کد خبر: ۴۲۸۷۶۹
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۳۷
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۱۳۰۶

ترکیب احتمالی پرسپولیس برابر نساجی؛ ۲ تغییر اوسمار کدام بازیکنان هستند؟

به نظر می‌رسد ترکیب پرسپولیس در شمال فقط دو تغییر قابل پیش بینی نسبت به بازی مقابل سپاهان داشته باشد.

به نظر می‌رسد ترکیب پرسپولیس در شمال فقط دو تغییر قابل پیش بینی نسبت به بازی مقابل سپاهان داشته باشد.
با وجود محرومیت امید عالیشاه ناشی از کارت قرمزی که در مصاف با سپاهان گرفت و البته بازگشت دانیال اسماعیلی فر از محرومیت، اوسمار حداقل دو تغییر در ترکیب تیمش ایجاد خواهد کرد. رسپولیس در شرایطی به مصاف نساجی می‌رود که بازیکن مصدومی ندارد، اما انگار باید در هر بازی یک بازیکن محروم داشته باشد تا مرد برزیلی صد درصد تیمش را کنار خود نبیند.
با در نظر گرفتن چنین نکته‌ای تنها نقطه مبهم ترکیب سرخ‌ها جایی است که امید عالیشاه به بهترین نحو در آن انجام وظیفه کرده و جای خالی‌اش احتمالا در این بازی هم مثل دیدار حذفی در اراک به چشم خواهد آمد.

دروازه‌بان: علیرضا بیرانوند خوش شانس بود که در بازگشت به ترکیب بعد از گشت سر گذاشتن یک مصدومیت پر حرف و حدیث کار سختی مقابل سپاهان نداشت و شاید راحت‌ترین و کم دردسرترین کلین شیت خود را ثبت کرد، اما او باید آماده یک بازی بسیار سخت در شمال باشد. بیرو در مقطع پنج هفته‌ای پایانی فصل می‌تواند یکی از ارکان اصلی موفقیت احتمالی تیمش باشد و خوب موقعی برگشته تا خودی نشان دهد.
مدافعان میانی: باز هم اوسمار به زوج اصلی خود در این منطقه دست نخواهد زد و گولسیانی – کنعانی مقابل بیرو یک سد محکم تشکیل خواهند داد، اما باید حواس شان جمع باشد تا اشتباهات بازی آلومینیوم و البته گاف بزرگ دقیقه آخر بازی سپاهان تکرار نشود.

مدافع چپ: برای عبدالکریم حسن بازی کردن در ورزشگاه آزادی به خاطر چمن هموار و ابعاد زمین یک نعمت است، اما شاید او در زمین‌هایی مثل شهید وطنی به مشکل بخورد. واقعیت اینکه بازی به بازی وضعیت بدنی او بهتر می‌شود و اگر تمرکز بیشتری در امور تدافعی داشته باشد یک عنصر مفید در دفاع و حمله برای پرسپولیس خواهد بود.

مدافع راست: دانیال اسماعیلی فر فصل قبل به تیم استان خود در تهران گل زد، اما اگر در قائمشهر بتواند بازگشت خود را مثلا با یک پاس گل جشن بگیرد هم در جدول پاسور‌ها خودش را بالا می‌کشد هم اینکه می‌تواند عامل موفقیت احتمالی تیمش باشد. باید دید بعد از یک هفته بیرون ماندن از لیست وضعیت بدنی او چگونه خواهد بود.

هافبک‌های تدافعی: اینجا هم بعید است زوج ریگی – سروش تغییری کند و باید منتظر هنرنمایی این دو در مرکز زمین باشیم که قرار است هم جنگ.‌های میانه میدان را ببرند هم بازیسازی را با فرار از پرس حریف آغاز کنند. سروش فصل قبل در همین ورزشگاه یک گل زیبا در هفته پایانی به ثمر رساند.

وینگر چپ: در بازی با سپاهان همه جوره اوستون اورونوف را بستند و طوری محاصره‌اش می‌کردند که فضایی برای حرکت نداشت، اما سوال اینجاست که آیا هر تیمی می‌تواند مثل سپاهان مقابل حرکات این ازبک با تکنیک ایستادگی کند؟ در قائمشهر هم چشم پرسپولیسی‌ها به هنر این بازیکن دوخته خواهد شد تا کار را برای تیم شان در بیاورد.

وینگر راست: مهدی ترابی هم در بازی با سپاهان غیر از یک حرکت انفرادی و موقعیتی که از دست داد کاری از پیش نبرد چرا که در دام مدافعان حریف گرفتار شد، اما حتما چشم به عبور از خط دفاعی نساجی خواهد داشت هر چند شاید تیم ساکت الهامی هم با دفاع چند لایه کار او را سخت کند و این بازیکن نیاز به ارائه بالاترین کیفیت خود داشته باشد.

هافبک ازاد پشت مهاجم: به احتمال زیاد وحید امیری جای عالیشاه را در این پست خواهد گرفت. امیری کم کم فرم بدنی بهتری پیدا کرده، اما اینکه آیا در آن پست کارایی عالیشاه را داشته باشد سخت است که بتوان نظر داد.

مهاجم نوک: عیسی آل کثیر انتخاب اول و آخر برای این پست حساس و سرنوشت ساز است. روند گلزنی‌های عیسی در بازی با سپاهان قطع شد، اما این از همان مسابقاتی است که می‌توان منتظر گلزنی آل کثیر بود و شاید درخشش او در مقطع پایانی فصل از همین جا آغاز شود.

ترکیب احتمالی پرسپولیس مقابل نساجی:

علیرضا بیرانوند

گئورگی گولسیانی

محمدحسین کنعانی زادگان

عبدالکریم حسن

دانیال اسماعیلی فر

مسعود ریگی

سروش رفیعی

اوستون اورونوف

مهدی ترابی

وحید امیری

عیسی آل کثیر

 ورزش ۳