کد خبر: ۴۳۰۳۳۳
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۴۰۳ - ۱۱:۳۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۶۳۱

ثبت نام وام فوری بانوان خانه‌دار با شرایط فوق العاده / دریافت وام بدون ضامن برای بانوان

هم اکنون تسهیلات ویژه‌ای برای بانوان خانه‌دار توسط نهادهای مالی و بانک‌ها در نظر گرفته شده که این تسهیلات با هدف تقویت استقلال مالی و فراهم آوردن امکانات اقتصادی برای این بانوان ارائه می‌شود. 

هم اکنون تسهیلات ویژه‌ای برای بانوان خانه‌دار توسط نهادهای مالی و بانک‌ها در نظر گرفته شده که این تسهیلات با هدف تقویت استقلال مالی و فراهم آوردن امکانات اقتصادی برای این بانوان ارائه می‌شود. 
شرایط وام فوری برای بانوان و جزئیات اخذ وام بانوان در ۱۴۰۳ در هر موسسه مالی یا بانک متغیر است .برخی از این نهادها با دریافت مدارکی نظیر کارت شناسایی، اسناد هویتی همسر، وضعیت تاهل و اشتغال و همچنین اثبات درآمد همسر، اقدام به اعطای وام می‌کنند. به طور کلی مدارک موردنیاز برای دریافت وام بانوان شامل کارت شناسایی، اسناد هویتی، گواهی درآمد، و اسناد مرتبط با وضعیت تاهل و اشتغال است
البته قبل از اقدام برای دریافت وام فوری بانوان، توصیه می‌شود که با موسسه مالی یا بانک مربوطه تماس گرفته و اطلاعات دقیق‌تری در مورد شرایط وام، نرخ بهره، مدت زمان بازپرداخت و دیگر جزئیات مهم را کسب نمایید.

طرح‌های تسهیلاتی مخصوص بانوان اعم از زنان کارمند و زنان خانه‌دار، از جمله خدمات نوین بانکی است که با هدف حمایت مالی از زنان در نظر گرفته شده‌اند. برای بهره‌مندی از این تسهیلات لازم است متقاضیان دارای حساب بانکی فعال باشند و ضامن یا وثیقه‌ای معتبر را به بانک ارائه دهند.
زنان خانه‌دار که نقش بسزایی در اقتصاد خانواده دارند، می‌توانند به منظور تامین مالی نیازهای شخصی یا خانوادگی خود از وام فوری بانوان بهره‌مند شوند. این امکانات مالی که توسط برخی بانک‌ها به منظور پشتیبانی از تمامی اقشار جامعه ارائه می‌شود، به زنان این فرصت را می‌دهد تا در تامین مخارج خود مستقل‌تر عمل کنند. اما آشنایی با شرایط اخذ وام بانوان و قوانین مربوط به این وام‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. بنابراین توصیه می‌شود که زنان قبل از اقدام به درخواست وام، اطلاعات کافی در مورد مدارک موردنیاز برای دریافت وام بانوان، شرایط وام‌دهی و فرآیند ثبت نام را کسب کنند.

انواع وام بانوان ۱۴۰۳

در جهت حمایت از نیازهای مالی بانوان، بانک‌های متعددی اقدام به ارائه وام‌های متنوع با شرایط خاص کرده‌اند. این وام‌ها که به ویژه برای بانوان خانه‌دار طراحی شده‌، به منظور کمک به تامین هزینه‌های زندگی فردی یا خانوادگی ارائه می‌شوند. در این میان تعدادی از بانک‌ها با ارائه طرح‌های ویژه، پشتیبانی مالی از این قشر را عهده‌دار شده‌اند که در ادامه آن‌ها را معرفی می‌کنیم:

وام بانوان بانک دی: این وام برای بانوانی که مشتریان این بانک هستند، چه شاغل و چه خانه‌دار، در نظر گرفته شده و امکان انتقال امتیاز وام به اعضای خانواده نیز وجود دارد.
طرح بانو ایرانی بانک کشاورزی: این بانک با ارائه شرایط مناسب به بانوان دارای حساب سپرده در بانک کشاورزی، وام فوری بانوان اختصاص می‌دهد.

وام بانک کارگشایی برای زنان خانه‌دار: با قرار دادن طلا به عنوان وثیقه، زنان خانه‌دار می‌توانند وام قرض‌الحسنه با بهره پایین از این بانک دریافت کنند.

طرح یاس بانک سینا: این بانک طرحی را برای زنان خانه‌دار که به دنبال خرید لوازم خانگی با استفاده از وام هستند، تدارک دیده و کارت اعتباری برای خرید از فروشگاه‌های مرتبط ارائه می‌دهد.

