عراق و امنیت آن در مرکز مباحثات پیرامون توافق احتمالی هسته‌ای ایران با قدرت‌های جهانی قرار دارد. کشورهای حاشیه خلیج فارس بیم آن دارند که تهران با لغو تحریم‌ها، نفوذ خود را در خاورمیانه گسترش دهد.
اخبار روز
روایتی از دست‌به‌دست شدن سیگار و حشیش میان دانش‌آموزان!
دبیر یکی از دبیرستان‌ها در کشوی دانش‌‌آموزان سیگار یافته‌اند که حتی سر برخی از سیگارها کنده شده و داخل آن حشیش جاسازی شده بود.
حمله تند حمید روحانی به آیت الله هاشمی: دشمن برخی روحانیون را با تفکر لیبرالی تربیت کرد مثل هاشمی / او خود را به تجاهل زده / هاشمی به خاطر غروری که داشت به خط امام ایمان نیاورد
حجت‌الاسلام حمید روحانی عامل اصلی اختلاف مردم با بنی‌صدر را تفکرات لیبرالی وی عنوان کرد و گفت: امروز نیز در کشور با جریانی روبرو هستیم که همان تفکرات بنی‌صدر را در کشور دنبال می‌کنند و مخالفت با آمریکا را افراطی می‌نامند.
پاسخ معصومه ابتکار به یک انتقاد: آقای نماینده خدایی هم هست!
رییس سازمان حفاظت محیط زیست ضمن استقبال از "نقد" آن را فرصتی برای پاسخگویی دستگا‌ها و تشریح عملکرد بیان کرد و در عین حال گفت: انتقاد با تخریب، دروغ و تهمت فرق دارد و نقد تا زمانی قابل پذیرش است که با واقعیت انطباق داشته باشد.
العرب:
ولایتی در سفر سوریه به بشار اسد چه قولی داد؟
سفر مشاور امور بین الملل مقام معظم رهبری جمهوری اسلامی ایران به بیروت و دمشق نشان می دهد تهران دیگر مانند چند ماه پیش با آزادی کامل در منطقه حرکت نمی‌کند و عملیات عاصفه الحزم (طوفان قاطعیت) علیه یکی از بازوان تهران، ایرانی ها را به این سمت سوق خواهد داد که از غرور فرقه ای(!) دست بردارند.
شورای همکاری خلیج فارس: اگر ایران در مورد اشغال جزایر سه گانه مذاکره کند، به سمت تهران چرخش خواهیم داشت / نتایج نشست با اوباما در مورد ایران فراتر از انتظار بود
ممکن است کشور های شورای همکاری خلیج ممکن است همه آن چیزی را که می خواستند از دولت اوباما دریافت نکردند اما چنین عنوان می کنند که به آنچه که به آن نیاز داشته اند دست یافته اند.
باراک اوباما: سعودی ها قصد رقابت هسته ای با ایران ندارند / اعراب کمپ دیوید را با رضایت ترک کردند
باراک اوباما، رييس جمهوری آمريکا، در مصاحبه‌ای گفته است، نشانه‌ای از اينکه عربستان و کشورهای عرب منطقه قصد راه‌اندازی برنامه هسته‌ای و رقابت اتمی با ايران داشته باشند، در دست نيست.
انتشار اسناد کشف شده در محل زندگی سرکرده القاعده؛
بن لادن به دنبال تاسیس دفتر نمایندگی در ایران بود!
اسناد جدید نشان می دهد اسامه بن لادن سرکرده القاعده تمایل داشت دفتر نمایندگی در ایران داشته باشد!
وزیر کشور: فرماندارجهرم نقشی در تحقیقات حادثه شیراز نداشت/ معاون پارلمانی نمی‌شوم
وزیر کشور در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه بررسی یارانه احزاب به کجا رسید، گفت: چیزی تحت این عنوان در قانون پیش‌بینی نشده است و امیدوارم بعد از تشکیل خانه احزاب پیگیری‌هایی در مجلس صورت بگیرد و در قانون بودجه سال ۹۵ این موضوع تصویب شود.
