کد خبر: ۴۲۹۸۱۱
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۳۳
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۷۱۹

استعلام دهک بندی یارانه| آدرس سامانه جدید دهک بندی یارانه + ورود سریع

استعلام دهک بندی یارانه مهمترین موضوعی است که در این گزارش به آن پرداخته ایم. در اندیشه معاصر آدرس سامانه جدید دهک بندی یارانه…

استعلام دهک بندی یارانه مهمترین موضوعی است که در این گزارش به آن پرداخته ایم. در اندیشه معاصر آدرس سامانه جدید دهک بندی یارانه…

استعلام دهک بندی یارانه مهمترین موضوعی است که در این گزارش به آن پرداخته ایم. در اندیشه معاصر آدرس سامانه جدید دهک بندی یارانه را مطرح کرده ایم و با یک لینک ورود مستقیم کار را برای شما مشمولان عزیز آسان کرده و در عین حال توضیحات را شرح داده ایم. دهک بندی یارانه خانوار در طرح پرداخت یارانه‌ های نقدی، برای تمام مردم کشور انجام شده است. دهک بندی یارانه خانوار در ۱۰ تقسیم انجام می شود که یارانه دهک ۱۰، ۹ و ۸ به طور کامل حذف شده است چرا که جزو خانوارهای پردرآمد جامعه هستند و نیاز به حمایت مالی دولت ندارند. در این راستا خانوارها به ترتیب درآمد از کم‌تر به بیش‌تر در دهک‌های ۱ تا ۷ قرار داده شده اند.
معیارهای مرحله جدید دهک‌ بندی خانوارها برای دریافت یارانه: در سامانه حمایت وزارت رفاه، شناسنامه اقتصادی خانوار در هر کدام از شاخص‌ها به صورت صدک‌بندی درآمده است، به طوریکه باتوجه به مدل خودرو یا میزان تراکنش‌های بانکی و درآمدها، صدک وضعیت اقتصادی خانوار مشخص شده و در نهایت این صدک‌ها میانگینی از صدک کل خانوار را نشان می‌دهد.

چند سال است که دهک بندی جامعه برای پرداخت یارانه، در دستور کار دولت قرار گرفته است. تمامی خانوار‌ها مطابق این دستور کار، دهک‌بندی شدند و ۳ دهک پردرآمد جامعه، از دریافت یارانه دولت، کنار گذاشته شدند و یارانه برای ۷ دهک دیگر واریز شد. این هفت دهک به عنوانی دیگر، اقشار کم درآمد جامعه هستند که مشمول دریافت یارانه هستند. در پی این تصمیمات، سوال مهمی که برای اغلب خانواده‌ها به وجود آمد این بود که چطور بفهمیم دهک چندم هستیم؟
استعلام دهک بندی یارانه

چندین روش برای اطلاع از دهک خانوار وجود دارد.

در روش اول، می‌توانید با استفاده از کد ملی، استعلام بگیرید که جز دهک چندم هستید. برای استعلام گیری از این روش، به سایت “سامانه مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها به نشانی hemayat.mcls.gov.ir مراجعه کنید و در بالای صفحه بر روی دکمه ورود/ثبت نام کلیک کنید.

روش دوم برای استعلام گیری، استفاده از شماره گویا است. برای استفاده از این روش باید ابتدا با شماره ۰۹۲۰۰۰۰۶۳۶۹ تماس بگیرید. سپس کد ملی سرپرست خانوار و شماره تلفن او را وارد کنید. به این ترتیب میتوانید از دهک خود مطلع شوید.

در روش سوم نیز، می‌توانید با شماره گیری یک کد دستوری با تلفن همراه خود، از وضعیت دهک‌بندی خود مطلع شوید. با شماره‌ای که به نام خودتان است، کد دستوری #کد ملی*۴۳۸۵۷*۴* را شماره گیری کنید و از دهک خانوار خود، مطلع شوید.

سامانه جدید دهک بندی یارانه

با ورود به سامانه دهک بندی سرپرست هر خانواده می‌تواند دهک اقتصادی و توضیحات مربوطه در رابطه‌ با علت دریافت یا نگرفتن یارانه را به همراه اسامی اعضای خانوار مشاهده کند. شما با ورود به سامانه جدید دهک بندی یارانه می‌توانید نتیجه ثبت‌نام، وضعیت قبولی و ردی درخواست خود را در سامانه دهک خانوار با کد ملی ببینید و هر گونه مشکل را به‌صورت کامل رفع نمایید.

افرادی که قصد انجام مراحل ثبت نام در سامانه دهک خانوار را دارند، می‌توانند از طریق وارد کردن کد ملی سرپرست خانواده و شماره حساب خود، درخواست خود را ثبت کرده و در مراحل بعد پیگیری نتیجه ثبت نام خود در سامانه مذکور باشند.
آدرس سامانه جدید دهک بندی یارانه hemayat.mcls.gov.ir

سرپرست هر خانواده می‌تواند با مراجعه به آدرس hemayat.mcls.gov.ir دهک اقتصادی خانوار و توضیحات مربوط به یارانه را به همراه اسامی اعضای خانوار خود ببیند. با استفاده از این سامانه اطلاعات زیادی درمورد رایانه دریافتی به دست می‌آورید. همچنین سامانه دهک‌بندی برای سروسامان دادن به وضعیت افراد متقاضی دریافت رایانه و جاماندگان حمایت معیشتی و همچنین ثبت نام وام یارانه طراحی شده است.

