کد خبر: ۴۲۶۳۷۳
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۶
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۳۲۴

احتمال عدم برگزاری مناظره انتخاباتی آمریکا / برای تعهد نداد که با ترامپ مناظره کند

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا روز جمعه به وقت محلی در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که آیا به مناظره با ترامپ متعهد می شوید؟ گفت: «این به رفتار او بستگی دارد.» اظهار نظر بایدن اولین واکنش او در پاسخ به درخواست مناظره دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا در روز چهارشنبه است.
ایرنا: جو بایدن رئیس جمهور آمریکا از متعهد شدن به مناظره با دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق این کشور و رقیب انتخاباتی اش برای انتخابات پنجم نوامبر ۲۰۲۴ خودداری و آن را منوط به رفتار او کرد.

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا روز جمعه به وقت محلی در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که آیا به مناظره با ترامپ متعهد می شوید؟ گفت: «این به رفتار او بستگی دارد.»

اظهار نظر بایدن اولین واکنش او در پاسخ به درخواست مناظره دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا در روز چهارشنبه است.

ترامپ گفته بود: مهم است که من و جو بایدن در مورد موضوعاتی که برای آمریکا و مردم آمریکا، بسیار حیاتی است بحث کنیم. "بنابراین، من خواستار مناظره هستم. در هر زمان، هر کجا، هر مکانی!"


بایدن هنوز به سه مناظره عمومی ریاست جمهوری که برای قبل از نوامبر ۲۰۲۴ و پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری این کشور برنامه ریزی شده اند، متعهد نشده است.

رئیس جمهور آمریکا همچنین در پاسخ به این سوال که درباره دستورش به ارتش این شکور برای ساخت بندر (اسکله) موقت، چه کسی امنیت آن را تامین خواهد کرد؟ گفت: اسرائیلی ها.

بایدن در پاسخ به این سوال که آیا بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل باید برای ارسال کمک های بیشتری به نوار غزه تلاش کند، پاسخ مثبت داد.

رئیس جمهور آمریکا که در حاشیه سخنرانی سالانه خود در کنگره آمریکا در گفتگو با برخی اعضای کنگره گفته بود که به نتانیاهو گفتم «من و تو مسیح را ملاقات خواهیم کرد»، مورد سوال خبرنگاران قرار گرفت.

خبرنگاری گفت که چرا به نتانیاهو این حرف را زدید که بایدن در حالیکه که متعجب شده بود، گفت که من در سخنرانی ام چنین حرفی نزدم.

خبرنگار گفت که پس از آن چطور؟ در این هنگام بایدن گفت: شما مطالب را شنود می کنید؟

بایدن در حاشیه نشست سالانه کنگره در حالیکه آنتونی بلینکن وزیر خارجه نیز در کنار او بود، در جمعی از اعضای کنگره گفت: به او گفتم بی بی (نتانیاهو) این را تکرار نکن، من و تو مسیح را ملاقات خواهیم کرد. در این هنگام یکی از دستیاران بایدن به او تذکر داد و گفت: قربان، میکروفن شما باز است.

رئیس‌جمهور آمریکا در سخنانی در کنگره آمریکا در ادامه اقدامات تبلیغاتی خود در آستانه انتخابات ریاست جمهوری در این کشور و در حالیکه از سوی افکار عمومی داخل و خارج آمریکا برای توقف جنگ اسرائیل در غزه تحت فشار است، همزمان با مانع تراشی های اسرائیل در ارسال کمک های بشردوستانه به غزه، اعلام کرد: به ارتش دستور داده‌ام مسئولیت رهبری یک مأموریت اضطراری برای احداث یک اسکله (بندر) موقت در دریای مدیترانه و در ساحل غزه را بر عهده بگیرد.که این اسکله می‌تواند محموله‌های بزرگی از غذا، آب، دارو و پناهگاههای موقت را تحویل بگیرد اما هیچ نیروی نظامی آمریکایی وارد غزه نخواهد شد.