کد خبر: ۴۲۶۹۰۸
تاریخ انتشار: ۰۱ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۰:۳۲
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۵۱۲

ارتش اسرائیل برای نخستین بار از نفوذ موشک انصارالله به پدافند هوایی شهر ایلات خبر داد

ارتش اسرائیل اواخر سه‌شنبه شب برای نخستین بار اعتراف کرد که حوثی‌های یمن به پدافند موشکی این کشور نفوذ کرده‌اند. به گفته ارتش اسرائیل، گزارش‌ها مبنی بر فرود یک شی ناشناس در یکشنبه شب در شمال ایلات وجود دارد که موشک کروز شلیک شده از سمت دریای سرخ است. برخی کارشناسان می‌گویند که احتمال دارد موشک پرتاب شده از نوع کروز باشد که به‌صورت خطی‌تر پرواز می‌کند و می‌تواند اپراتورهای دفاع هوایی را غافلگیر کند.

ارتش اسرائیل اواخر سه‌شنبه شب برای نخستین بار اعتراف کرد که حوثی‌های یمن به پدافند موشکی این کشور نفوذ کرده‌اند.

 

به گفته ارتش اسرائیل، گزارش‌ها مبنی بر فرود یک شی ناشناس در یکشنبه شب در شمال ایلات وجود دارد که موشک کروز شلیک شده از سمت دریای سرخ است.

 

اگرچه ارتش اسرائیل به طور واضح به حوثی‌ها اشاره نکرده است اما این گروه چندین ماه در تلاش است تا با موشک‌های بالستیک به اسرائیل حمله کند.

 

طبق گزارش رسانه‌های اسرائیلی تا پیش از این تمام این موشک‌های شلیک شده از سوی سامانه دفاع موشکی سرنگون شده بودند.

 

اما در عین حال یک مورد پهپاد نیز از سوریه توانسته بود به داخل ایلات نفوذ کند که آسیب و خسارت اندکی به بار آورده بود.

 

طبق گزارش این رسانه‌ها، موشک کروزی که اخیر به سمت اسرائیل شلیک شد به هیچ سازه‌ای اصابت نکرد و در یک منطقه باز فرود آمد اما به‌طور بالقوه می‌توانست آسیب بسیار بیشتری وارد کند.

 

ارتش اسرائیل در حال تحقیق درباره علت منهدم نشدن موشک است.

 

برخی کارشناسان می‌گویند که احتمال دارد موشک پرتاب شده از نوع کروز باشد که به‌صورت خطی‌تر پرواز می‌کند و می‌تواند اپراتورهای دفاع هوایی را غافلگیر کند.

 

سامانه «دیوید اسلینگ» اسرائیل برای سرنگونی موشک‌های کروز ساخته شده اما تا به امروز در شهر جنوبی ایلات مورد استفاده قرار نگرفته است.