پیشنهاد سردبیر
آلبوم عکس
گزارش
یادداشت / گفت و گو
حامیان خروج بر این باورند که بریتانیا بدون اتحادیه بریتانیا می تواند همچنان یک کشور هسته ای و عضو ناتو و یکی از کشورهای بزرگ در شورای امنیت سازان ملل متحد، نفوذ خود را حفظ خواهد کرد.
اخبار روز
سبقت احمدی نژاد از روحانی در خیابان سمنگان؟
تحرکات اخیر احمدی نژاد بیانگر این موضوع است که وی قصد دارد به طور جدی وارد کارزار انتخابات شود. هرچند که اطرافیان وی کاملا این موضوع را تکذیب میکنند و سفرهای استانی احمدی‌نژاد را چیزی جز دعوت مردمی نمی‌دانند.
مصائب جناح راست در انتخابات آتي چیست؟
يكي از منظر گفتمان جناح راست كه پيروزي و شكست اين جريان در گرو اين مساله است. دوم بحث اجماع و وحدت اين جريان است كه ديگر مولفه اساسي در نتيجه انتخابات ٩٦ خواهد بود.
سنتی که روحانی در ایران باب کرد؛ معذرت خواهی بدون لکنت زبان
پیش از دولت روحانی عذرخواهی و استعفا واژگان غریبی در ادبیات سیاسی ایران بود
آیا اصولگرایان می توانند در انتخابات 96 به کاندیدای واحد برسند؟
اصولگرایان در اين فرصت باقيمانده تلاش خود را خواهند كرد تا به گفتماني كه بتواند لااقل بدنه اجتماعي آنها را به حركت در بياورد و اعتمادسازي لازم را ايجاد كند، دست يابند اما اين كار چندان ساده نخواهد بود.
روايت متفاوت‌ از فيش‌هاي حقوقي/ صورتحساب به جای فیش حقوقی؟
دو روايت از دو راوي كه اين روزها سكوت كرده بودند؛ راوياني كه بعد ديگري از ماجراي فيش‌هاي حقوقي را علني كرده‌اند.
مدیران بانکی در غرب چقدر حقوق و مزایا می گیرند؟
مدیرعامل اجرایی شرکت خدمات مالی و بانکداری سیتی گروپ در سال 2015 میلادی پاداش نقدی به مبلغ 6 میلیون دلار دریافت کرده است.
آیا بخشی از انتقادها به قرارداد نفتی به جا بود؟/ سه نکته ای که برای سرمایه گذاران خارجی مهم است
« به نظر من بخشی از اشکالاتی که در موارد حقوقی به قراردادهای نفتی وارد شد،به جا بود؛ به خصوص درباره مالکیت. مالکیت میدان نفتی برای ایران است ولی مالکیت تجهیزاتی که سرمایه گذار خارجی می آورد متعلق به کیست؟»
مسئول روابط عمومی سپاه:
حقوقهای بالا درسپاه واقعیت ندارد/درقضبه فیشها به اعتمادمردم به نظام لطمه زدند
روز گذشته متنی در فضای مجازی دست به دست می‌شد که در آن حرف از پرداخت‌های نامتعارف بود؛ طبق ادعای مطرح‌شده در این متن، دریافت‌کننده این ارقام از مقامات ارشد سپاه پاسداران هستند.
پرواز مستقيم تهران- بانكوك برقرار شد/ 3 هزار توريست تايلندي درراه ايران
نادا بوراناسیری، مدیر اجرایی ایرآسیا ایکس تایلند شب گذشته در مراسم آغاز پرواز مستقيم بانكوك – تهران از فروش بيش از 3 هزار بليط با مقصد تهران به گردشگران تايلندي خبر داد.
