کد خبر: ۴۲۷۷۶۱
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۷:۳۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۶۸۲

ایران به جنوب یا شمال اسرائیل حمله خواهد کرد، شاید ۲۴ تا ۴۸ ساعت دیگر

روزنامه «وال استریت ژورنال» روز پنجشنبه ۲۳ فروردین، به نقل از یک مقام آمریکایی نوشت که «اسرائیل بر اساس اطلاعات دریافتی از ایالات متحده برای حمله مستقیم ایران به جنوب یا شمال اسرائیل طی ۲۴ تا ۴۸ ساعت آینده آماده می‌شود.» این روزنامه همچنین به نقل از شخصی که یک «منبع نزدیک به ایران» نامید، نوشت که بحث در مورد طرح‌های حمله در ایران در جریان است، اما هنوز تصمیم نهایی گرفته نشده است.

روزنامه «وال استریت ژورنال» روز پنجشنبه ۲۳ فروردین، به نقل از یک مقام آمریکایی نوشت که «اسرائیل بر اساس اطلاعات دریافتی از ایالات متحده برای حمله مستقیم ایران به جنوب یا شمال اسرائیل طی ۲۴ تا ۴۸ ساعت آینده آماده می‌شود.»

 

این روزنامه همچنین به نقل از شخصی که یک «منبع نزدیک به ایران» نامید، نوشت که بحث در مورد طرح های حمله در ایران در جریان است اما هنوز تصمیم نهایی گرفته نشده است.

 

وال استریت ژورنال به هویت این مقام آمریکایی و منبع ایرانی اشاره نکرد.

 

همچنین آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه ایالات متحده، از جمهوری اسلامی خواسته که از موضع خود عقب‌نشینی کند و از طریق کشورهای مختلف به تهران پیام داده است که افزایش تنش به نفع هیچ کشوری از جمله خود ایران نیست.

 

کارین ژان پییر، سخنگوی کاخ سفید، نیز روز پنجشنبه درباره احتمال حمله تلافی‌جویانه ایران در واکنش به حمله اسرائیل به کنسولگری‌اش در دمشق تاکید کرد که آمریکا نمی‌خواهد درگیری‌ها در منطقه گسترش یابد.