اژه ای: عده‌ای همه نگاه خود را به این دوخته‌اند که باید حتماً کدخدا را ببینیم /  امروز دوباره از برخی حلقوم‌ها شنیده می‌شود «ما نمی‌توانیم»
معاون اول قوه قضائیه با بیان اینکه غافلان برای حل مشکلات کشور به آمریکا امید بسته‌اند‌، گفت: چه کسی است که نداند آمریکا شیطان بزرگ دشمن اسلام و ایران است.
آیت الله هاشمی: عده‌ای کم سواد و شعار‌گو، اجازه ورود اساتید برجسته به ایران را نمی دهند؛ برخی ذاتشان مزاحم است
رئیس هیئت موسس دانشگاه آزاد اسلامی گفت که اگر دانشگاه آزاد اسلامی را از نزدیک بشناسید متوجه خواهید شد، مشکلاتش اگر بیشتر از دیگر نهادهای علمی نباشد، کمتر هم نیست.
کفاشیان: تمام تقصیرات بازی تراکتور را به گردن فغانی نیانداختیم / کادر فنی تراکتور هم گناهکارند
رئیس فدراسیون فوتبال گفت که طبق قانون با علیرضا فغانی داور دیدار تراکتورسازی تبریز و نفت تهران برخورد خواهد شد.
دیلی تلگراف:
دست کمک امریکا و عراق به سوی ژنرال سلیمانی بار دیگر دراز شد / جت های امریکا در عراق مجبورند نقش «نیروی هوایی ایران» را ایفا کنند
بازماندگان حمله داعش به الرمادی به دیلی تلگراف گفتند قبل از سقوط شهر ،آمریکا با حملات هوایی خود به مدافعان الرمادی کمک می کرد، اما وقتی لحظه سرنوشت ساز ، در صبح روز پنجشنبه فرا رسید ، خبری از این حملات نبود.
گزارش لوموند از
موج چسب های افتخار امیز بر روی بینی های جوانان ایرانی!
با قدم زدن در خیابان های تهران و دیگر شهرهای ایران، دختران و پسران بسیاری را می بینید که به شکلی افتخارآمیز چسبی روی بینی خود گذاشته اند. این نشانه آن است که آنها جراحی زیبایی انجام داده اند. این افراد متعلق به گروه بزرگ "بینی‌های عمل شده" هستند که الگویی از تمول در جامعه ایران محسوب می شود.
ولید جنبلاط:
قدرت فارسها در منطقه خاورمیانه به ضرر اعراب است!
اکنون شاهد درگیریهای طایفه ای و مذهبی بین شیعیان با سنی ها و درگیریهای نژادی بین اعراب ،کردها ، فارس ها و همچنین بیرون راندن گروههای مسیحیی و اقلیت ها هستیم.
نیویورک تایمز:
کاسه صبر اعراب از دست ایران لبریز شده است و می گویند: دیگر بس است! / بمب های عربستان سعودی در یمن هشداری به تهران و واشنگتن است!
به همین علت در بیشتر خبرهایی که این روزها در دبی (محل زندگی و تجارت بسیاری ازایرانیان) می شنویم، صحبت از خیانت اوباما به اعراب و شیفتگی به ایران است.
انتقاد یک خبرگزاری حوزوی از صدا و سیما: «شمعدونی» را باید توقیف می کردید نه «درحاشیه» را
شمعدونی را از دو بعد می‌توان نقد کرد. ابتدا در بحث فنی که یکی از ضعیف‌های سیماست. دوم در بحث مفهومی که یکی از آسیب‌های جدی در حوزه کارهای خانوادگی تلویزیون است.
شبکه NBC:
یک ناو جنگی آمریکا کشتی امدادی ایران را تعقیب می کند / کاخ سفید در حال بررسی گزینه نظامی است!