امکان مراجعه به سامانه حمایت دهک بندی با کد ملی و انجام اعتراض از این راه برای همه افرادی که فکر می‌کنند به‌ اشتباه از طرح هدفمند‌سازی یارانه‌ها حذف شده‌اند وجود دارد. کسانی که جز واجدین شرایط دریافت یارانه معیشتی قرار نگرفته‌اند هم می‌توانند با ورود به این سامانه از این طرح استفاده کنند.

نحوه ورود در سامانه حمایت دهک بندی با کد ملی

برای ورود در سایت حمایت معیشتی جاماندگان داوطلبان باید مراحل زیر را انجام دهند:

۱. ورود به سامانه حمایت به نشانی hemayat.mcls.gov.ir

۲. انتخاب گزینه «ورود به سامانه»

۳. نمایش پنجره ورود به سامانه حمایت معیشتی
۴. ثبت اطلاعات مربوط به کد ملی سرپرست خانواده و در کادر دوم شماره حساب واریز یارانه

اگر یارانه اصلی را ماهانه دریافت می‌کنید، اما موفق به انجام مراحل ثبت نام یارانه نشده‌اید، شماره حساب یارانه‌ خود را در این قسمت ثبت کنید. اما اگر حتی یارانه شما هم از چند سال پیش قطع شده، شماره حسابی که قبلا یارانه معیشتی به آن واریز می شد را وارد کنید. با تکمیل اطلاعات، شما در وضعیت «خانواده تک نفره» یا «خانواده چند نفره» قرار خواید گرفت.

چنانچه با شخص دیگری از اعضای خانواده زندگی نمی‌کنید و سرپرستی خانواده با خودتان است، باید تیک “گزینه خانواده تک نفره” را انتخاب کنید.

۵. وارد کردن کد امنیتی و انتخاب گزینه ورود

۶. تکمیل رضایت نامه‌ دسترسی به اطلاعات دارایی و مالی خانواده‌

۷. پایان مراحل ثبت نام در سامانه
ورود سریع

hemayat.mcls.gov.ir

نحوه ثبت نام در سامانه دهک بندی hemayat.mcls.gov.ir

یکی از سوالات اصلی متقاضیان، ثبت نام در سامانه دهنگ بندی به آدرس اینترنتی hemayat.mcls.gov.ir است. به این ترتیب در این بخش سعی داریم به فرآیند ثبت نام در این سایت بپردازیم. البته لازم به ذکر است که گزینه “ثبت نام” در این سامانه قفل می‌باشد.

◀ برای ثبت نام و ورود به سامانه حمایت دهک بندی با کد ملی، نشانی اینترنتی سایت hemayat.mcls.gov.ir را در مرورگر گوگل وارد کرده و جستجو نمایید.

◀ در گام بعد گزینه ثبت نام را انتخاب نمایید و اطلاعات خواسته شده مثل شماره کد ملی سرپرست خانوار، شماره موبایل و تاریخ تولد وی را در جایگاه مورد نظر درج کنید.

◀ سپس کد اعتبار سنجی که به شماره موبایل سرپرست خانوار پیامک شده است را در جایگاه مورد نظر وارد کرده و ثبت نام خود را در سامانه دهک بندی حمایت کامل کنید.

پیگیری یارانه معیشتی با ورود به سامانه دهک بندی

سامانه دهک خانوار با کد ملی به شما امکان پیگیری نتیجه ثبت نام یارانه و معیشتی را می‌دهد. به این منظور باید بعد از ورود به سامانه دهک بندی با لپ‌تاپ، وارد صفحه اصلی سایت بشوید و بر روی گزینه ورود به سامانه کلیک کنید تا پنجره ورودی برای شما نمایش داده شود.

حال مشخص کنید که خانواده شما تک‌نفره یا چندنفره است، سپس گزینه مربوطه را انتخاب نمایید. و بعد اطلاعات لازم را وارد کنید.

اکنون باید کد امنیتی موجود را هم قرار داده و گزینه ورود را هم بزنید. سپس وارد حساب کاربری خود در این سامانه شوید. اگر به هر دلیلی نتیجه ثبت‌نام سامانه حمایت معیشتی شما مشخص نشد، می‌توانید شناسنامه اقتصادی و اجتماعی خانواده را در این سامانه ببینید.

همچنین وضعیت قبولی یا رد درخواست هم تعیین می‌شود و قابل‌ مشاهده است. اما درصورتی‌که هنوز شناسنامه اقتصادی در سایت قرار نداده‌اند و نتیجه مشخص نکردند، یعنی بررسی‌های اطلاعاتی‌تان کامل نشده است.

اگر یک سال از ثبت‌نام و ورودتان به سایت می‌گذرد و هنوز وضعیت شما را مشخص نکردند، باید به‌صورت حضوری به نهادهای مرتبط مراجعه فرمایید. اگر نتیجه ثبت‌نام شما در سایت حمایت معیشتی مشخص شده است، اما آن را رد کرده بودند، باید مجددا رضایت‌نامه تکمیل کنید. سپس درخواست بازبینی بدهید و منتظر بمانید تا نتیجه نهایی را به شما اعلام نمایند.

اگر قصد دارید نتایج بررسی‌ها را بر اساس اطلاعات به‌روزرسانی شده شناسنامه اقتصادی خانواده را ببینید، باید به نشانی اینترنتی hemayat.mcls.gov.ir مراجعه نمایید. اگر رقم آخر کد ملی سرپرست خانوار فرد است، در روزهای فرد و در غیر این صورت در روزهای زوج، به این سامانه سر بزنید. این‌گونه کیفیت خدمت‌رسانی به شما بالاتر می‌رود.