کد خبر: ۴۲۸۹۹۱
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۲۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۷۸۹

جایی برای یحیی گل‌محمدی نیست

کوچ دستیاران سابق یحیی به تبریز، به‌ویژه حمید مطهری، فضا را به سمتی برد که مشکل گل‌محمدی حل‌شدنی است و او به‌زودی می‌تواند به تبریز برود، ولی هر‌چه روز‌ها جلوتر رفتند، مشخص شد که «مشکلات» و «موانع» موجود بر سر راه گل‌محمدی بیش از اینهاست که به‌سادگی قابل حل باشند

کوچ دستیاران سابق یحیی به تبریز، به‌ویژه حمید مطهری، فضا را به سمتی برد که مشکل گل‌محمدی حل‌شدنی است و او به‌زودی می‌تواند به تبریز برود، ولی هر‌چه روز‌ها جلوتر رفتند، مشخص شد که «مشکلات» و «موانع» موجود بر سر راه گل‌محمدی بیش از اینهاست که به‌سادگی قابل حل باشند
یحیی گل‌محمدی، سرمربی سابق پرسپولیس، پس از استعفایش از این باشگاه در نیم‌فصل، همچنان بدون تیم مانده است. او البته پیشنهاد‌هایی داشته، ولی فعلا هیچ‌کدام از آن‌ها نهایی نشده است. مهم‌ترین آن‌ها مربوط به پیشنهادی است که از سوی باشگاه تراکتور پس از قطع همکاری با پاکو خمس به دستش رسیده، اما «مشکلاتی» در این بین وجود داشته که یحیی را همچنان بیرون از گود نگه داشته است.
موفق‌ترین سرمربی ایرانی سال‌های اخیر لیگ برتر، به‌شدت مورد توجه مسئولان باشگاه تراکتور قرار گرفته بود و وقتی یحیی هم چراغ سبز نشان داد، مذاکرات وارد مسیر تازه‌تری شد، ولی به‌ناگاه خبر رسید که موانعی سر راه یحیی گل‌محمدی برای نشستن روی نیمکت تیم تبریزی وجود دارد که باید برطرف شود. این موضوعی بود که هوشنگ نصیرزاده، مدیرعامل تراکتور، به‌طور رسمی آن را عنوان کرد و خبر داد که حل‌شدن این مشکلات به دست خود یحیی خواهد بود.

اگرچه از همان زمانی که گل‌محمدی از پرسپولیس استعفا داد، بسیاری به او هشدار داده بودند که ممکن است دیگر به این سادگی‌ها نتواند روی نیمکت تیم‌های لیگ‌برتری در ایران بنشیند، اما همه چیز در حد یک شایعه باقی ماند. صحبت‌های نصیرزاده این شایعه‌ها را دوباره داغ کرد و در فضای مجازی این‌طور پیچید که گل‌محمدی به‌واسطه فعالیت در فضای مجازی در التهابات سال گذشته، باید تعهدنامه‌ای امضا کند و بعد با تراکتور قرارداد ببندد؛ موردی که البته با واکنش خود یحیی روبه‌رو شد و او از اساس همه این گمانه‌زنی‌ها را تکذیب کرد.
کوچ دستیاران سابق یحیی به تبریز، به‌ویژه حمید مطهری، فضا را به سمتی برد که مشکل گل‌محمدی حل‌شدنی است و او به‌زودی می‌تواند به تبریز برود، ولی هر‌چه روز‌ها جلوتر رفتند، مشخص شد که «مشکلات» و «موانع» موجود بر سر راه گل‌محمدی بیش از اینهاست که به‌سادگی قابل حل باشند.

