کد خبر: ۴۲۹۰۸۸
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۰۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۱۰۷۰۶

توزیع رایگان سبد کالا 900 هزار تومانی برای این دهک ها | روش های دریافت سبد کالا دولت

آخرین خبر در رابطه با توزیع سبد کالا را  بخوانید.

آخرین خبر در رابطه با توزیع سبد کالا را  بخوانید.
سبد کالا | یک هزار بسته کمک معیشتی به ارزش ۱۰ میلیارد ریال بین اقشار کم برخوردار آبادان توزیع شد.
این سومین مرحله از کمک های مومنانه از سوی شرکت پالایش نفت آبادان است که میان مددجویان کمیته ، امدادبهزیستی و خانواده های تحت پوشش خیریه ها توزیع می شود.

غلامرضا حسن زاده رئیس بسیج اصناف و بازاریان کشور در مراسم آغاز توزیع این بسته ها گفت: کمک های مومنانه به فرمان مقام معظم رهبری در سال اول شیوع کرونا آغاز شد و در این حرکت ما اکنون از توزیع مواد غذایی به کارآفرینی رسیده ایم که خود اقدامی برای کمک به معیشت خانواده ها ست.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: ۱۲ هزار و ۳۱۳ بسته معیشتی با اجرای طرح پویش “هلال رحمت” سال گذشته در بین نیازمندان این استان توزیع شد.

سیدمحمد مهدی سجادی امروز چهارشنبه در مراسم توزیع این بسته ها افزود: پویش “هلال رحمت” با مشارکت خیران داوطلب و همکاری مسوولان با هدف کمک به تامین نیازهای اساسی خانواده‌های نیازمند در سیستان و بلوچستان هر ساله برگزار می‌شود بطوریکه سال گذشته ۴۴ هزار و ۷۴۳ نفر از شهروندان استان از مزایای آن بهره مند شدند.

وی نهادینه کردن سنت حسنه احسان و نیکوکاری و داوطلبی در تامین مایحتاج خانواده‌های نیازمند و کمک به تحکیم بنیان خانواده‌های کم‌برخوردار شهری و روستایی را از اهداف اجرای پویش “هلال رحمت” ذکر کرد و افزود: این نهاد بشر دوستانه علاوه‌بر تمامی فعالیت‌های امدادی، حمایت معیشتی و تامین امنیت غذایی قشرهای محروم نیز به منزله یک برنامه و راهبرد مهم برنامه‌های خود قرار داده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: رشد سرمایه اجتماعی و مشارکت اجتماعی داروی بی بدیل جامعه امروز است و سازمان داوطلبان هلال احمر این برنامه‌های حمایتی را با مشارکت پذیری آحاد جامعه به عنوان ارزشی اخلاقی، دنبال کرده است.

رئیس انجمن ورزش های همگانی نابینایان و کم بینایان استان فارس از توزیع یکصد بسته معیشتی در پویش مهر همگانی بین نیازمندان خبر داد و گفت: جامعه دارای مشکلات اقتصادی و معیشتی در بخش‌هایی است که نیازمند حرکت جمعی و کار خیر گروهی و جهادی است.
محمدرضا جعفری، از توزیع یکصد بسته معیشتی در پویش مهر همگانی بین نیازمندان خبر داد و گفت: جامعه دارای مشکلات اقتصادی و معیشتی در بخش‌هایی است که نیازمند حرکت جمعی و کار خیر گروهی و جهادی است.

رئیس انجمن ورزش های همگانی نابینایان و کم بینایان استان فارس گفت: با عنایت به فرمایش مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در همدلی اجتماعی و پویش مهر همگانی بنا به نظر مقام معظم رهبری، مسئولین به مسئله‌ معیشت مردم یک اهتمام ویژه مصروف کنند؛ امروز مهم‌ترین کار و اولویت این است، چون دشمن روی این متمرکز است؛ معیشت طبقات ضعیف، مشکلاتی که برای طبقات ضعیف در امر معیشت پیش می‌آید، جزء اساسی‌ترین کارها است.
وی گفت: همزمان با دهه کرامت و سالروز بزرگداشت احمد بن موسی کاظم، شاهچراغ (ع) و لزوم برخورداری نیازمندان از بسته های معیشتی در ایام مبارک دهه کرامت به همت جمعی از خیرین انجمن ورزش های همگانی نابینایان و کم بینایان، ویژه نیازمندان، ایتام و خانواده‌های فاقد سرپرست و افراد دارای نیاز‌های ویژه در بسته های معیشتی (برنج، روغن، رب، سویا، خرما، مرغ، نمک، قند و…) تهیه و با مشارکت خیران درب منزل توانخواهان تحویل داده شد.

جعفری گفت: جمعی از دانشجویان مرکز آموزش علمی و کاربردی سلامت دهکده سبز، خیرین ورزشی، اعضای هیئت رئیسه انجمن کورن هول ایران و هیات ورزش های همگانی استان فارس، در کنار خانواده‌های نیازمند قرار گرفتند و شادی را به کودکان و خانواده های نیازمند هدیه کردند.
جعفری ضمن قدردانی از دانشجویان مرکز آموزش علمی کاربردی سلامت دهکده سبز، خیرین ورزشی، هئیت ریئسه انجمن کورن هول ایران و هیات ورزش های همگانی استان فارس که به پویش مهر همگانی پیوستند از همه خیرین و عموم مردم درخواست کرد تا با مشارکت و حضور در طرح‌های اجتماعی انجمن ورزش های همگانی نابینایان و کم بینایان استان فارس این مجموعه را یاری کنند تا در راستای مسئولیت اجتماعی خود را در برابر مسائل و مشکلات موجود معیشتی و اجتماعی مساعدت و همراهی لازم را داشته باشند.
وی افزود: از دیگر برنامه های دهه کرامت با توجه برگزاری ارائه خدمات مشاوره رایگان در زمینه‌های مختلف تحصیلی، خانوادگی و فرزند پروری در نقاط محروم به همت مدیریت مرکز آموزش علمی کاربردی سلامت دهکده سبز، روانشناسان و مشاوران خیر از طرح‌هایی است که به زودی در محلات کمتر برخوردار و محروم اجرا خواهد شد.

وی با اشاره به مسئولیت اجتماعی تمام بخش ها گفت: هر کجا آسیب و نیازی باشد باید تمام اقشار مختلف مردم در کنار هم برای رفع آن تلاش کنند، استفاده از ظرفیت های دستگاه های اجرایی دولتی و خیرین می تواند بخش مهمی از این نیاز ها را برطرف کند.

450 بسته معیشتی با حضور فرماندار و معاون سیاسی امنیتی اجتماعی فرمانداری شهرستان نهاوند بین خانواده های کمتر برخوردار به همت خیرین نیک اندیش آستان مقدس شاهزاده محمد وعلی (ع) و یگان شهید سلیمانی سپاه ناحیه نهاوند به مناسبت دهه کرامت توزیع شد.

تولیت آستان مقدس شاهزاده محمد و علی (ع) دراین‌رابطه گفت: این بسته‌ها شامل چندین قلم کالای غذایی به ارزش هر بسته 900 هزار تومان است.

وهاب رضایی افزود: 2500 خانواده نیازمند تحت حمایت این آستان قرار دارند که در سال گذشته 10 مرحله توزیع بسته‌های معیشتی در مناسبت‌های مختلف میان خانواده های تحت پوشش این آستان انجام شده است.