کد خبر: ۴۲۶۳۵۳
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۸:۲۹
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۳۴۱

دیدار باقری و انریکه مورا در دوحه قطر

انریکه مورا، معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از دیدار و رایزنی با علی باقری، معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران در دوحه قطر خبر داد. وی در این باره نوشت: همکاری نظامی ایران و روسیه، جنگ غزه و بعد منطقه‌ای، تعهدات هسته‌ای و لغو تحریم‌ها در چارچوب برجام و موضوعات دوجانبه در دستور کار قرار دارد
معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد با معاون سیاسی وزیر خارجه ایران در دوحه دیدار کرده است.
 
 انریکه مورا، معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از دیدار و رایزنی با علی باقری، معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران در دوحه قطر خبر داد.
 
وی در این باره نوشت: همکاری نظامی ایران و روسیه، جنگ غزه و بعد منطقه‌ای، تعهدات هسته‌ای و لغو تحریم‌ها در چارچوب برجام و موضوعات دوجانبه در دستور کار قرار دارد.
 
باقری نیز همچنین در خصوص این دیدار نوشت: جلسه مفیدی با انریکه مورا و سون کوپمانس (نماینده ویژه اتحادیه برای غرب آسیا) داشتم. من بر‌ فوریت توقف نسل کشی و ضرورت نجات انسان‌های بی‌گناه در غزه تاکید نمودم.
 
وی افزود: چنین رایزنی‌هایی برای پرداختن به موضوعات مورد علاقه دو طرف از جمله در مورد مذاکرات رفع تحریم ادامه خواهد یافت.
 
اوکراین و کشورهای غربی ایران را به فروش سلاح برای استفاده در جنگ اوکراین متهم کرده‌اند. تهران و مسکو هر دو این اتهامات را رد کرده‌اند.