کد خبر: ۴۲۸۲۹۰
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۱۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۴۲۴۴

این چند سریال پرطرفدار، مثل تراپی هستند!

درک این نکته که شما تنها نیستید کار ساده‌ای نیست؛ اما سریال‌های کره‌ای با پرداختن به جوانب متفاوت مسائل اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و روانی می‌تواند احساس همدلی را در بسیاری از تماشاگران خود القا کند.

راهنماتو: درک این نکته که شما تنها نیستید کار ساده‌ای نیست؛ اما سریال‌های کره‌ای با پرداختن به جوانب متفاوت مسائل اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و روانی می‌تواند احساس همدلی را در بسیاری از تماشاگران خود القا کند.

 

با ریسک کمتر ترید کردن رو یادبگیر ! پراپی انتخاب اول معامله گران

 

در واقع وقتی به عمق سناریوها و دیالوگ‌ها وارد شویم متوجه می‌شویم که چه عاملی سبب شده است تا شخصیت مورد علاقه ما چنین احساسی داشته باشد. در این لحظه است که دیدن یک سریال برای ما همچون یک جلسه تراپی عمل می‌کند. دلیل این مساله نیز این است که در برخی از سریال‌های کره‌‌ای به سلامت روان شخصیت‌ها تاکید ویژه‌ای می‌شود و در این میان ما حفره‌های تاریک وجودمان را می‌شناسیم. بنابراین راهنماتو در نظر دارد تا جدیدترین سریال‌های کره‌ای که بر سلامت روان تاکید داشته و همچون یک جلسه تراپی عمل می‌کند را به شما معرفی کند.

 

1. سریال کره‌ای نقل مکان به بهشت «Move to Heaven»

 

سال انتشار: 2021

 

بازیگران: لی جه-هون، تانگ جون-سانگ، جی جین-هی، لی جه-ووک و هونگ سونگ-هی

 

داستان سریال کره‌ای نقل مکان به بهشت «Move to Heaven» زندگی پسری به نام گئورو (تانگ جون سانگ) را روایت می‌کند که مبتلا به سندروم آسپرگر است. عموی او پس از اینکه پدر گئورو می‌میرد، نزد برادرزاده‌اش می‌رود تا در اداره مرکز تراپی به او کمک کند. کار آن‌ها این است که خاطرات افرادی را که مرده‌اند را جمع‌آوری کرده و به اقوامشان بدهند. در این میان، خاطرات دردآور پدر گئورو نیز مرور می‌شود و او با حفره‌های تاریک زندگی پدرش و خودش روبه‌رو می‌شود.

 

2. سریال کره‌ای مشکلی نیست که خوب نباشی « it's okay to not be okay»

 

سال انتشار: 2020

 

بازیگران: کیم سو هیون، سو یه‌جی، اوه جونگ-سه و پارک گیو-یونگ

 

داستان سریال کره‌ای مشکلی نیست که خوب نباشی « it's okay to not be okay» مربوط به مردی به نام مون کانگ-ته است. او برادر بزرگتری دارد که مبتلا به اوتیسم است. حالا مون کانگ-ته نه تنها باید از برادرش مراقبت کند، بلکه باید برای امرار معاش کار کند و پول در بیاورد. یکی از بزرگترین حفره‌های تاریک وجود او و برادرش این است که مادرشان به قتل رسیده. اما، مون کانگ-ته هرگز از خود نمی‌پرسد که تا کجا باید به این زندگی یکنواخت و دلسردکننده خود ادامه دهد. تا جایی که او با زنی نویسنده آشنا می‌شود و مسیر زندگی او و برادرش به طور کل تغییر می‌کند. از لحظه آشنایی مون کانگ-ته با زنِ نویسنده، و حتی پیش از آن ما با دیدن این سریال احساس می‌کنیم که در جلسه تراپی مون کانگ-تهن شسته‌ایم و مشکلاتی بزرگ‌تر یا کوچک‌تر از مشکلات خودمان را می‌بینیم.

