریافت سکه از بیمار توسط پزشک تخلف است

محمدعلی اسفنانیسخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: برخی پزشکان، بیمار را برای نجات از بیماری به پرداخت وجه نقد یا سکه مجبور می‌کنند، که این یک تخلف است و باید با افراد متخلف در این زمینه برخورد کرد.
ایلنا: سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: برخی پزشکان، بیمار را برای نجات از بیماری به پرداخت وجه نقد یا سکه مجبور می‌کنند، که این یک تخلف است و باید با افراد متخلف در این زمینه برخورد کرد.

«محمدعلی اسفنانی» سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی در واکنش به موضع وزارت بهداشت مبنی بر اینکه جریمه‌ها در خصوص برخورد با مراکز غیرمجاز پزشکی بازدارنده نیست، گفت: درخصوص تخلف مربوط به تاسیس موسسه بدون مجوز اساسا باید این مرکز پلمب شود.

وی ادامه داد: قانون به صراحت در این زمینه مطرح می‌کند که وظیفه دانشگاه علوم پزشکی این است که اگر مرکزی بدون مجوز است باید پلمب کنند. در جایی که مجوز موسسه وجود دارد، اما از افراد غیرمتخصص استفاده می‌شود نیز باز هم وظیفه دانشگاه علوم پزشکی این است که این مکان را پلمب کرده و تا زمانی که افراد دارای صلاحیت در آن‌جا فعالیت نکرده آن موسسه فک پلمب نشود.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: این موارد که در اختیار سازمان تعزیرات نیست. معمولا جریمه‌هایی که در نظر گرفته می‌شود فرع بر این کار است به هر حال جریمه قابل پرداخت است و بعد این جریمه از بیماران دیگر قابل وصول است. اگر مرکزی پلمب و تعطیل شود، طبیعتا بستر از بین می‌رود و من فکر می‌کنم که باید دانشگاه‌های علوم پزشکی در این زمینه اقدام جدی داشته باشند.


اسفنانی در بخش دیگری از صحبت‌هایش درباره دریافت زیرمیزی از بیماران توسط برخی از پزشکان گفت: در سال‌های اخیر شاهد هستیم که برخی از پزشکان تحت عناوین مختلف اقدام به اضافه دریافت از بیمار می‌کنند. بیمار در یک اضطرار قرار دارد و به لحاظ اینکه در حال آسیب از بیماری است برای نجات از بیماری به پرداخت وجه نقد یا سکه مجبور می‌شود، اما این یک تخلف است و باید با افراد متخلف در این زمینه برخورد کرد.