کد خبر: ۴۲۹۹۳۸
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۲۳
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۹۴۴

مصرف برق رکورد زد

مدیرعامل شرکت توانیر، گفت: در روز ۲۹ خرداد و در ساعت‌های اوج مصرف روز نصاب جدید ۷۳ هزار و ۵۶۵ مگاوات تقاضای مصرف برق در کشور ثبت شد.

مدیرعامل شرکت توانیر، گفت: در روز ۲۹ خرداد و در ساعت‌های اوج مصرف روز نصاب جدید ۷۳ هزار و ۵۶۵ مگاوات تقاضای مصرف برق در کشور ثبت شد.
مصطفی رجبی مشهدی از شکسته شدن نصاب مصرف برق کشور که در مرداد ماه سال گذشته و در گرم‌ترین روز‌های سال اتفاق افتاده بود خبر داد.
به گزارش مهر، وی گفت: در روز ۲۹ خرداد و در ساعت‌های اوج مصرف روز نصاب جدید ۷۳ هزار و ۵۶۵ مگاوات تقاضای مصرف برق در کشور ثبت شد که مشابه این مقدار مصرف در ۱۵ مرداد سال ۱۴۰۲ به میزان ۷۳ هزار و ۴۶۳ مگاوات بود.

رجبی مشهدی اعلام کرد: این میزان تقاضا برای روز‌های انتهایی بهار رشد فزاینده ۱۲ درصدی را نشان می‌دهد و نصاب‌های جدیدی که با فاصله زمانی کم ثبت می‌شود نشان می‌دهد که مصرف برق در کشور بالاست و امیدواریم در روز‌های آتی که تابستان و گرمای شدید رسماً آغاز خواهد شد، شاهد همکاری و مشارکت هموطنان در کاهش مصرف برق باشیم.
وی در پایان با تاکید بر اینکه شبکه برق کشور پایدار است و مشکلی در تأمین برق هموطنان وجود ندارد از مردم درخواست کرد به مصرف برق خود توجه بیشتری داشته باشند تا امکان تأمین برق پایدار برای همه هموطنان فراهم شود.

سخنگوی صنعت برق از تمامی هم‌وطنان درخواست کرد با شرکت در پویش با انرژی از جوایز ارزنده مدیریت مصرف برق که شامل سیصد خودرو و میلیون‌ها جایزه ارزشمند، لوازم خانگی و دیجیتال و … است بهره‌مند شوند.