کد خبر: ۴۲۷۰۴۶
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۹:۵۸
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۷۵۸

یک فعال کارگری: آمارها نشان از تورم بیشتر نسبت به سال قبل دارد

عبدالله بلواسی، فعال کارگری گفت: امسال درحالی افزایش ناچیز ۳۵ درصدی را برای کارگران و مزدبگیران شاهد بودیم که تمامی آمارها و ارقامِ حتی دولتی، نشان از تورم و گرانی بیشتر نسبت به سال گذشته دارد.

ایلنا: یک فعال کارگری گفت: امسال درحالی افزایش ناچیز ۳۵ درصدی را برای کارگران و مزدبگیران شاهد بودیم که تمامی آمارها و ارقامِ حتی دولتی، نشان از تورم و گرانی بیشتر نسبت به سال گذشته دارد.

عبدالله بلواسی، فعال کارگری، در اعتراض به مصوبه مزدی امسال کارگران گفت: امسال درحالی دولت سیزدهم افزایش ناچیز ۳۵ درصدی را بر کارگران و مزدبگیران تحمیل کرده، که تمامی آمارها و ارقامِ حتی دولتی، نشان از تورم و گرانی بیشتر نسبت به سال گذشته دارد.

 

این فعال کارگری بیان کرد: کارفرمای بزرگ برای پایین نگهداشتن هزینه‌های خود، کارگران غیرایرانی و غیرقانونی را با دستمزد پایین بکار می گیرد، و حتی به آن‌ها در ازای اجازه‌ی اقامت غیرقانونی، با دستمزدی بسیار پایین‌تر اجازه کار می‌دهد. 

 

بلواسی بیان کرد: کارگران و مزدبگیران درحالی به پیشواز سال جدید می‌روند که از همین روزهای ابتداییِ سال شاهد سقوط بیشتر ارزش ریال هستیم و سقوط ریال باعث افزایش قیمت تمامی مایحتاج عمومی می‌شود که هزینه‌ی این وضعیت را باید کارگران و مزدبگیران بپردازند.