کد خبر: ۴۲۸۸۰۶
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۱
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۱۳۶۲

خبر مهم رئیس سازمان امور مالیاتی؛ این مشاغل ملزم به ارائه ترازنامه نیستند

رئیس سازمان امور مالیاتی گفت: اصناف و مشاغلی که فروش کالا در دو سال قبل آن‌ها کمتر از ۳۰ میلیارد تومان باشد؛ ملزم به نگهداری دفاتر و ارائه ترازنامه و صورت سود و زیان نیستند. محمدهادی سبحانیان اظهار داشت: مشاغلی که فروش کالای‌شان کمتر از ۳۰ میلیاردتومان بود، ملزم به ارائه دفاتر و ترازنامه نیستند.

رئیس سازمان امور مالیاتی گفت: اصناف و مشاغلی که فروش کالا در دو سال قبل آن‌ها کمتر از ۳۰ میلیارد تومان باشد؛ ملزم به نگهداری دفاتر و ارائه ترازنامه و صورت سود و زیان نیستند.
محمدهادی سبحانیان اظهار داشت: مشاغلی که فروش کالای‌شان کمتر از ۳۰ میلیاردتومان بود، ملزم به ارائه دفاتر و ترازنامه نیستند.
وی در حساب توییتر (ایکس) خود با انتشار اصلاحیه ماده (۲) آیین نامه اجرایی موضوع ماده ۹۵ قانون مالیات‌های مستقیم از افزایش دو برابری نصاب گروه بندی صاحبان مشاغل خبر داد.

سبحانیان در این زمینه نوشت: خبر خوب ۳۸ ام، با پیشنهاد سازمان مالیاتی کشور و موافقت وزیر اقتصاد و دارایی، نصاب گروه بندی صاحبان مشاغل به دو برابر افزایش یافت.
بنابراین، اصناف و مشاغلی که فروش کالا در دو سال قبل آن‌ها کمتر از ۳۰ میلیارد تومان باشد، ملزم به نگهداری دفاتر و ارائه ترازنامه و صورت سود و زیان نیستند.