کد خبر: ۴۳۰۴۰۶
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۱۵:۲۷
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۱۰۵۱

وام ازدواج فوری | شرایط پرداخت وام ازدواج در سال ١۴٠٣ چیست؟

پیگیری وام ازدواج با کد رهگیری یکی از ساده ترین شیوه های پیگیری وام ازدواج است. در ادامه خبر به بررسی نحوه پیگیری وام ازدواج خواهیم پرداخت.

پیگیری وام ازدواج با کد رهگیری یکی از ساده ترین شیوه های پیگیری وام ازدواج است. در ادامه خبر به بررسی نحوه پیگیری وام ازدواج خواهیم پرداخت.
در جواب این پرسش که وام ازدواج چقدر است باید شرح داد مبلغ وام قرض الحسنه ازدواج ۱۴۰۳ حداکثر ۳۰۰ میلیون تومان بوده اما آقایان زیر ۲۵ سال و خانم های زیر ۲۳ سال یا ایثارگران از ۳۵۰ تا ۷۰۰ میلیون تومان تسهیلات برخوردار می شوند. لیست شرایط و مدارک لازم و مراحل نام نویسی در سایت بانک مرکزی وام ازدواج ve.cbi.ir آمده است.
وام ازدواج ۱۴۰۳

پیگیری این تسهیلات ازدواج با کد رهگیری یکی از ساده ترین شیوه های پیگیری  این تسهیلات ازدواج است. در ادامه خبر اندیشه معاصر به بررسی نحوه پیگیری این تسهیلات ازدواج با کد رهگیری پرداخته ایم. ابتدا، فرد متقاضی باید، آدرس سایت ثبت نام وام ازدواج، یعنی، ve.cbi.ir را جست و جو نموده تا وارد صفحه ای مشابه صفحه زیر شود و گزینه مشاهده وضعیت را انتخاب کند. سپس، در کادرهای ستاره دار، اطلاعات مورد نیاز، از قرار کد ملی و کد رهگیری ثبت نام کننده را وارد کرده و گزینه مشاهده وضعیت را انتخاب نماید.

پیگیری این تسهیلات ازدواج موضوعی است که افرادی که برای دریافت وام ازدواج اقدام کرده اند با آن رو به رو هستند و به همین دلیل ما در این مطلب قصد داریم به طور مفصل به پیگیری و استعلام وام ازدواج بپردازیم. همان طور که می دانید، وام ازدواج یکی از مهم ترین وام ها در کشور است که به جوانان در شرف ازدواج و متاهل شدن تعلق می گیرد. جوانان با دریافت این وام خواهد توانست برخی از هزینه های اولیه زندگی را جور کرده و در ابتدای زندگی مشترک فشار زیادی را تحمل نکنند.
بعد از دریافت این تسهیلات باید به صورت اقساطی نسبت به پرداخت آن اقدام نمایند. افراد واجد شرایط دریافت این این تسهیلات ابتدای باید به سایت در نظر گرفته شده برای این کار مراجعه کرده و ثبت نام خود را انجام دهند. در ادامه و بعد از تکمیل فرآیند درخواست برای این تسهیلات، این افراد می توانند نسبت به استعلام این تسهیلات ازدواج اقدام کرده و مشاهده کنند که این تسهیلات آن ها در چه مرحله ای قرار گرفته است.

مدارک لازم برای ثبت نام وام ازدواج ۱۴۰۳

اصل و کپی سند ازدواج ( عقدنامه )

اصل و کپی تمام صفحات شناسنامه های زوجین ( حتی، اگر فقط یکی از زوجین، متقاضی دریافت وام باشد. )

اصل و کپی کارت ملی دائم و یا موقت زوجین

کدپستی ده رقمی و آدرس کامل و دقیق محل سکونت زوجین

کدرهگیری ده رقمی دریافت شده از سایت، هنگام ثبت نام اینترنتی

اصل و کپی شناسنامه ضامن

اصل و کپی کارت ملی ضامن
شرایط ثبت نام وام ازدواج ۱۴۰۳

انجام و به اتمام رساندن هرکاری، در درون یک مجموعه، نیازمند وجود شرایط و طی کردن یک سری مراحل می باشد. دریافت وام هم از این قاعده، مستثنی نبوده و برای دریافت آن، می بایست شرایط لازم، وجود داشته باشد. در حال حاضر، نحوه ثبت نام وام ازدواج، تنها از طریق سامانه وام ازدواج، به نشانی اینترنتی ve.cbi.ir، به صورت آنلاین، صورت می گیرد.

یکی از شرایط ثبت نام وام ازدواج، عقد رسمی و دفتری می باشد؛ البته، اقرارنامه ازدواج و یا هر مدرک مشابه دیگری که در ادیان رسمی دیگر، توسط مرکز اقلیت های رسمی جمهوری اسلامی ایران، تایید گردیده باشد نیز می تواند جایگزین سند ازدواج باشد. زوجینی که عقد نکاح آن ها، از سال هزار و سیصد و نود و هشت و بعد از آن، ثبت شده است، می توانند برای دریافت وام ازدواج ۱۴۰۳​، به مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان ثبت نام کنند. همچنین، سایر شرایطی که متقاضیان دریافت وام ازدواج ۱۴۰۳​، می بایست واجد آن باشند، به شرح زیر می باشد:
دارا بودن تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران؛ کلیه شهروندان ایرانی که خارج از کشور می باشند و گواهی ازدواج آن ها، توسط سفارت جمهوری اسلامی ایران، در آن کشور، صادر شده است، نیز قادر به ثبت نام وام ازدواج می باشند و گواهی ازدواج آن ها، که مهر کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در کشور مذکور در آن باشد، به عنوان سند ازدواج آن زوج، تلقی می شود.
دارا بودن کارت ملی جمهوری اسلامی ایران ( اعم از دائم و یا موقت ) و همچنین، کد پستی محل سکونت فرد متقاضی وام ازدواج.

باتوجه به اینکه به هر فرد، فقط یک مرتبه، وام ازدواج تعلق می گیرد، بنابراین، فرد متقاضی، نباید قبلا این وام را دریافت کرده باشد. ( حتی در صورت ازدواج مجدد )

تاریخ عقد نکاح زوج متقاضی که در عقدنامه ثبت شده است، می بایست از تاریخ اول فروردین ماه سال هزار و سیصد و نود و هشت و بعد از آن باشد تا مشمول دریافت وام ازدواج ۱۴۰۳ باشند.

هریک از زوجین که متقاضی دریافت وام ازدواج ۱۴۰۳​ می باشد، می بایست یک ضامن معتبر و مورد تایید بانک، به بانک مورد نظر، معرفی نموده و علاوه بر آن نیز سفته، به مبلغ مورد نیاز، تحویل بانک دهد.

با توجه به الحاق یک ماده به قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، مانع موجود برای دریافت وام ازدواج و فرزندآوری که کارت پایان خدمت بود، رفع گردید. بر این اساس از این پس افرادی که هنوز به خدمت سربازی اعزام نشده اند نیز می توانند از وام ازدواج و فرزند آوری بهره مند شوند.

فرزندان بازنشستگان کشوری که قصد دریافت وام ازدواج را دارند، می توانند از طریق مراجعه به سامانه sabasrm.ir، برای بهره مندی از تسهیلات ازدواج، اقدام نمایند. برای راهنمایی بیشتر، در رابطه با نحوه ثبت نام وام ازدواج فرزندان بازنشسته کشوری، به لینک زیر مراجعه نمایید.