کد خبر: ۴۲۹۳۷۲
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۴۳
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۴۴۸

اطلاعات بانکی خود را ایمن کنید

در این نوع از حمله فیشر در ابتدا نسبت به ساخت یک صفحه اینترنتی مشابه صفحه اصلی می‌کند و از طریق اعتماد به دست آمده اقدام به جمع آوری اطلاعات کاربران می‌کند.

در این نوع از حمله فیشر در ابتدا نسبت به ساخت یک صفحه اینترنتی مشابه صفحه اصلی می‌کند و از طریق اعتماد به دست آمده اقدام به جمع آوری اطلاعات کاربران می‌کند.

برنامه‌های مخرب و بدافزار هم می‌توانند ابزاری برای نفوذ فیشرها و دسترسی به اطلاعات کاربر باشد.
در واقع به دلیل اینکه این برنامه‌ها در قالب تروجان عرضه می‌شوند، می‌توانند اطلاعات کارت‌های بانکی، اطلاعات لاگین و یا سایر موارد را از کاربر سرقت کرده و باعث وارد آمدن خسارات مالی به وی شوند.

چند راه پیشگیری از عواقب حملات فیشینگ

از دیگر انواع حملات فیشینگ می‌توان به فیشینگ تلفنی و درگاه‌های پرداخت اشاره کرد.

راهکارهایی برای جلوگیری از به دام افتادن با این روش‌های کلاهبرداری وجود دارد و با به کارگیری آن می‌توان از وقوع آن پیشگیری کرد.

یکی از این روش‌ها اطمینان از صحت وجود آدرس سایت است.

کاربران حتما باید از صحت وجود آدرس سایت اطمینان حاصل کنند؛ در واقع مطمئن شوند چنین سایتی اصلا وجود دارد یا خیر.

در چنین شرایطی کاربر باید منتظر هرگونه پیش آمد غیر منتظره‌ای باشد و بیش از پیش دقت کند.
البته در کنار موارد گفته شده با توجه افزایش حملات سایبری لازم است کاربران درباره جدیدترین تکنیک‌های عملیات فیشینگ به روز و آگاه باشند.

نکته مهم این است که شرکت‌ها و سایت‌های معتبر هرگز اطلاعات حساس شخص را از طریق ایمیل درخواست نمی‌کنند و همچنین شما را مجبور به بارگیری هرزنامه (spam) نمی‌کنند.

روش دیگر پیشنهاد شده بررسی مطابقت پیوند متن با URL است.

در نهایت برای اطمینان بیشتر می‌توان پیشنهاد کرد یک ابزار ضدفیشینگی نصب و از مرورگرهایی استفاده شود که toolbar ضدفیشینگی دارد و وب‌سایت‌ها را چک می‌کند.

نوجوان ۱۵ ساله اطلاعات بانکی ۱۳۰۰ نفر را دزدید!

همچنان کسانی هستند که بر روی لینک‌های ناشناس کلیک می‌کنند و شاهد پیامدهای ناشی از آن هستند.

اخیرا فرمانده انتظامی البرز از دستگیری یک فیشینگ کار و کلاهبردار سایبری ۱۵ ساله که اقدام به سرقت اطلاعات بانکی حدود ۱۳۰۰ نفر از کاربران کرده بود، خبر داد.
این شخص با ارسال پیامک‌های حاوی لینک‌های آلوده، کاربران را به صفحه فیشینگ هدایت و بلافاصله با رمزگیری اقدام به برداشت غیر مجاز از حساب آن‌ها می‌کرد.

برآورد کارشناسان از میزان کلاهبرداری نامبرده بیش از ۳۰ میلیارد ریال است.