کد خبر: ۴۲۶۲۴۴
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۰:۱۶
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۴۰۹

بهای طلا امروز سه شنبه در بازارهای جهانی

قیمت طلا دیروز دوشنبه به خاطر افزایش احتمال کاهش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا در ماه ژوئن افزایش یافته و به بالاترین رقم طی سه ماه ...
قیمت طلا دیروز دوشنبه به خاطر افزایش احتمال کاهش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا در ماه ژوئن افزایش یافته و به بالاترین رقم طی سه ماه گذشته رسید.

قیمت طلا در ساعت 19 به وقت گرینویچ با یک افزایش 1.4 درصدی به 2113 دلار و 28 سنت رسیده بود که بالاترین رقم از چهارم دسامبر را نشان می‌داد.
قیمت هر اونس طلا امروز با 0.14 درصد کاهش به 2011 دلار و 52 سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک کاهش 0.31 درصدی به 2019 دلار و 70 سنت رسیده است.

طلا طی یک هفته گذشته به دنبال انتشار اطلاعات مربوط به ضعف تولید کارخانه‌ای در آمریکا و کاهش فشار قیمت‌ها بیش از 50 دلار افزایش قیمت داشته است.

تحلیلگران عقیده دارند قیمت طلا می‌تواند از این رقم هم بالاتر رود. بازارها حالا 66 درصد احتمال می‌دهند فدرال رزرو نرخ بهره را در ماه ژوئن پایین بیاورد. کاهش نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را پایین آورده و تمایل برای خرید آن را افزایش می‌دهد.

سیاست بانک مرکزی آمریکا برای بالا بردن نرخ بهره جهت مهار تورم ارزش دلار و سود اوراق قرضه خزانه‌داری را هم بالا برده و خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا گرانتر کرده بود.

انجمن بازار طلای لندن اعلام کرد شاخص قیمت طلای لندن هم در روز دوشنبه به اوج 2098 دلار و 5 سنت رسیده است. بدین ترتیب رکورد قبلی 2078 دلار را که در 28 دسامبر به آن رسیده بود، شکسته می‌شود.

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با 0.04 درصد افزایش به 24 دلار رسید و پلاتین با یک کاهش 0.72 درصدی 892 دلار و 63 سنت معامله می‌شود.