کد خبر: ۴۲۶۶۱۹
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۲:۲۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۱۲۰۱

تولید گوشی نوکیای تقلبی در ایران

عضو شورای عالی فناوری ارتباطات در مکاتبه ای با وزیر صمت، با طرح این سوال که مجوز تولید نوکیای تقلبی با چه منطقی صادر شد ...

تسنیم: عضو شورای عالی فناوری ارتباطات در مکاتبه ای با وزیر صمت، با طرح این سوال که مجوز تولید نوکیای تقلبی با چه منطقی صادر شد خواستار شفاف سازی در خصوص نحوه تخصیص ارز این کالا شد.

 

مجتبی توانگر عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در مکاتبه ای با علی آبادی وزیر صمت با اشاره به حواشی اخیر در مورد تولید موبایل نوکیای تقلبی نوشت: این روزها اخبار متعددی از فعالیت عجیب یک شرکت داخلی تولید کننده موبایل در رسانه ها منعکس شده که شواهد حاکی از آن است که این شرکت بدون مجوز از سوی برند نوکیا اقدام به تولید و توزیع موبایلهای نوکیا میکند و مردم طبقه ضعیف به عنوان مشتریان اصلی گوشیهای دکمه ای بدون اطلاع از این موضوع اقدام به خرید گوشیهایی میکنند که نه تنها توسط شرکت توکیا تولید نشده بلکه از قطعات غیراصل بهره برده است.

 

نکته عجیب به نظر می رسد وزارت صمت به بهانه حمایت از تولید داخـل تریم های خارجی مجوز به این شرکت اعطا کرده است. سوال اینجاست که این مجوز با چه منطقی در اختیار این شرکت قرار گرفته است؟