کد خبر: ۴۲۷۸۳۰
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۳:۳۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۶۶۰

کرایه‌ تاکسی‌ها از این تاریخ افزایش خواهد یافت

معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری تهران با تأکید بر اینکه افزایش نرخ کرایه‌های...

معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری تهران با تأکید بر اینکه افزایش نرخ کرایه‌های حمل و نقل عمومی در تهران از ابتدای اردیبهشت ماه اجرایی می‌شود، گفت: هرگونه افزایش نرخ کرایه در هریک از بخش‌های حمل و نقل عمومی شامل تاکسی، اتوبوس و مترو پیش از اردیبهشت تخلف است و با آن برخورد خواهد شد.

 

ایسنا نوشت: سعید بشیری معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری تهران در تشریح اعمال افزایش نرخ کرایه حمل و نقل عمومی در تهران گفت: در متن مصوبه شورای اسلامی شهر تهران که به تصویب هیئت تطبیق فرمانداری تهران رسید، تأکید شده بود که زمان اجرای افزایش نرخ کرایه های تاکسی، اتوبوس و مترو از ابتدای اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۳ است و هرگونه افزایش پیش از این تاریخ تخلف محسوب می‌شود.

 

بشیری افزود: بی تردید باید در بخش تاکسیرانی در صورت مشاهده تخلف، برخورد قانونی از سوی حوزه نظارت سازمان تاکسیرانی انجام خواهد شد.

 

به گفته معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری تهران: « با توجه به اینکه ارقام پایین‌تر از نرخ تورم بود، نکته‌ای نداشتیم؛ اما چند نکته حقوقی در متن مصوبه بود که به شورای شهر تهران اعلام شد تا برطرف شود؛ لذا ارقامی که برای نرخ کرایه حمل و نقل عمومی در شورای شهر تهران مصوب شده بود به تأیید هیات تطبیق فرمانداری تهران رسید. به این ترتیب برای سال جاری بر اساس مصوبه شورای شهر تهران ۲۸ درصد افزایش در بخش مترو، ۲۶ درصد افزایش در بخش اتوبوس و ۴۵ درصد افزایش در بخش تاکسی را خواهیم داشت.»