کد خبر: ۴۲۷۷۱۰
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۰:۱۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۱۳۰۰

بهترین سریال‌های کره‌ای پخش شده از تلویزیون ایران

در این مطلب به معرفی ۵ سریال تاریخی محبوب ایرانی‌ها پرداخته‌ایم که بعد از گذشت سال‌ها هنوز هم محبوبیت بسیار زیادی دارند.

سریال‌های کره‌ای تاریخی به دلیل داستان‌های جذاب، شخصیت‌های جذاب، لباس‌ها و صحنه‌های زیبا و موسیقی متن دلنشین، مورد استقبال بسیاری از ایرانیان قرار گرفته‌اند. در این مطلب به معرفی 5 سریال تاریخی محبوب ایرانی‌ها پرداخته‌ایم که بعد از گذشت سال‌ها هنوز هم محبوبیت بسیار زیادی دارند.

 

جومونگ

بازیگران: سونگ ایل گوک، هان هی جین، وون کی جون، کیم سونگ سو.

 

این سریال که در سال 2006 پخش شد، داستان زندگی جومونگ، بنیانگذار امپراتوری گوگوریو را روایت می‌کند. جومونگ با وجود اینکه از نسل شاهزاده خانم یوها و امپراتور دانگ میونگ است، به دلیل توطئه‌های دشمنان، به عنوان برده بزرگ می‌شود. او با شجاعت و مهارت‌های رزمی خود، بر دشمنان غلبه می‌کند و امپراتوری گوگوریو را تاسیس می‌کند.

 

 سرزمین بادها

 

بازیگران: سونگ ایل گوک، چوی جونگ وون، پارک گون هیونگ، جونگ جین یونگ

 

سریال سرزمین بادها (با نام‌های دیگر امپراطور بادها و پادشاهی بادها) یک سریال کره‌ای تاریخی است که در سال 2008 پخش شد. این سریال داستان زندگی موهیول، سومین پادشاه گوگوریو، را روایت می‌کند. این سریال درواقع ادامه سریال افسانه جومونگ بود و داستان نیز درباره نوه جومونگ به نام موهیول بود. سریال به همان اندازه افسانه جومونگ در ایران به محبوبیت رسید و هنوز هم از محبوب‌ترین سریال‌های کره‌ای میان ایرانی‌ها به حساب می‌آید.

 

امپراتور دریا

 

بازیگران: چوی سو جونگ، سونگ ایل گوک، چه شی را، سو ئه.

 

امپراطور دریا یک سریال کره‌ای تاریخی است که در سال 2004 پخش شد. این سریال داستان زندگی جانگ بوگو، ژنرالی شجاع و میهن‌پرست در دوران سلسله شیلا را روایت می‌کند. جانگ بوگو که در کودکی از خانواده خود جدا می‌شود، به عنوان برده بزرگ می‌شود. او با شجاعت و مهارت‌های رزمی خود، بر دشمنان غلبه می‌کند و به مقام ژنرالی می‌رسد. جانگ بوگو نقش مهمی در حفظ و توسعه سلسله شیلا ایفا می‌کند و به عنوان امپراطور دریا شناخته می‌شود.

 

جواهری در قصر

 

بازیگران: لی یونگ ئه، جی جین هی، هونگ ری نا، ایم هو

 

این سریال داستان زندگی دختری به نام یانگوم را روایت می‌کند که با وجود اینکه از خانواده‌ای فقیر است، با هوش و استعداد خود به مقام پزشک دربار پادشاه سلسله چوسان می‌رسد. یانگوم در طول دوران حرفه‌ای خود با چالش‌های بسیاری روبرو می‌شود، اما با شجاعت و پشتکار خود بر آنها غلبه می‌کند و به یکی از مشهورترین پزشکان در تاریخ کره تبدیل می‌شود. پخش مجدد یانگوم در تلویزیون هم بینندگان بسیار زیادی داشت و نشان داد که این سریال هنوز هم محبوبیت بسیار زیادی میان ایرانیان دارد.

 

افسانه دونگ یی

 

دونگ یی یک سریال کره‌ای تاریخی است که در سال 2003 پخش شد. این سریال داستان زندگی دونگ یی، یکی از مشهورترین ملکه‌های کره در دوران سلسله چوسان را روایت می‌کند. دونگ یی که از طبقه پایین جامعه است، با هوش و ذکاوت خود به مقام ملکه می‌رسد و در طول دوران پادشاهی خود، خدمات بسیاری به کشور و مردم می‌کند. او به دلیل شجاعت، عدالت، و مهارت‌های پزشکی خود، به یکی از محبوب‌ترین ملکه‌های کره تبدیل شده است. سریال دونگ یی به دلیل داستان جذاب، شخصیت‌های ‌پرداخت شده، و لباس‌ها و صحنه‌های زیبا، مورد استقبال بسیاری از مخاطبان در سراسر جهان قرار گرفته است.

 

چرا سریال‌های کره‌ای بین ایرانی‌ها محبوب می‌شوند؟

 

برخی از اصلی‌ترین دلایل محبوبیت سریال‌های تاریخی کره‌ای میان ایرانیان به شرح زیر هستند:

 

داستان‌های جذاب و پرماجرا:

 

این سریال‌ها داستان‌هایی جذاب و پرماجرا دارند که مخاطبان را مجذوب خود می‌کنند.

 

شخصیت‌های جذاب: شخصیت‌های این سریال‌ها به خوبی پرداخت شده‌اند و مخاطبان می‌توانند به راحتی با آنها همذات‌پنداری کنند.

 

لباس‌ها و صحنه‌های زیبا: لباس‌ها و صحنه‌های این سریال‌ها بسیار زیبا و چشم‌نواز هستند و به جذابیت سریال می‌افزایند.

 

موسیقی متن زیبا: موسیقی متن این سریال‌ها بسیار زیبا و دلنشین است و به جذابیت سریال می‌افزایند.