کد خبر: ۴۲۸۴۴۱
تاریخ انتشار: ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۸:۲۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۴۶۵

گورهای جمعی بیمارستان ناصر و ظن ربودن اعضای بدن شهدای فلسطینی توسط اسرائیل

فیلم‌ها و عکس‌های مستند شده در مجتمع پزشکی ناصر در خان یونس، در جنوب نوار غزه، منجر به بروز شبهاتی در خصوص سرقت اعضای بدن برخی از قربانیان شده است.نیروهای امدادرسانی می‌گویند: آنها اجسادی را با دستان بسته، شکم باز شده و بخیه زده پیدا کردند که با روش‌های معمول بخیه زدن زخم‌ها در نوار غزه مغایرت دارد و این موضوع شبهه‌هایی را در مورد سرقت برخی از اعضای بدن انسان ایجاد می‌کند

 فیلم‌ها و عکس‌های مستند شده در مجتمع پزشکی ناصر در خان یونس، در جنوب نوار غزه، منجر به بروز شبهاتی در خصوص سرقت اعضای بدن برخی از قربانیان شده است.

 

پس از عقب‌نشینی نیروهای اشغالگر رژیم صهیونیستی از شهر خان یونس، دست کم ۳۹۲ جسد از سه گور جمعی کشف شده در مجتمع پزشکی ناصر پیدا شد.

 

به گزارش خبرگزاری فلسطینی «وفا»، از میان اجساد، ۱۶۵ تن به دلیل تغییراتی که اشغالگران در علائم ویژه برای شناسایی ایجاد کرده بودند، مجهول الهویه بوده و قابل شناسایی نبودند.

 

فیلم‌ها و عکس‌های مستند برخی از اجساد قربانیان گورهای جمعی را نشان می‌دهند که روی آنها آثار شکنجه و بسته شدن دست‌هایشان با بندهای پلاستیکی وجود داشت.

 

نیروهای امدادرسانی می‌گویند: آنها اجسادی را با دستان بسته، شکم باز شده و بخیه زده پیدا کردند که با روش‌های معمول بخیه زدن زخم‌ها در نوار غزه مغایرت دارد و این موضوع شبهه‌هایی را در مورد سرقت برخی از اعضای بدن انسان ایجاد می‌کند.

 

این نیروها افزودند: جسد یک شهروند با لباس اتاق عمل نیز مشاهده شده که این موضوع تردیدهایی را در مورد زنده به گور کردن وی ایجاد می‌کند.

 

این منابع در همین راستا خاطرنشان کرد: «جسد دختری که دست و پاهایش قطع شده بود مشاهده شده درحالیکه لباس اتاق عمل به تن داشت که این موضوع تردیدهایی را در مورد زنده به گور شدن وی ایجاد می‌کند.»

 

این نیروها مشاهده کردند که دست تعدادی از شهدا با بند پلاستیکی بسته شده و لباس سفیدی به تن داشتند که اشغالگران از آنها به عنوان لباس اسیران موجود در بیمارستان ناصر استفاده می‌کردند و آثار شلیک گلوله در ناحیه سر آنها دیده می‌شد این مسائل شبهه‌هایی را در مورد انجام تیرباران و نابودی میدانی آنها ایجاد می کند.

 

آنها همچنین اجساد زیادی را مشاهده کردند که کفن‌هایشان عوض شده و در کفن‌های سیاه و آبی جدید قرار داده شده‌اند که شامل کیسه‌های نایلونی پلاستیکی بودند که با رنگ‌های مورد استفاده در غزه فرق داشتند. آنچه شبهات را بیشتر می‌کند این است که هدف اشغالگران از انجام این کار، افزایش دمای اجساد به منظور تسریع روند تجزیه و پنهان کردن شواهد جنایاتشان بود.

 

همچنین در این میان تدفین تا عمق بیش از سه متر، علاوه بر انباشته شدن اجساد روی هم مشاهده شد.

 

نیروهای دفاع مدنی همچنین گفتند تمام شواهد قبلی حاکی از آن است که اشغالگران مرتکب جنایات علیه بشریت شده و در محوطه مجتمع پزشکی ناصر به عنوان بخشی از جنگ نسل کشی که از هفتم اکتبر علیه مردم نوار غزه به راه انداخته‌اند تیرباران‌های میدانی انجام داده‌اند.

 

از سوی دیگر، آمریکا روز چهارشنبه پس از کشف گورهای جمعی در نوار غزه، از اشغالگران اسرائیلی توضیح خواست.

 

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی رئیس جمهور جو بایدن، گفت: «ما می‌خواهیم این موضوع به طور کامل و شفاف بررسی شود.»

 

کشف اجساد باعث شد تا سازمان ملل خواستار تحقیقات مستقل شود و اتحادیه اروپا نیز از این درخواست حمایت کرد.

 

سرگرد نداو شوشانی، سخنگوی ارتش اشغالگر رژیم صهیونیستی نیز مدعی شد که قبرستان مجموعه ناصر «چند ماه پیش توسط ساکنان غزه حفر شده است».

 

ارتش اشغالگر اذعان کرد که «اجساد دفن شده توسط فلسطینی‌ها» به دست سربازان در جستجوی اسیران مورد بازرسی قرار گرفته‌اند، اما مستقیماً به اتهام دست داشتن نیروهای اسرائیلی در این قتل‌ها اشاره نکرد.