کد خبر: ۴۲۷۱۳۵
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۰:۳۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۵۸۶

حماس: اسرائیل تاکنون بیش از ۴۰۰ نفر را در اطراف بیمارستان الشفاء به شهادت رسانده

دفتر رسانه‌ای دولت حماس در بیانیه‌ای گفت که ارتش اسرائیل تاکنون بیش از ۴۰۰ نفر را در اطراف بیمارستان الشفاء به شهادت رسانده است.

 دفتر رسانه‌ای دولت حماس در بیانیه‌ای گفت که ارتش اشغالگر صهیونیستی تاکنون بیش از ۴۰۰ نفر را در اطراف بیمارستان الشفاء به شهادت رسانده است.

 

دفتر رسانه دولتی حماس در غزه با صدور بیانیه‌ای گفت که ۱۳ روز از تجاوز ارتش اشغالگر به بیمارستان الشفاء و اطراف آن می‌گذرد و جامعه جهانی سکوت کرده است

 

در این بیانیه آمده است: «ارتش اشغالگر ۱۰۵۰ خانه در اطراف بیمارستان را مورد هدف قرار داده است؛ آمریکا، جامعه جهانی و برخی کشور‌های اروپایی و رژیم اشغالگر را مسئول جنایت نسل‌کشی می‌دانیم».

 

دفتر رسانه‌ای دولت حماس افزود: ارتش صهیونیستی همچنان ۱۰۷ بیمار داخل بیمارستان را در شرایط غیر انسانی در گروگان خود دارد و بیش از ۴۰۰ نفر را در اطراف بیمارستان الشفاء به شهادت رسانده است».

 

از سوی دیگر «احمد الکحلوت» رئیس بیمارستان کمال عدوان در بیت لاهیا نیز گفت که کادر درمانی تحت «شرایط بسیار دشوار» کار می‌کنند و در حالی که این بیمارستان مخصوص بیماران و مجروحین شدید است، اما امکانات لازم برای مداوا وجود ندارد.

 

الکحلوت افزود: «علی رغم نبود امکانات و ملزومات پزشکی به وظیفه خود عمل می‌کنیم. سیستم بهداشتی در غزه در شرف فروپاشی است».