کد خبر: ۴۲۷۲۴۳
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۳:۱۳
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۶۳۴

قیمت سکه، 41 میلیون تومان را هم رد کرد

نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر گفت: امروز قیمت هر قطعه سکه تمام امامی 41 میلیون و 500 هزار تومان و قیمت هر گرم طلا 3 ...

نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر گفت: امروز قیمت هر قطعه سکه تمام امامی 41 میلیون و 500 هزار تومان و قیمت هر گرم طلا 3 میلیون و 430 هزار تومان است.

 

محمد کشتی‌آرای در گفت‌وگو با ایلنا درباره دلایل افزیاش قیمت سکه اظهار داشت: دو عامل مهم در تعیین قیمت طلا و سکه نرخ دلار و انس جهانی هستند که هر دو عامل افزایش قیمت داشتند.

 

 وی ادامه داد: انس جهانی نسبت به قبل از عید بیش از 100 دلار گران تر شده و از 2155 دلار به 2265 دلار رسیده است که این خود عامل مهم در افزایش قیمت سکه در ایران محسوب می‌شود. از سوی دیگر نرخ دلار از 60 هزار تومان قبل از عید به بیش از 62 هزار تومان افزایش یافته که این عامل هم در افزایش نرخ سکه اثرگذار است.

 

نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به ایجاد تقاضای هیجانی برای خرید طلا و سکه گفت: هیجان ایجاد شده بر تقاضا برای خرید طلا هم اثرمی‌گذارد و حالت بحرانی در بازار ایجاد می‌کند. افزایش تقاضا در واقع حباب قیمت سکه و طلا را بالا می‌برد.

 

وی در پاسخ به این سوال که برای چه نوع از طلا اعم از سکه یا مصنوعات یا طلای آب شده تقاضای خرید افزایش پیدا کرده است، افزود: برای خرید هر نوع از طلا تقاضا افزایش یاقته چراکه هدف از خرید در واقع تبدیل نقدینگی به طلا است.

 

کشتی‌آرای با اشاره به آخرین قیمت سکه و طلا گفت: امروز قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی 41 میلیون و 500 هزار تومان و قیمت هر گرم طلا 3 میلیون و 430 هزار تومان است.