حالا در چنین بحبوحه‌ای، اتفاق جدیدتری هم رخ داده که شاید جای یحیی گل‌محمدی را در تبریز تنگ‌تر نیز کند. این یکی مربوط به موفقیت فعلی حمید مطهری به‌عنوان گزینه موقت در تبریز است. او از زمانی که سکان هدایت این تیم را به دست گرفته تا کار‌های یحیی درست شود، هنوز طعم شکست را نچشیده و دو فرصت بسیار بزرگ هم پیش‌رو دارد؛ اولی شانس قهرمان‌کردن تراکتور در جام حذفی و دومی عنوان سومی لیگ برتر. هر‌کدام از این دو که رقم بخورد، مشخص می‌شود که مطهری شایستگی‌اش را بیش از پیش ثابت کرده است.

حمید مطهری در حالی فعالیت خود را در نقش سرمربی موقت در تراکتور آغاز کرد که تا پیش از حضور مطهری در تیم تبریزی، آن‌ها در چهار بازی پیاپی ناکام در کسب پیروز بودند و همین مسئله باعث شده بود تا امیدشان برای حضور در رتبه سوم جدول نیز به حداقل برسد. مربی سابق تیم ملی و پرسپولیس و سرمربی پیشین نساجی مازندران، اولین تجربه‌اش در تبریز را در نقش سرمربی موقت تراکتور مقابل ذوب‌آهن اصفهان در جام حذفی به دست آورد که بعد از تساوی یک-یک در وقت قانونی، تراکتوری‌ها با هدایت مطهری در ضربات پنالتی پیروز شدند تا به جمع هشت تیم برتر راه یابند.

شاگردان مطهری بعد از کنار‌زدن ذوب‌آهن از گردونه رقابت‌های جام حذفی، موفق شدند در لیگ برتر برابر استقلال صدرنشین در تبریز امتیاز کسب کنند و بعد از آن، طلسم نبردن‌های تراکتور به صورت رسمی شکسته شد؛ به‌طوری‌که سرخ‌پوشان تبریزی ابتدا برابر فولاد خوزستان در اهواز بردی دوگله را جشن گرفتند و سپس با نتیجه‌ای مشابه، در خانه از سد گل‌گهر سیرجان گذشتند تا با توجه به روند پرنوسان سپاهان، خود را با ۴۷ امتیاز در یک‌قدمی این تیم رده سومی قرار بدهند. سرمربی موقت و جوان تراکتوری‌ها در طول چهار بازی حضورش روی نیمکت تراکتور، در وقت قانونی توانسته دو برد و دو تساوی به دست آورد و سرخ‌پوشان تبریزی را هم به جمع هشت تیم برتر جام حذفی رسانده و هم آن‌ها حالا در یک‌قدمی رسیدن به رتبه سوم جدول هستند.

با وجود شایعه‌های مطرح‌شده درباره آینده کاری مطهری، آنچه مشخص است، این است که تلاش‌ها برای دریافت مجوز فعالیت یحیی گل‌محمدی بی‌سرانجام بوده و این مسئله به آن معناست که حمید مطهری تا پایان فصل جاری سکان‌دار تراکتور خواهد بود. مدیران باشگاه تراکتور البته همچنان در تلاش برای دریافت مجوز گل‌محمدی هستند و گفته می‌شود اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، از ابتدای فصل آینده با صدور مجوز فعالیت یحیی گل‌محمدی، او در نقش سرمربی سرخ‌پوشان تبریزی کارش ار آغاز می‌کند و حمید مطهری هم رسما در نقش دستیار اول کارش را پیش خواهد برد. البته که سومیِ احتمالی تراکتور در لیگ برتر و قهرمانی احتمالی در جام حذفی می‌تواند معادلات را به سود مطهری تغییر بدهد و او را به گزینه اصلی مدیران باشگاه تبریزی برای هدایت تراکتور تبدیل کند، اما فعلا آنچه مطرح است، این است که او تا پایان فصل جاری سکان‌دار تراکتور می‌ماند و سپس مدیران باشگاه تصمیم نهایی را درباره آینده کاری او می‌گیرند.