کد خبر: ۳۱۱۲۲۶
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
رهبر انقلاب ۱۶ سال پی درباره استیضاح‌های مکرر مجلس هفتم وزرای دولت اصلاحات در نامه‌ای به حدادعادل موضوعاتی را مو
این روزها روابط حسنه‌ای میان دولت و مجلس به چشم نمی‌خورد از یک سو توهین‌ها و از سوی دیگر ترافیک طرح های استیضاح‌ که در هیات رئیسه مجلس روی هم انباشته شده است. این اتفاقات در حالی رقم می‌خورد که رهبرانقلاب در اولین دیداری که نمایندگان مجلس با ایشان داشتند بر همراهی و همکاری دو قوه تاکید داشتند.

این توصیه رهبری مسبوق به سابقه است و بارها نیز از سوی معظم له خطاب به مجلسی ها و دولتمردان مطرح شده است.

در آخرین روزهای سال ۸۳ وقتی سیدمحمد خاتمی هنوز سکان قوه مجریه را در دست داشت و روزهای پایانی دولت را سپری می‌کرد مجلس اصولگرای هفتم هم مثل همین روزهای مجلس یازدهم فشار خود را برای استیضاح وزرا به کار بسته بود در این ایام رهبر انقلاب نامه‌ای خطاب به غلامعلی حدادعادل رئیس وقت مجلس نوشته و در این نامه بر بی‌فایده بودن استیضاح‌ها در ماه‌های آخر دولت تاکید کرده بودند.

در این نامه که تاریخ آن مربوط به ۵ بهمن ۱۳۸۳ است آمده: 

بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای دکتر حداد عادل
ریاست محترم مجلس شورای اسلامی
با سلام و تهیت
مجلس شورای اسلامی در دوره‌ی هفتم به حمدالله موفق شده است جهت‌گیری درست فعالیت خود را با ملاحظه نیازهای کشور انتخاب کند. ترجیح مطالبات عمومی و اساسی مردم بر انگیزه‌ها و گرایش‌های دیگر شاخصه‌ی مهمی در این جهت‌گیری است که به توفیق الهی مجلس تاکنون به آن دست یافته و هم‌چنان باید بر آن پای بفشارد، لازم می‌دانم به مناسبت مطرح شدن استیضاح وزیر محترم آموزش و پرورش به جنابعالی و همه‌ی نمایندگان عزیز عرض کنم که در شرایط کنونی که ماه‌های آخر ماموریت خطیر دولت در حال سپری شدن است استیضاح وزیران هیچ سودی برای کشور و دستگاه‌های مسوول ندارد و متقابلا زیان‌های محتمل آن بسیار و خطرات آن هشدار دهنده است. البته مجلس موظف است که از همه‌ی ابزارهای نظارتی خود استفاده کند.
والسلام علیکم جمیعا و رحمة الله و برکاته
سید علی خامنه‌ای
۵ بهمن‌ماه ۱۳۸۳


نام:
ایمیل:
* نظر: