کد خبر: ۴۲۹۱۴۵
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۴۷
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۵۳۴

ابهام در قیمت دلار؛ آیا دلار به محدوده ی حمایتی رسیده است؟

به عقیده معامله‌گران قیمت درهم و دلار به محدوده حمایتی رسیده‌اند که اگر آن را از دست دهند فشار فروش در بازار دوباره زیاد خواهد شد.

به عقیده معامله‌گران قیمت درهم و دلار به محدوده حمایتی رسیده‌اند که اگر آن را از دست دهند فشار فروش در بازار دوباره زیاد خواهد شد.
ابهام در قیمت دلار؛ آیا دلار به محدوده ی حمایتی رسیده است؟
قیمت دلار هرات در معاملات روزانه شنبه یک کانال از دست داد و در پشت خط نیز یک کانال دیگر. قیمت دلار که در انتهای هفته گذشته مرز حمایت ۵۸ هزار و ۸۰۰ تومان را از دست داده بود در روز شنبه به روند نزولی خود ادامه داد. قیمت دلار هرات در روز شنبه ۵۸ هزار و ۲۵۰ تومان شروع به کار کرد ودر ابتدا یک افزایش تا ۵۸ هزار و ۴۰۰ تومان داد و بعد از بازگشایی بازار دبی کاهشی شد.
قیمت دلار هرات بعد از بازگشایی درهم با گپ منفی، کانال ۵۸ هزار تومان را از دست داد و در نیمه دوم در ۵۷ هزار و ۵۵۰ تومان به کار خود پایان داد. البته این پایان کار برای قیمت دلار هرات نبود و نرخ با کاهش بیشتر در معاملات پشت خطی کانال ۵۷ هزار تومان را از دست داد و در ۵۶ هزار و ۹۴۰ تومان بسته شد.
قیمت درهم امارات با گپ منفی در کانال ۱۵ هزار و در ۱۵ هزار و ۹۸۰ تومان آغاز به کار کرد و با کاهش ۲۳۰ تومانی در ۱۵ هزار و ۷۶۰ تومان به کار خود پایان داد. قیمت دلار برآورد شده از درهم ۵۷ هزار و ۸۳۹ تومان محاسبه می‌شود که با قیمت دلار پشت خطی هرات شکاف بیش از ۸۰۰ تومانی دارد.
قیمت تتر در ۵۷ هزار و ۹۰۰ تومان بازگشایی کرد و با کاهش در نیمه دوم به کف کانال 57 هزار تومان رسید. براساس گزارش اکوایران، اما این پایان کار نبود و قیمت تتر همراه با دلار هرات وارد کانال ۵۶ هزار تومان شد و به حوالی ۵۶ هزار و ۸۰۰ تومان رسید که از دلار هرات پایین‌تر است. با کاهش روز شنبه‌ای تتر، قیمت به اولین روز اسفند ۱۴۰۲ رسید.
گروهی از معامله‌گران دلیل این افت قیمت تتر، که به زیر دلار هرات رفته را احتمال مسدودسازی دارایی تتر ایرانی‌ها به دلیل تحریم می‌دانستند. البته گروهی هم معتقد بودند که بازارساز علاوه بر تزریق در بازار ارز در تتر هم مداخله می‌کند.
به عقیده معامله‌گران قیمت درهم و دلار به محدوده حمایتی رسیده‌اند که اگر آن را از دست دهند فشار فروش در بازار دوباره زیاد خواهد شد. اولین مرز حمایت دلار هرات ۵۶ هزارو ۷۰۰  تومان است که اگر قیمت دلار در زیر آن تثبیت روزانه دهد احتمال تست کانال پایین‌تر یعنی ۵۵ هزار تومان بالا می‌رود. شرط کافی برای کاهش قیمت دلار به کانال ۵۵ هزار تومان، از دست رفتن مرز حمایت ۱۵ هزار و ۳۰۰ تومان در درهم است. اما اگر قیمت دلار هرات مرز حمایت ۵۶ هزار و ۷۰۰ تومان را حفظ کند احتمال برگشت نرخ وجود دارد.