وام طرح پرنیان بانک ملت: بانک ملت نیز تحت شرایط خاصی به بانوان خانه‌دار دارای حساب سپرده، وام فوری ارائه می‌کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع و شرایط اخذ وام بانوان، مراجعه به شعب بانک‌های مختلف و آشنایی با طرح‌های تسهیلاتی آن‌ها توصیه می‌شود.

منظور از وام فوری بانوان چیست؟

وام فوری برای بانوان خانه‌دار، نوعی تسهیلات بانکی سریع است که فرآیند اعطای آن به متقاضیان در بازه زمانی کوتاه‌تری نسبت به سایر تسهیلات انجام می‌شود. این نوع وام این امکان را به متقاضیان می‌دهد که برای پوشش نیازهای مالی فوری خود در آینده‌ای نزدیک، درخواست دهند. وام فوری مخصوص بانوان، دسته‌ای از این تسهیلات است که بر اساس میزان پول سپرده‌گذاری شده و مدت زمان سپرده در بانک مورد نظر، به آن‌ها اختصاص داده می‌شود و قابل استفاده است.

مدت زمان لازم برای سپرده‌گذاری جهت دریافت وام فوری بانوان می‌تواند از یک ماه تا ۲۴ ماه متغیر باشد. همچنین بانک‌های مختلف ممکن است شرایط خاصی مانند حداقل میزان سپرده، قفل کردن موجودی سپرده، ارائه وثیقه یا معرفی ضامن برای اعطای این تسهیلات را مطرح کنند. بنابراین برای اطلاع دقیق از شرایط و مدارک موردنیاز برای دریافت وام بانوان فوری باید به شعب بانک‌ها مراجعه کنید.

جزئیات اخذ وام بانوان در ۱۴۰۳
بانک‌های گوناگون، مجموعه‌ای از شرایط متنوع را برای ارائه تسهیلات به متقاضیان در نظر می‌گیرند. برخی از این شرایط، مانند نیاز به داشتن حساب سپرده فعال، بین بانک‌ها مشترک است؛ درحالی‌که برخی دیگر از شرایط نظیر الزام به ارائه ضمانت، ممکن است مختص به بانکی خاص باشند.

شرایط وام بانوان خانه‌دار در بانک دی: افتتاح حساب قرض‌الحسنه و واریز حداقل مبلغ ۲ میلیون تومان به عنوان سپرده، از جمله الزامات این بانک برای اعطای وام است.

شرایط وام بانوان خانه‌دار در بانک کشاورزی: برای دریافت وام از این بانک، داشتن حساب سپرده و گذراندن دوره‌ای ۴ تا ۶ ماهه از زمان سپرده‌گذاری، ضروری است.

شرایط وام بانوان خانه‌دار در بانک کارگشایی: بانوان خانه‌دار برای بهره‌مندی از وام این بانک، باید طلا به عنوان وثیقه در نزد بانک قرار دهند.

شرایط وام بانوان خانه‌دار در بانک سینا: برای دریافت وام خرید لوازم خانگی از این بانک، تنها نیاز است که متقاضی مشتری بانک باشد و شرایط خاص دیگری مطرح نیست.

شرایط وام بانوان خانه‌دار در بانک ملت: برای استفاده از تسهیلات این بانک، داشتن حساب سپرده با حداقل موجودی ۱۰ میلیون تومان الزامی است.

مدارک موردنیاز برای دریافت وام بانوان

برای اخذ وام مخصوص بانوانی که در منزل فعالیت می‌کنند، ارائه مدارک خاصی ضروری است. این مدارک شامل اطلاعات تایید هویت و محل سکونت به همراه اسناد مرتبط با ضامن‌ها است. در این راستا، موارد زیر باید تهیه و ارائه شود:

نسخه اصلیمدارک شناسایی مانند شناسنامه و کارت ملی متقاضی

اسناد مربوط به ضامن، مثل فیش حقوقی یا تاییدیه استخدام

مدارک شناسایی ضامن، از قبیل شناسنامه و کارت ملی
شرایط وام فوری برای بانوان

وام‌گیرنده نباید چک برگشتی یا بدهی بانکی داشته باشد.

افتتاح یک حساب قرض‌‌الحسنه با حداقل ۲ میلیون تومان سپرده

ایجاد میانگین حداقل ۳ ماهه

۵ درصد از مبلغ وام نزد بانک مسدود می‌شود.

سپرده مسدودی تا زمان تسویه کامل وام مسدود است.

حداکثر ۳۶ ماه زمان برای بازپرداخت وام با نرخ بهره ۱۸ درصد وجود دارد.

درخواست وام شامل هزینه جانبی برای تشکیل پرونده و آبونمان سالیانه است.

