کد خبر: ۴۲۹۴۵۷
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۴۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۱۴۸۰

علائمی که نشان می دهد بدنتان پر از سم است

آیا از خستگی و کسالت مداوم رنج می‌برید؟ علل مختلفی برای این ناتوانی‌ها وجود دارد اما یکی از مهم‌ترین آنها می‌تواند تجمع سموم در بدن باشد.

آیا از خستگی و کسالت مداوم رنج می‌برید؟ علل مختلفی برای این ناتوانی‌ها وجود دارد اما یکی از مهم‌ترین آنها می‌تواند تجمع سموم در بدن باشد.
زندگی روزمره و محیط اطراف ما پر از سموم مختلف است که از طریق غذا، هوا و آب وارد بدن می‌شوند. اگر بدن به طور طبیعی نتواند این سموم را دفع کند، در بدن انباشته شده و سلامتی ما را به خطر می‌اندازند.

علائم هشدار دهنده:

در این مقاله به برخی از علائم رایج تجمع سموم در بدن اشاره می‌کنیم. با شناسایی این علائم می‌توانید به موقع برای سم زدایی بدن خود اقدام کنید و از بروز مشکلات جدی‌تر جلوگیری نمایید.

در این مقاله می‌خوانیم:

-علائم و نشانه‌های اصلی تجمع سموم در بدن

-راهکارهای موثر برای سم زدایی بدن
روش‌های پیشگیری از تجمع سموم در بدن

با مطالعه این مقاله، اطلاعات مفیدی در مورد سم زدایی بدن و فواید آن برای سلامتی به دست خواهید آورد.

۱. خستگی دائمی:

با اسنپ‌بایک راحت و سر وقت به مقصد می‌رسی و توی ترافیک نمی‌مونی

اگر همیشه در طول روز خسته هستید و برای خوب خوابیدن در شب مشکل دارید، به این دلیل است که بدن شما برای خلاص شدن از سموم باید سخت کار کند. در این موارد بسیار شایع و معمول است که احساس خستگی میکنید.

دلیل دیگر آن ممکن است اختلالات هورمونی باشد که باعث ایجاد مشکلاتی در سیستم ایمنی بدن شما میشود. بنابراین نوشیدن قهوه نه تنها کمک نمی کند، حتی ممکن است مشکل را بدتر کند.
۲ .حساس به بوهای مختلف:

اگر شما به بوهای مختلف واکنش شدید داشته باشید، ممکن است به دلیل سموم بیش از حد در بدن باشد. واکنش های ناشی از آن میتواند سردرد و حالت تهوع باشد.

۳. آکنه:

انواع سموم و باکتری ها میتواند بسیاری از مواد سمی را در بدنمان تولید کنند، که ممکن است وارد جریان و گردش خون در بدن شود. بدن ما قطعا میتواند بسیاری از آنها را از بین ببرد، اما گاهی اوقات زمانی که تخلیه مسدود میشود، برخی از این مواد سمی از طریق پوستمان خارج میشود، بنابراین پوستی خشن و پر از آکنه خواهیم داشت.

در عین حال، کمبود عناصر کم یاب، استرس های ذهنی، رژیم غذایی سرشار از چربی و کربو هیدرات نیز ممکن است منجر به آکنه شود. بنابراین نیاز به توجهات بهداشت شخصی و تمیز کردن داخل و بیرون بدن است.

۴. تنفس بدبو:
برخی از افراد حتی پس از مسواک زدن دندان هایشان هر روز و هر شب نمیتوانند از شر بوی دهان خلاص شوند. باکتری های موجود در دهان نشان دهنده این است که شما سموم زیادی در بدن دارید و کبد و روده شما در از بین بردن این سموم به دشواری عمل میکند.

۵. یبوست:

روده ها هر روز سموم و مواد زائد را از بدن ما دفع میکنند. اگر مبتلا به یبوست باشید، سموم انباشته می شود و دوباره به جریان خون جذب میشوند و بدین ترتیب بدن را مسموم تر میکند. یبوست ممکن است به بسیاری از بیماری ها مانند ناراحتی معده، سر درد و خستگی منجر شود.

