کد خبر: ۴۲۷۴۶۱
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۰:۲۲
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۷۷۳

اعلام قیمت مصوب گوشت‌ منجمد و گرم وارداتی

رییس شورای تامین دام گفت: برنامه‌ریزی و مدیریت دولت در واردات گوشت قرمز باعث شد علاوه بر پرکردن خلأهای صنعت دامی ...

رییس شورای تامین دام گفت: برنامه‌ریزی و مدیریت دولت در واردات گوشت قرمز باعث شد علاوه بر پرکردن خلأهای صنعت دامی کشور، دوره تنفسی به صنعت دام در پاییز و زمستان داده شود و همین امر موجب افزایش زایش صنعت دامی کشور شد.

 

منصور پوریان با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته آسیب‌های جدی به صنعت دام کشور وارد شد، افزود: دولت سیزدهم اقدامات خوبی برای رشد تولید دام و افزایش تولید گوشت انجام داد، به طوری که در سال گذشته و در اوج مصرف، شاهد افزایش عرضه گوشت‌های وارداتی و تولید داخل بودیم.

 

دولت سیزدهم یکی از برنامه‌ها و اولویت‌های کاری خود را رفع موانع تولید و ایجاد اشتغال اعلام کرد و توانست با تلاش و همت مسئولان و مدیران اقتصادی خود در وزارت جهاد کشاورزی کارگروه‌ها و قرارگاه‌هایی با حضور وزارتخانه‌های مربوط تشکیل دهد تا مسائل و مشکلات در صنعت و تولید برطرف شود.

 

دولت سیزدهم با ایجاد سامانه بازارگاه برای عرضه نهاده‌های دام و طیور با قیمت‌های مصوب، سیاست‌گذاری و مدیریت در تولید داخلی و تامین گوشت قرمز از محل واردات برای جبران کسری‌ها را انجام داد؛ به طوری که روزانه بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ تن گوشت گرم و منجمد وارداتی از کشورهای مبدا همچون برزیل، روسیه، قزاقستان، مغولستان، رومانی، استرالیا و کنیا تامین و به کشور وارد شد.

 

گوشت‌های منجمد و گرم وارداتی با نرخ‌های مصوب عرضه شد؛ یعنی قیمت هر کیلوگرم لاشه گوشت گرم ۲۹۰ هزار تومان، به تناسب قطعات بین ۳۲۰ تا ۳۷۰ هزار تومان، هر کیلوگرم گوشت منجمد گوساله بین ۲۹۸ تا ۳۱۵ هزار تومان و گوشت منجمد گوسفندی ران ۲۸۵ هزارتومان، سردست ۲۷۵هزار تومان، راسته ۲۷۰ هزار تومان، گردن ۲۶۵ هزار تومان در بازار عرضه شد و قیمت‌ها تغییری نداشت.