هر قسط وام حدود ۱.۸ میلیون تومان و مجموع کل سود وام ۱۵ میلیون تومان است.
علاوه بر این، بانک دی خدمات بیمه‌ای ویژه‌ای را نیز ارائه می‌دهد که شامل تخفیف‌های قابل توجهی برای بیمه بدنه خودرو، بیمه شخص ثالث و بیمه آتش‌سوزی منزل مسکونی است. این تخفیف‌ها به همراه امکان پرداخت اقساطی بدون پیش‌پرداخت، فرصت‌هایی را برای صرفه‌جویی در هزینه‌های بیمه فراهم می‌آورد.
وام بانوان بانک سینا: ۲۰ تا ۲۵۰ میلیون تومان

در مورد بانک سینا، ۲ طرح وام فوری بانوان وجود دارد که هر کدام شرایط خاص خودشان را دارند.

طرح یاس این بانک به زنان خانه‌دار و شاغل این امکان را می‌دهد که تا سقف ۲۰ میلیون تومان وام دریافت کنند. نرخ سود این وام ۱۸ درصد و مدت زمان بازپرداخت آن حداکثر ۳۶ ماه است. زنان خانه‌دار می‌توانند کارت اعتباری تا سقف ۱۰ میلیون تومان و زنان شاغل تا سقف ۱۵ یا ۲۰ میلیون تومان دریافت کنند. مبلغ اقساط ماهانه این وام نیز حدود ۷۰۰ هزارتومان تعیین شده است.

بانک سینا امکانی را برای خانم‌هایی که به دنبال تامین مالی هستند فراهم آورده که طرح آذین نام دارد. با این طرح، خانم‌ها می‌توانند با قرار دادن پول در حساب سپرده خود، تا ۸۰ درصد از مبلغ سپرده‌شان را به عنوان وام دریافت کنند، که حداکثر می‌تواند به ۲۵۰ میلیون تومان برسد. نرخ بهره این وام ۵ درصد در سال است و باید ظرف مدت ۳۶ ماه بازپرداخت شود.

وام بانوان بانک مهر ایران: ۳ تا ۲۰ میلیون تومان

در طرح اندوخته بانوان بانک مهر ایران، زنانی که خانه‌دار و به دنبال وام هستند، باید ابتدا یک حساب سپرده در بانک افتتاح کنند. پس از آن با انجام ۴ واریز متوالی به حساب‌شان، می‌توانند واجد شرایط اخذ وام بانوان از این بانک شوند. نرخ بهره این وام ۴ درصد است و باید حداکثر در ۳۶ ماه بازپرداخت شود.

در جدول زیر جزئیات این طرح ۴ مرحله‌ای را می‌بینید:

سپرده در ماه مدت سپرده‌گذاری مبلغ وام مدت بازپرداخت ضامن

۲۰۰ هزارتومان ۴ ماه ۳ میلیون تومان ۲۴ ماه یک ضامن معتبر

۱۰۰ هزارتومان ۲۴ ماه ۶ میلیون تومان ۲۴ ماه مسدودی سپرده + ضامن
۱۰۰ هزارتومان ۲۴ ماه ۱۲ میلیون تومان ۳۶ ماه مسدودی سپرده + ضامن

۱۰۰ هزارتومان ۳۶ ماه ۲۰ میلیون تومان ۳۶ ماه مسدودی سپرده + ضامن

وام فوری بانوان بانک کشاورزی: ۵۰ تا ۸۵ درصد سپرده

بانک کشاورزی با ارائه طرح نوآورانه‌ای تحت عنوان «وام بانوی ایرانی بانک کشاورزی»، به دنبال حمایت از زنان در عرصه‌های اقتصادی و کسب‌وکار است. این طرح، فرصت‌هایی را برای زنان شهری و روستایی فراهم می‌آورد تا با استفاده از منابع مالی، در راه‌اندازی و توسعه کسب‌وکارهای خود گام بردارند. این طرح با هدف ارتقای سطح معیشت، کاهش فقر و تقویت نقش زنان در اقتصاد ملی، ایجاد شده است.

زنان می‌توانند با مراجعه به شعب بانک کشاورزی، نسبت به افتتاح «حساب سپرده سرمایه گذاری (۱%) بانوی ایرانی» اقدام نمایند که این حساب، مزایایی چون اعطای وام با شرایط ویژه و نرخ سود ترجیحی را شامل می‌شود. این وام، به منظور تسهیل در امور مالی و تقویت بنیه اقتصادی زنان، بدون نیاز به ضامن و با تکیه بر اعتبار حساب سرمایه‌گذاری ارائه می‌شود.

برای آگاهی از شرایط دقیق وام و مدارک موردنیاز برای دریافت وام بانوان این بانک، بهتر است به شعب بانک کشاورزی مراجعه کنید.