رقیب روحانی کیست؟/٢١ چهره احتمالی نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری+اسامی
آنها تلاش برای‌یک‌‌دوره‌ای‌کردن ریاست‌جمهوری روحانی را آغاز کرده‌اند. نشانه‌های زیادی برای آن وجود دارد، تا جایی که وقتی سخنگوی جامعه روحانیت مبارز از احتمال حمایت اصولگرایان از روحانی در سال ٩٦ سخن می‌گوید، رسانه‌های همسو سراغ دیگر اصولگرایان می‌روند تا تکذیبیه بگیرند و گفته مصباحی‌مقدم را اظهارنظر شخصی او تفسیر کنند.
نشریه آمریکایی واشنگتن پست گزارش داد، مردم انگلیس در پی رای به خروج از اتحادیه اروپا در همه‌پرسی روز پنجشنبه، حالا شدیدا در حال جستجوی این عبارت در سایت گوگول هستند: اتحادیه اروپا چیست؟!
پاداش‌های چند صد میلیونی در روزهای آخر دولت دهم
لیست پاداش‌های مقامات دولت احمدی‌نژاد؛ 2میلیارد در یک مورد+جدول
لیست پاداش‌های مقامات دولت سابق تحت عنوان دریافت نشان ملی نشان می‌دهد که دولتی‌های سابق فقط در همین یک فقره، در مجموع 2 میلیارد و 653 میلیون تومان دریافت کرده‌اند.
بازی دشمن‌تراشی و اختلاف‌افکنی تندروها بین چهره‌های ملی
بهره‌برداری از سردار‌ سلیمانی برای بازی‌های انتخاباتی/توهم از یک حضور
در این بهره‌برداری از شهرت سردار قاسم سلیمانی‌، اصولگرایان خواسته یا ناخواسته یک بار دیگر وارد بازی دشمن‌تراشی و اختلاف‌افکنی بین چهره‌های ملی با جریان‌های داخلی شدند که بدون شک این بازی نه تنها ختم به موفقیت و پیروزی محافظه‌کاران نخواهد داشت بلکه به سرنوشتی بهتر از نمونه‌های نزدیک آن در سال‌های اخیر ندارد و دست آخر این انسجام ملی و منافع ملی است که تحت الشعاع قرار خواهد گرفت.
واکنش بازار ارز و طلا به خروج انگلیس از اتحادیه‌اروپا/سکه‌گران شد/پیش‌بینی‌کارشناسان
بازار طلا و سکه ایران به جدایی انگلیس از اتحادیه اروپا واکنش نشان داد. در حالی دیروز قیمت طلا در بازار جهانی به دنبال شوک خروج انگلیس از اتحادیه اروپا ۵۵ دلار افزایش یافت که این موضوع بازار داخلی ایران را نیز تحت‌تاثیر قرار داد؛ تا جایی که قیمت سکه ۳۱ هزار تومان افزایش پیدا کرد.
بعد از بریتانیا نوبت کدام کشورهاست؟
روزنامه آمریکایی واشنگتن پست ضمن اشاره به رای تاریخی مردم بریتانیا برای خروج از اتحادیه اروپا به بررسی کشورهایی پرداخته است که می‌توانند گزینه‌های بعدی خروج باشند.
پیشروی پلکانی معاملات مسکن؟
بازار معاملات مسکن شهر تهران در فصل اول سال 95 مطابق پیش‌بینی کارشناسان خبره، با «رشد غیر تورمی در حجم خرید آپارتمان» مواجه شد.
آیا خروج انگلیس از اتحادیه اروپا به نفع ایران است؟
یکی از نمایندگان پارلمان اتحادیه اروپا که عضو گروه دوستی این نهاد با ایران نیز هست، گفته که خروج انگلیس از اتحادیه به نفع تهران نخواهد بود.
تشکیل اتاق‌های فکر علیه دولت؛ پروژه‌ای برای یک دوره‌ای کردن دولت روحانی
تخریب کنندگان دولت با تشکیل اتاق‌های فکر، وارد فاز جدیدی از موج سازی تخریبی علیه دولت یازدهم شدند.