ایران می گوید این کشتی باری با نام «شاهد» کمک های بشردوستانه را برای یمن جنگ زده حمل می کند. این کشتی را یک جفت کشتی جنگی با نام های «واسپر» و «بندرعباس» همراهی می کنند.
رهبر معظم انقلاب:
اجازه بازرسی از مراکز نظامی و صحبت بیگانگان با دانشمندان کشور را نمی‌دهم
مراسم دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه امام حسین(ع) با حضور فرمانده معظم کل قوا برگزار شد.
قول رئیس جمهور به مردم تبریز: مقصر بازی تراکتورسازی را تنبیه خواهم کرد
رییس جمهور تصریح کرد که هیچ کس نمی‌تواند با احساسات مردم بزرگ ایران آن هم مردم آذربایجان و تبریز بزرگ بازی کند.
مخالفت روحانی با حضور ناظران مجلس در تیم هسته‌ای ایران
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از جلسه دیروز اعضای این کمیسیون با وزیر امور خارجه گفت.
گزارش دیلی از تلگراف از همکاري نيروهاي آمريکايي و ايراني در ضد حمله به رمادي
ایران و آمریکا علیه داعش وارد میدان می شوند
آمریکا گفته است به حملات هوایی خود برای کمک به شبه نظامیان تحت حمایت ایران برای بازپس گیری شهر رمادی ادامه خواهد داد.
مترجم ایرانی چاوز از یار غار احمدی نژاد می گوید
محمد محمدی، مترجم ایرانی رهبر سابق ونزوئلا، درحال حاضر در سفارت ایران در مادرید فعالیت می کند. وی چندین سال به عنوان مترجم حضوری هوگو چاوز در بیش از صد دیدار رسمی با مقامات ایرانی حضور داشته است.
گزارش بلومبرگ از تشدید تنش ها بین ریاض و تهران؛
اگر سعودی ها تصمیم بگیرند کشتی ایران را بازرسی کنند....
هشدار یک فرمانده ارشد نظامی ایران، به عربستان سعودی، درباره بستن راه کشتی حامل کمک های ارسالی ایران به یمن، تنش ها در این مسیر مهم کشتیرانی را افزایش می دهد.
بخشنامه وزارت ارشاد در واکنش به پخش تیزر فیلم ««استراحت مطلق» در Gem TV: غیرقانونی است؛ برخورد می کنیم
بخشنامه تأکید کرده است که اگر دفاتر تهیه و پخش فیلم سینمایی مغایر ضوابط و مقررات اعلام شده عمل کنند، در برابر اقدام خود پاسخگو خواهند بود.
وضعیت تکان دهنده روانی دانشجویان / آمار خود کشی و اعتیاد به طرز نگران کننده افزایش یافته است!
معاون دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت که آمار آسیب‌های اجتماعی در سال‌های گذشته در بین دانشجویان بسیار افزایش یافته است. او توضیح داد: «آمار افت تحصیلی، اعتیاد، افسردگی، مواد مخدر و روانگردان‌ها متاسفانه در سال‌های گذشته به طرز نگران‌کننده‌ای افزایش یافته است.»
روحانی: اگر همت آیت الله هاشمی و حمایت حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری نبود، دانشگاه آزاد قوام نمی یافت
رییس جمهوری روز سه شنبه و پس از بازدید از مرکز تحقیقات فیزیک پلاسما و افتتاح چند طرح دانشگاه آزاد اسلامی ، در جمع مدیران ، اساتید و کارکنان این دانشگاه با تاکید بر اینکه "دانشگاه آزاد اسلامی باید میزبان بهترین دانشمندان ایرانی مقیم خارج کشور باشد" ، تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی ثابت کرد که اگر کار به مردم واگذار شود، تحقق اهداف و توسعه کشور آسانتر است.
اخبار برگزیده