 

3. سریال کره‌ای آجوشی من «My Mister»

 

سال انتشار: 2018

 

بازیگران: لی سون کیون، آی یو، لی جی آ، پارک هو سان، گو دوو شیم، گو شین، سون سوک

 

زندگی‌ای را تصور کنید که غرق در مشکلات متفاوت، از بدهی گرفته تا پرستاری از مادربزرگی سالخورده تاب می‌خورد. این داستان زندگی لی جی آن با بازی آی یو در سریال کره‌ای آجوشی من «My Mister» است. آی یو که سرگردان میان شغل‌های پاره وقت و غرق در افسردگی است رنگی از زندگی خوش را نمی‌بیند. تا جایی که با پارک دونگ هون (لی سان گیون) آشنا می‌شود. اگرچه دونگ هون یک کارمند است، اما زین پس برای لی جی آن تبدیل به مشاور یا دوستی می‌شود که زیبایی‌های زندگی را به او نشان بدهد. در تمام صحنه‌هایی که لی جی آن با پارک دونگ هو هستند، ما تضاد زندگی جی آن را با آن دختری که پیش‌تر بود می‌بینیم و گام به گام با او متوجه می‌شویم که زندگی هنوز زیبایی‌های خاص خودش را دارد.

 

4. سریال کره‌ای مکانیک روح « Soul Mechani»

 

سال انتشار: 2020

 

بازیگران: شین ها کیون، جونگ سو-مین، ته این هو و پارک یه جین

 

در سریال کره‌ای مکانیک روح « Soul Mechani» تیمی از روانپزشکان را می‌بینیم که عقیده دارند افرادی که با مشکلات روانی و حتی مشکلاتی مثل افسردگی دست‌وپنجه نرم می‌کنند می‌توانند به طور کامل شفا پیدا کنند. لی شی جون (شین ها کیون) روانپزشکی است با روحیه مثبت که از زندگی کردن در دنیایی که بیشتر شبیه به دیوانه‌خانه است زندگی می‌کند. او انسان شوخ‌طبع و خوش‌بینی است. تا اینکه با یک بیمار که نمی‌تواند خشم خود را کنترل کند روبه‌رو می‌شود. نام این بیمار هان وو جو (جونگ سومین) است که به تازگی در دنیای موسیقی تبدیل به یک ستاره شده است. این سریال شبیه نه، بلکه دقیقا خودِ جلسه تراپی است چراکه یک روانپزشک در این سریال حضور دارد.

 

5. سریال کره‌ای خلوت عاشقان « Just Between Lovers»

 

سال انتشار: 2017

 

بازیگران: لی جون هو و وون جین آه، لی کی وو و کانگ هانا

 

فرض کنید در یک حادثه ناگوار عزیزانتان را از دست داده‌اید. شما سعی کرده‌اید این اتفاق دلخراش را فراموش کنید و زندگی عادی‌تان را ادامه دهید، اما نمی‌دانید حفره‌ای تاریک درون وجودتان رخنه کرده که هیچ کس، حتی خودتان از آن خبر ندارید. تا این که به یک همدرد می‌رسید و می‌فهمید که چقدر شبیه به هم هستید. این داستان سریال کره‌ای خلوت عاشقان « Just Between Lovers» است. این حفره‌های تاریک را در وجود لی کانگ دو (لی جونهو) که عاشق فوتبالیست شدن است و ها مون سو (وون جین آه) که خود را یک گناهکار و بدیمن تلقی می‌کند تنها عشق می‌تواند التیام ببخشد. وقتی این دو از استرس‌ها و دردهایشان حرف می‌زنند، ما همراه با آن‌ها به دنبال اتفاق‌های دلخراش زندگی خودمان می‌گردیم و همدل با آنان کمی التیام می‌یابیم.