کد خبر: ۴۲۶۹۵۲
تاریخ انتشار: ۰۳ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۹:۴۹
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۱۶۰۵

گفتگوی تلفنی وزیر خارجه و رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس / هنیه: مسوولیت هرگونه شکست مذاکرات، متوجه نتانیاهو و رژیم صهیونیستی است / امیرعبداللهیان: نتانیاهو به پایان خط رسیده است

وزیر امور خارجه ایران در گفت‌وگوی تلفنی با اسماعیل هنیه گفت: برای جهان قابل درک است که نتانیاهو به پایان خط رسیده و صرفا برای بقای خود دست و پا می‌زند.

وزیر امور خارجه ایران در گفت‌وگوی تلفنی با اسماعیل هنیه گفت: برای جهان قابل درک است که نتانیاهو به پایان خط رسیده و صرفا برای بقای خود دست و پا می‌زند.

 

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه و اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین، حماس شب گذشته (پنجشنبه) دوم فروردین ماه در گفت‌و‌گویی تلفنی، آخرین تحولات فلسطین و غزه را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

هنیه در این گفت‌و‌گو، ضمن ابلاغ‌ سلام‌های گرم‌ خود به مقام معظم رهبری و رئیس جمهور ایران و  تبریک سال جديد و ماه مبارك رمضان به دولت و ملت ایران، آخرین  تحولات سياسی و میدانی در غزه را تشریح کرد.

 

وی با تأکید بر روحیه و توان بالای رزمندگان مقاومت در ایستادگی در برابر ماشین جنگی و‌ کشتار رژیم صهیونیستی، وضعیت انسانی به ویژه در شمال نوار غزه را بحرانی توصیف کرده و بر ضرورت اقدام فوری جامعه‌ جهانی در ارسال کمک‌های بشردوستانه برای ساکنان غزه و مقابله با سیاست اعمال قحطی و‌ گرسنگی از سوی این رژیم علیه ساکنان غزه به ویژه کودکان تأکید کرد.

 

رئیس دفتر سیاسی حماس همچنین آخرین وضعیت تلاش‌های سیاسی و منطقه‌ای برای توقف نسل کشی و تبادل اسرا را تبیین کرد و با اشاره به شروط حماس که مبتنی بر خواسته‌ مشروع ملت فلسطین است، به سنگ‌اندازی رژیم صهیونیستی در این مسیر اشاره کرده و مسؤولیت هرگونه شکست مذاکرات را متوجه نتانیاهو و رژیم صهیونیستی دانست. 

 

امیرعبداللهیان در این گفت‌وگو عنوان کرد: برای جهان قابل درک است که نتانیاهو به پایان خط رسیده است و صرفا برای بقای خود دست و پا می‌زند. 

 

وی افزود: همانگونه که امام خامنه‌ای تأکید کردند، با ایستادگی مردم و مقاومت فلسطین، رژیم اسرائيل در باتلاق جنگ غزه گرفتار آمده است.

 

وزیر خارجه همچنبن هنیه را در جریان آخرین رایزنی‌ها و تحرکات دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران از جمله مشارکت فعال در نشست‌های بین‌المللی در مورد فلسطین قرار داد.

 

امیرعبداللهیان با انتقاد جدی از شورای امنیت سازمان ملل، بر ضرورت اقدام فوری نهادهای مسؤول بین‌المللی در توقف کشتار مردم بی‌پناه و زنان و کودکان غزه و کرانه فلسطین و ارسال فوری و بدون محدودیت کمک‌های بشردوستانه بین‌المللی برای همه ساکنان غزه در همه مناطق تاکید کرد.