اسامی جدید اصولگرایانی که در سال 96 رقیب احتمالی روحانی می شوند
اصولگرایانی که نمی‌خواهند روحانی در پاستور بماند برای تحقق این هدف از محمود احمدی‌نژاد حمایت خواهند کرد یا محمدباقر قالیباف و سعید جلیلی؟ يا آنكه رو به چهره‌هاي جوان‌تر و جديدتري خواهند آورد؟
وکیل بابک زنجانی:نمی توانم بگویم خارجی هایی که حاضرند برای موکلم وثیقه بگذارند چه کسانی اند
تبدیل قرار بازداشت موقت آقای زنجانی باید حدود شش‌ماه پیش یعنی نهم دی ١٣٩٤ تبدیل به قرار وثیقه می‌شد. ماده ٢٤٢ آیین دادرسی کیفری به این موضوع تأکید دارد. اکنون باید دادگاه قرار بازداشت موقت را فک کند.
واکنش اوباما و ترامپ به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا / بیانیۀ وزیر خزانه‌داری آمریکا درباره رفراندوم
رئیس‌جمهور آمریکا با اشاره به نتیجۀ همه‌پرسی در انگلیس و رأی مردم این کشور به خروج از اتحادیه اروپا گفت؛ این رأی هیچ تاثیری بر روابط ویژه آمریکا و انگلیس نخواهد گذاشت.
واکنش محمد محبیان به انتشار نامه پدرش به احمدی نژاد: از مرگ پدرم هم سوءاستفاده کردند
با پيام‌هاي تسليت براي فوت پدرم از خواب بیدار شدم. ولي مثل یکی، دو بار گذشته، با خودم گفتم دوباره شایعه ساختند! با این حال ناخودآگاه گوشی تلفنم را برداشتم و قبل از تماس با خانواده‌ام اسم حبیب را در گوگل سرچ کردم و با عکس‌هاي جنازه پدرم در سردخانه مواجه شدم. عکس‌ها را می‌دیدم؛ اما باز فكر كردم آنها هم ساختگی هستند.
خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا و پیامدهای آن
شوک رای انگلیسی‌ها به بازارهای جهان؛ سقوط سهام بورس و کاهش قیمت نفت
در پی انتشار خبر نتایج شمارش آراء همه پرسی تاریخی عضویت انگلیس در اتحادیه اروپا که از رای حداکثری مردم برای خروج از این اتحادیه حکایت دارد، ارزش سهام کشور ژاپن به شکلی بی‌سابقه‌ای 6 درصد سقوط کرد. همچنین ارزش «وون»، پول کره جنوبی کاهش یافت و بازار بورس این کشور را به تعطیل کشاند.
انتقاد صریح به حقوق‌های نجومی از تریبون نماز جمعه‌‌ها /سکوت در برابر حادثه واژگونی اتوبوس سربازان
ائمه جمعه تهران و دیگر شهرستان‌ها امروز در خطبه‌های خود اقدام دولت بحرین در سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم و دریافت حقو‌ق‌های نجومی از سوی مدیران دولتی را محکوم کردند.
رای مردم بریتانیا به خروج انگلیس از اتحادیه اروپا
واکنش‌ها در ایران به خروج انگلیس از اتحادیه اروپا؛ فرصت تاریخی برای تهران
معاون سیاسی دفتر رئیس جمهوری خروج انگلیس از اتحادیه اروپایی را یک فرصت تاریخی برای ایران دانست و گفت: باید از این فرصت تازه نهایت بهره را برد. در همین حال، سردار سیدمسعود جزایری معاون ستاد کل نیروهای مسلح اظهار گفت: انگلیس باید تاوان سال‌ها استعمارگری و جنایت علیه بشریت را بپردازد و جدا‌شدن بخش‌هایی از این کشور کمترین بهایی است که خواهد پرداخت.
علم‌الهدی:چرا باید هزینه اوقات فراغت دختر فلان آقای مسئول از حساب بیت‌المال پرداخت شود
برای مردم ما قابل‌ قبول نیست که در ماه مبارک رمضان یک کارگر که 6 ماه است حقوق خود را نگرفته برای افطاری دست‌خالی به منزلش برود، اما آقایی 60 میلیون تومان حقوقش باشد
اخبار برگزیده