کد خبر: ۴۲۸۰۱۳
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۱:۲۲
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۹۷۷

نفت روی کشتی و آب نداریم

رئیس سازمان برنامه و بودجه گغت: از ظرفیت درآمدهای نفت و گاز برای پیشرفت و توسعه کشور استفاده می‌کنیم و نه برای پرداخت ...

رئیس سازمان برنامه و بودجه گغت: از ظرفیت درآمدهای نفت و گاز برای پیشرفت و توسعه کشور استفاده می‌کنیم و نه برای پرداخت حقوق و دستمزد این در حالی است که دشمن بسیار تلاش کرد که بازار نفت را برای ایران تنگ کند البته که زحمت خود را زیاد کردند و دیدیم که تحریم صادرات نفت کم اثر شد و امروز نفت روی کشتی و آب نداریم و خریدار آن مشخص است.

 

 داوود منظور رئیس سازمان برنامه و بودجه تاکید کرد: در عین حال که سهم نفت در بودجه را کاهش دادیم، دولت تلاش کرد که ظرفیت‌های تولید نفت را افزایش دهد به ٣.۵ میلیون بشکه در روز رسیدیم در حالی که این عدد در سال ١۴٠٠ حدود ٢ میلیون بشکه بود اما در این دولت ظرفیت تولید نفت را به قبل از تحریم رساندیم.

 

منظور ادامه داد: از ظرفیت درآمد های نفت و گاز برای پیشرفت و توسعه کشور استفاده می‌کنیم و نه برای پرداخت حقوق و دستمزد این در حالی است که دشمن بسیار تلاش کرد که بازار نفت را برای ایران تنگ کند البته که زحمت خود را زیاد کردند و دیدیم که تحریم صادرات نفت کم اثر شد و امروز نفت روی کشتی و آب نداریم و خریدار آن مشخص است.

 

رییس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه از درآمد نفت به عنوان یکی از روش‌های تامین پول پر قدرت استفاده می‌کنیم، گفت: جهش قابل توجهی در صادرات نفت و گاز داریم و خوشبختانه امروز قیمت نفت در بازار جهانی به بالای ٩٠ دلار رسیده است