کد خبر: ۴۲۹۶۸۷
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۶:۲۱
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۱۵۸۲

اگه درباره شریک عاطفی یا همسرت این مدلی فکر میکنی بدون زندگی و باختی | روانشناسی رابطه

نوع رفتار هر فرد از افکار او سرچشمه میگیرد پس اگر آقایان دوست ندارند در زندگی زناشویی با مشکلات جدی رو برو شوند باید این افکار را درمورد همسرشان درو بریزند.

نوع رفتار هر فرد از افکار او سرچشمه میگیرد پس اگر آقایان دوست ندارند در زندگی زناشویی با مشکلات جدی رو برو شوند باید این افکار را درمورد همسرشان درو بریزند.
شاید از زبان خیلی از روانشناسان شنیده باشید که می‌ گویند مراقب افکارت باش، زیرا تبدیل به کلماتت می شوند. مراقب کلماتت باش؛ زیرا تبدیل به رفتارت می شوند. مراقب رفتارت باش، زیرا تبدیل به عادتت می شوند.
مراقب عادتت باش، زیرا تبدیل به شخصیتت می شوند. مراقب شخصیتت باش، زیرا تبدیل به سرنوشتت می شوند که واقعا جای تفکر بسیار دارد. شما نیز در زندگی باید از افکار و عادات تان مراقبت کنید. در این قسمت از خانواده پلاس نمناک قصد داریم توصیه‌ هایی به آقایان داشته باشیم که بعد از ازدواج باید این فکر ها را در مورد همسرشان دور بریزند.

همسرم مانند خانم‌ های دیگر فلان کار را نمی کند
شاید این جمله را از زبان خیلی از مرد ها شنیده باشید. اگر شما هم جزء این دسته از آقایان هستید، بهتر است که هر چه زودتر این افکار سمی را از سرتان بیرون کنید. باید مقایسه کردن را کنار بگذارید و به جای این که فکر کنید همسرتان چه کار هایی را انجام نمی دهد و چه ضعف هایی دارد، سعی کنید به خوبی هایش فکر کنید.
همسرم همیشه به من غر می زند
بعضی از خانم ها مدام غر می زنند و جر و بحث می کنند؛ اما خیلی از مردان آن ها را جدی نمی گیرند؛ اما شما به عنوان یک شوهر باید ببینید که علت غر زدن همسرتان چیست، از چه چیزی ناراضی است و چگونه می توانید او را راضی نگه دارید و هرگز روی رفتار بدش تمرکز نداشته باشید.

کاش دوباره به دوران مجردی برگردم
مراقب افکار و خواسته های خود در زندگی باشید. شاید سختی های زندگی متاهلی باعث شود که حسرت دوران مجردی را بخورید، چرا که آزادی بیشتر و مسئولیت کم تری داشتید؛ اما بهتر است که این افکار را از سرتان بیرون کنید، زیرا شما را بی انگیزه می کند و هیچ فایده ای هم برای تان ندارد.
کاش همسرم شبیه مادرم بود
همان طور که بالاتر هم اشاره کردیم، مقایسه مانند یک قاتل خاموش در زندگی عمل می کند. نباید انتظار داشته باشید که همسرتان شبیه دیگری باشد و کارهای مشابه با خانم های دیگر را انجام دهد؛ پس هیچ چیزی در همسرتان، حتی آشپزی و خانه داری او را با مادرتان یا زن دیگری مقایسه نکنید
مقابله به مثل می‌کند
یکی از بدترین اتفاق‌هایی که در یک رابطه با مقایسه می‌افتد این است که همسرتان هم دست به مقابله به مثل بزند، آن وقت است که خانه تبدیل به یک میدان جنگ می‌شود که با لج و لج بازی شروع به تحقیر یکدیگر و بالا بردن دیگران می‌کنید و بدون اینکه متوجه باشید تبر به ریشه‌های رابطه می‌زنید و تا جایی پیش می‌روید که دیگر هیچ دستاورد مثبتی از یکدیگر را نمی‌بینید و فقط دنبال تحقیر و کوبیدن یکدیگر هستید!
دنبال گرفتن تایید از دیگران می‌رود
هر فردی نیاز به دیده شدن، توجه و محبت دارد. این موضوع به خصوص در رابطه عاطفی بسیار اهمیت دارد، در واقع یکی از کارکردهای مهم رابطه عاطفی ارضای این نیاز است که شما دوست داشتنی و قابل احترام هستید و برای دوست داشته شدن به اندازه کافی ارزشمند هستید. وقتی چنین حسی در رابطه ارضا نمی‌شود و فرد دائم با دیگران مقایسه می‌شود ناچار است این تایید و توجه را جای دیگری پیدا کند، یکی سراغ رابطه خارج از ازدواج می‌شود، یکی غرق رد کارش می‌شود یکی با خانواده‌اش مشغول یم‌شود و دیگری به فرزندش پناه می‌برد.

او را وسیله‌ای برای نمایش کرده‌ایم
گاهی افراد تصور می‌کنند همسرشان کالایی برای نمایش به دیگران است و شروع می‌کنند به بزک دوزک کردن کالایشان تا در رقابت نمایش آن به دیگران پیرز شوند! به این جملات دقت کنید:” حالا جلوی شوهر دوستم این لباس رو نپوش می‌گن بعد سه سال هنوز یه لباس نو نخریدن”، ” جلوی دوستم به من توجه کن مثل شوهر اون که همش حواسش بهش هست”، حالا تو خونه به حرفم گوش نمیدی حداقل جلوی دیگران به ظاهر بگو چشم، از زن مردم یاد بگیر رو حرف شوهرشون حرف نمی‌زنن” و … این جملات به زبان ساده یعنی برای اینکه من بتوانم در رقابت با بقیه پیروز شوم تو باید خودت را تغییر دهی و شبیه دیگرانی شوی که من می‌پسندم! و همین بساط مقایسه او با دیگران را فراهم می‌کند.