کد خبر: ۴۲۹۸۲۷
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۵۱
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۵۸۰۸

خبر مهم درباره کارت سوخت و پایان بنزین سهمیه ای

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی هرمزگان از تسهیل سوخت گیری با کارت آزاد جایگاه‌ها در بندرعباس خبر داد.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی هرمزگان از تسهیل سوخت گیری با کارت آزاد جایگاه‌ها در بندرعباس خبر داد.
احمد سالاری‌فر با اشاره به بررسی های میدانی در جایگاه‌های عرضه سوخت، گفت: با توجه به روز‌های پایانی ماه و اتمام سهمیه یارانه‌ای برخی از دارندگان کارت سوخت شخصی، متقاضیان استفاده از کارت سوخت آزاد در جایگاه‌های عرضه سوخت بیشتر از گذشته شده است.
او خاطرنشان کرد: با هماهنگی و موافقت رئیس کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز هرمزگان با توجه به ایام تعطیلات پیش رو جایگاه عرضه سوخت بلال به فهرست خدمات دهندگان کارت آزاد سوخت در بندرعباس اضافه شد.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی هرمزگان، افزود: انبار نفت بزرگ شهید رجایی بندرعباس به وظیفه سوخت‌رسانی مستمر و شبانه روزی خود برای تامین سوخت جایگاه‌های استان ادامه می‌دهد و هیچ نگرانی و تاخیری در زمینه ارسال بنزین و سایر فرآورده‌ها در استان وجود ندارد.
در مقایسه با خودروهای منطقه نیز بین ۳ تا ۴ برابر قیمت را گران‌تر می‌فروشد. از طرفی کم‌تعداد تولید می‌کند. نیسان آبی تحویل ما می‌دهند با مصرف سوخت صدی ۱۲ بعد تا حرفی می‌زنیم می‌گویند بنزین را باید با قیمت فوب خلیج‌فارس بفروشیم. خب ماشین‌های منطقه صدی ۴ مصرف می‌کنند اما مصرف شما صدی ۸ است. خب شما بیا خودرو را به قیمت فوب خلیج‌فارس بفروش بعد بنزین را هم به همین قیمت بده. همۀ این مسائل را حل خواهم کرد. ضمانتم هم کارنامه‎‌ام است.

نامزدهای انتخاباتی در حال شرح دیدگاه‌ها خود در حوزه‌های مختلف هستند و یکی از مهم‌ترین حوزه با توجه به وضعیت اقتصادی و معیشتی موجود، اقتصاد است.

مسعود پزشکیان در میزگرد اقتصادی می‌گوید: هر تصمیمی برای بنزین بخواهیم بگیریم باید مردم قبلش توجیه شوند.
به گفته او، نباید مثل دفعه قبل شب تصمیم بگیریم و آن وضعیت ایجاد شود.
وی که این روزها به گفتن نمی‌دانم و متخصص نیستیم، شهره شده است، گفت: من نمی‌توانم نظر کارشناسی بدهم بلکه کارشناسان می‌نشینند و نظر می‌دهند و هر تصمیمی بخواهند بگیرند باید به گونه‌ای باشد که مردم شرمنده خانواده‌شان نشود.

پزشکیان تاکید کرد: دیدگاه من دیدگاه کارشناسی است و اگر نسخه‌ای بدهم بی‌ربط گفتم چون کارشناس این امر نیستم.

وی ادامه داد: ما به این دلیل به نتیجه نرسیدیم که نقشه‌ای درست نکشیدیم تا جلو برویم. هر روز از خواب بلند شدیم و طرح جدید دادیم./ایرنا