کد خبر: ۴۲۷۰۸۷
تاریخ انتشار: ۰۸ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۰:۳۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۱۴۲۹

پاسخ حزب‌الله به جنایت الهباریه با موشک‌باران کریات شمونه

منابع رسانه‌ای امروز (چهارشنبه) از دور جدید حملات موشکی شدید حزب‌الله لبنان به شمال سرزمین‌های اشغالی در واکنش اولیه به جنایت شهرک «الهباریه» خبر دادند.

منابع رسانه‌ای امروز (چهارشنبه) از دور جدید حملات موشکی شدید حزب‌الله لبنان به شمال سرزمین‌های اشغالی در واکنش اولیه به جنایت شهرک «الهباریه» خبر دادند.

 

به گزارش ایسنا، شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه گزارش داد که بیش از ۳۰ موشک از لبنان به سمت منطقه «الجلیل علیا» در شمال سرزمین‌های اشغالی پرتاب شد.

 

طبق گزارش این شبکه، این حمله خسارات قابل توجهی به همراه داشته است.

 

شبکه الجزیره نیز از شنیده شدن صدای آژیرهای خطر و چند انفجار در شهرک‌های شمال سرزمین‌های اشغالی و به ویژه «کریات شمونه» خبر داد.

 

منابع رسانه‌ای همچنین تصاویری را از این حمله موشکی و آسیب وارد شدن به چند خانه در کریات شمونه منتشر کرده‌اند.

 

رسانه‌های رژیم صهیونیستی همچنین به زخمی‌شدن ۲ نفر در موشک‌باران حزب‌الله اعتراف کرده‌اند

 

حزب‌الله لبنان نیز در بیانیه‌ای در این‌باره اعلام کرد: «مجاهدین مقاومت در حمایت از ملت ثابت قدم فلسطین در نوار غزه و در حمایت از مقاومت دلیرانه و شرافتمندانه آن‌ها و همچنین در پاسخ به کشتار شهرک الهباریه، مستعمره کریات شمونه و فرماندهی تیپ ۷۶۹ در پادگان کریات شمونه را با ده‌ها موشک هدف قرار دادند».

 

این حمله پس از آن انجام شد که رژیم صهیونیستی ساختمان «جمعیت پزشکی اسلامی» در شهرک الهباریه در جنوب لبنان را هدف حمله هوایی قرار داد. این حمله تاکنون دست‌ٰکم هفت شهید در پی داشته است.

 

پس از این حمله حزب‌الله لبنان صبح امروز در بیانیه‌ای بر پاسخ حتمی به جنایت رژیم صهیونیستی در شهرک الهباریه تاکید کرد.