۶. بی خوابی:

اگر بدن شما با سموم انباشه شود، تولید سطح کورتیزول از حد تعادل خود خارج می شود. کورتیزول یک هورمونی است که کمک مسکند تا بدن با استرس مقابله کند. اگر این هورمون در حد تعادل نباشد، ممکن است که شب هنگام بسیار پر انرژی باشید و به سختی به خواب بروید. بنابراین به موقع خوابیدن و ۷ تا ۹ ساعت در شبانه روز بسیار مهم و ضروری است.

۷.خارش پوست:
اگر اندام های بدن ما نتوانند تمام سموم را دفع کنند، پوست آن را از طریق عرق دفع میکند. در واقع منافذ در پوست با سموم مسدود میشوند، در نتیجه منجر به واکنش های آلرژیک مانند خارش میشوند. محرک های خارجی، زندگی نامنظم، تنش و اختلالات غدد درون ریز، این توانایی های پوست را کاهش داده و در نتیجه باعث خارش میشود.

۸. درد عضلانی:

اگر از درد عضلانی رنج می برید و مانند قبل کارایی ندارد، ممکن است که تجمع سموم باعث درد در عضلات و مفاصل شما شود.

۹. افزایش وزن به صورت نا پایدار:

اگر چه هر روز تمرن میکنید، غذا های کم کالری می خورید اما هنوز هم به وزن شما افزوده میشود. این میتواند به علت انباشت سموم باشد. بسیاری از سموم لیپوفیلیک هستند بنابراین میتوانند در بدن به صورت چربی ذخیره شوند.

دلیل دیگر آن ممکن است مشکل هورمونی باشد. عملکرد هورمون های ما میتواند تا حد زیادی تحت تاثیر سموم خارج از بدن قرار گیرد. هر دوی این دلایل عنوانش ده در بخش سلامت نمناک باعث می شود که هرگز به آسانی وزن کم نکنید.

روش های سم زدایی از بدن:

۱. هیدراته نگه داشتن بدن:

نوشیدن آب به اندازه کافی یک روش طبیعی و پایدار برای سم زدایی بدن است. آب، مواد شیمیایی را که در بدن قرار میگیرد، فشرده و دفع میکند و همچنین میتواند هیدراته نگه دارد.

۲. داشتن رژیم غذایی سرشار از فیبر:

مواد غذایی غنی از فیبر به خلاص شدن از یبوست کمک خواهد کرد و از این طریق سیستم گوارشی شما بهتر کار میکند. فیبر همچنین به هضم غذا کمک میکند و بدن را نیز سم زدایی میکند.

۳. مدیریت استرس:

استرس ممکن است که سطح سموم را افزایش دهد و توانایی کبد برای از بین بردن سموم را کاهش میدهد. توصیه میشود که یوگا را برای آرامش و تقویت سیستم ایمنی بدن خود امتحان کنید.

۴. مواد غذایی ارگانیک بخورید:

انتخاب غذا های ارگانیک آفت کش ها را که برای سود تجاری استفاده میشوند کاهش میدهند. سبزیجات سبز و بیشتر میوه ها میتوانند روند هضم و سم زدایی را تحریک کنند.

۵. ورزش کردن:

تمرینات مختلف مانند شنا و یا حتی پیاده روی کردن حداقل یک ساعت در روز میتواند جریان گردش خون شمتا را سالم نگه دارد و به عنوان یک سم زدایی عالی عمل کند. به طور کلی تمرینات منظم کمک میکند تا بدن شما به شکل سالم و دور از سموم قرار گیرد.

توجه:این مقاله فقط جنبه اطلاع‌رسانی دارد و به هیچ وجه جایگزین مشاوره پزشکی نیست. اگر علائم ذکر شده در این مقاله را دارید برای تشخیص دقیق و درمان مناسب به پزشک مراجعه کنید.

منبع:بهداشت نیوز