کد خبر: ۴۲۸۸۲۹
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۲:۰۶
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۱۲۲۴

خرید آپارتمان در سعادت‌آباد چقدر هزینه دارد؟

متوسط قیمت مسکن در سعادت‌آباد تقریبا متری ۱۲۲ میلیون برآورد می‌شود و ارزش خانه ۱۰۰ متری در این بخش شهر به ۱۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون می‌رسد

متوسط قیمت مسکن در سعادت‌آباد تقریبا متری ۱۲۲ میلیون برآورد می‌شود و ارزش خانه ۱۰۰ متری در این بخش شهر به ۱۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون می‌رسد
خرید آپارتمان در سعادت‌آباد طبق عددورقم‌های دلخواه و پیشنهادی فروشنده‌ها تا متری ۱۸۵ میلیون آب می‌خورد، اما آمار‌های رسمی ارزش مسکن در این بخش شهر را تقریبا ۵۰ درصد پایین‌تر نشان می‌دهد.
خرید آپارتمان در سعادت‌آباد و بقیه محله‌های واقع در منطقه دو تهران طبق آخرین آمار‌های رسمی متری ۱۲۲ میلیون خرج برمی‌دارد. از این لحاظ با سومین نقطه گرانقیمت پایتخت طرف هستیم و وقتی به یک سال قبل برمی‌گردیم متوجه افزایش ۲۰ درصدی قیمت مسکن در سعادت‌آباد می‌شویم.

خرید آپارتمان در سعادت‌آباد طبق آمار‌های رسمی چقدر آب می‌خورد؟
خرید آپارتمان در سعادت‌آباد و سایر محله‌های منطقه دو تهران به‌طور متوسط تقریبا متری ۱۲۲ میلیون تومان هزینه دارد. این عدد را بانک مرکزی بعد از پایش ۶۳۲ معامله‌ای که به‌شکل رسمی ظرف اسفند پارسال در محله‌های مختلف منطقه دو از جمله سعادت‌آباد به ثبت رسیدند، محاسبه کرده است.
خرید آپارتمان در سعادت‌آباد سروشکلی پیدا کرده که قیمت خانه یکخوابه و ۵۰ متری می‌تواند به‌شکل متوسط شش میلیارد و ۱۰۶ میلیون تومان باشد. یا مثلا کسی که بابت واحد دو خوابه و ۱۰۰ متری دنبال خرید آپارتمان در سعادت‌آباد است، باید ۱۲ میلیارد و ۲۱۲ میلیون تومان پول وسط بگذارد.

خرید آپارتمان در سعادت‌آباد و بقیه مناطق این بخش شهر، طبق محاسبات بانک مرکزی فقط نسبت به منطقه یک و سه خرج کمتری دارد و رسما با سومین محدوده گرانقیمت پایتخت سروکار داریم.

متوسط قیمت مسکن در منطقه یک تهران براساس آخرین آماروارقام رسمی اندکی از متری ۱۵۰ میلیون عبور کرده و این عدد در منطقه سه به حدود متری ۱۳۶ میلیون تومان می‌رسد. بد نیست بدانید همان عدد متری ۱۲۲ میلیونی که در منطقه دو حاکم است، باعث می‌شود خرید آپارتمان در سعادت‌آباد نسبت به یک سال قبل ۲۰ درصد هزینه بیشتری داشته باشد.

خرید آپارتمان در سعادت‌آباد طبق آمار‌های غیررسمی چقدر آب می‌خورد؟
خرید آپارتمان در سعادت‌آباد برمبنای آمار‌های غیررسمی تا متری ۱۸۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان خرج برمی‌دارد. این عدد را سایت‌ها تخصصی حوزه مسکن براساس جدید‌ترین ارقام پیشنهادی فروشنده‌ها محاسبه کرده‌اند که نسبت به معاملات رسمی و روی کاغذ، ۵۰ درصد بیشتر است.

قیمت مسکن اعلام‌شده از سوی این مدل سایت‌ها، یکجور عددورقم دلخواه و بدون قائده و قانون محسوب می‌شود و احتمالا موقع امضای نهایی، فروشنده ملک راهی جز پایین آمدن از محدوده مورد نظر ندارد. با این اوصاف اگر همین عدد را ملاک قرار بدهیم، آنوقت خرید آپارتمان در سعادت‌آباد بابت ملک ۵۰ متری، باید ۹ میلیارد و ۲۱۵ میلیون خرج بردارد و ارزش خانه ۱۰۰ متری و دوخوابه به حدود ۱۸ میلیارد و ۴۳۰ میلیون برسد.

جدید‌ترین فایل‌های مسکونی در سعادت‌آباد
قیمت آپارتمانی ۹۷ متری در سعادت‌آباد متری ۱۱۹ میلیون و تقریبا ۵۰۰ هزار تومان تعیین شده است. به‌این ترتیب خرید چنین آپارتمانی در سعادت‌آباد که ۲۴ سال از عمربنا آن می‌گذرد ۱۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون آب می‌خورد.

رقم پیشنهادی فروشنده نزدیک به متوسط قیمت مسکن در منطقه دو است و احتمالا علاوه بر عمر بنا بالا، نبود آپشن‌هایی مثل آسانسور باعث شده فروشنده نسبت به عددورقم‌های رسمی فاصله زیادی پیدا نکند.

آپارتمان ۱۳۸ متری دیگری در سعادت‌آباد تقریبا با همین مشخصات ۲۴ میلیارد و ۱۵۰ میلیون آگهی شده است. یعنی ارزش چنین آپارتمانی متری ۱۷۵ میلیون تعیین شده. عددی که به‌جای آمار‌های رسمی، به عددورقم‌های دلخواه و موردانتظار فروشنده‌ها نزدیک است و احتمالا تا زمان کوتاه آمدن فروشنده، خبری از مشتری و معامله رسمی نباشد.

آپارتمان ۱۵۵ متری و نوساز دیگری در سعادت‌آباد متری ۱۷۴ میلیون آگهی شده و وقتی سراغ گران‌ترین گزینه‌ها را می‌گیریم، با اعدادی نزدیک متری ۲۵۰ میلیون روبرو می‌شویم.

 

 

جدید‌ترین فایل‌های مسکونی در سعادت‌آباد

متراژ

عمربنا

امکانات

قیمت هر متر

قیمت کل

97 متر

24 سال

پارکینگ و انباری

119 میلیون و 587 هزار تومان

11 میلیارد و 600 میلیون تومان

138 متر

23 سال

پارکینگ و انباری

175 میلیون تومان

24 میلیارد و 150 میلیون تومان

108 متر

نوساز

آسانسور، پارکینگ و انباری

222 میلیون و 222 هزار تومان

24 میلیارد تومان

155 متر

یک سال

آسانسور، پارکینگ و انباری

174 میلیون و 193 هزار تومان

27 میلیارد تومان

60 متر

هفت سال

آسانسور، پارکینگ و انباری

216 میلیون و 666 هزار تومان

13 میلیارد تومان

75 متر

13 سال

آسانسور، پارکینگ و انباری

173 میلیون و 333 هزار تومان