کد خبر: ۳۳۹۲۳۶
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
راهپیمایی روز قدس برگزار نخواهد شد /با دعا برای آزادی قدس شریف یاد مردم مظلوم فلسطین را پاس خواهیم داشت
رئیس‌جمهور گفت: بیش از ۲ هزار میلیارد تومان قرارداد بین دانشگاه‌ها و بخش صنعت منعقد شده است که نشان می‌دهد ارتباط بین دانشگاه‌ها و بخش صنعت و تولید ارتقا یافته است.
حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی امروز در آیین افتتاح چند طرح بزرگ وزارتخانه‌های علوم تحقیقات و فناوری و آموزش و پرورش، گفت: دولت در شرایط سخت ارزی و مالی طی سال‌های گذشته، توانست ده‌ها میلیون یورو برای ساخت آزمایشگاه در دانشگاه‌ها اختصاص دهد.

رییس‌جمهوری افزود: این گزارش‌ها نشان می‌دهد کشور در این ۸ سال حرکت و پیشرفت بسیار خوبی در زمینه علم و دانش داشته است و توانسته‌ایم از رتبه بیست و یکم به رتبه پانزدهم برسیم و این یعنی دانشجوها، دانشگاه‌ها و فضاهای تحقیقاتی و پارکهای  علمی و فناوری ما همه فعال بوده‌اند و اساس هدف دولت از روز آغاز این بود که دانشگاه‌ها را  به مراکز تولیدی به ویژه به مراکز صنعتی متصل کند و همچنین دانشگاه‌ها به طور مداوم با مراکز تحقیقاتی و پردیس‌ها در ارتباط مستقیم باشند و امروز شاهد آن هستیم اطراف دانشگاه‌ها، مراکز علمی فناوری و نوآوری شکل گرفته است و این تحول بزرگی است.

اهم اظهارات وی را در ادامه به نقل از ایرنا، تسنیم و مهر بخوانید؛

* آمار و ارقام نشان می‌دهد در زمینه نوآوری، شرکت‌های دانش بنیان، علم و دانش شاهد یک تحول بسیار بزرگ هستیم اما چون برخی چیزها در این هشت سال به خاطر فضای سیاسی بزرگ‌تر معرفی شده است. این موارد کمتر مورد توجه قرار گرفته و کمتر گفته می‌شود که مسوولان در این دولت برای علم و دانش تحقیقات و فناوری یک توجه ویژه‌ای قائل بودند که ما می‌بینیم در استان‌های مختلف یک سال هزار کلاس درس افتتاح شده است و این یعنی روزانه چه مقدار کلاس درس و مراکز آموزشی در سراسر کشور افتتاح می‌شود.

* بیش از ۲ هزار میلیارد تومان قرارداد بین دانشگاه‌ها و بخش صنعت منعقد شده است که نشان می‌دهد ارتباط بین دانشگاه‌ها و بخش صنعت و تولید ارتقا یافته و کار بسیار بزرگی است. 

* بسیار اهمیت دارد تا دانشجویان بتوانند رتبه‌های علمی را بادقت و با لمس کردن اثر علم در عمل و تولید و فناوری کاملاً ببینند و برای آنان محسوس باشد. برخی دانشگاه‌ها و مراکز علمی بدون آزمایشگاه نمی‌تواند پیشرفت کنند و به اهداف مدنظر دست یابد.

* دولت در سال‌های سخت ۹۸ و ۹۹ برای بازسازی، نوسازی و ایجاد فضاهای آزمایشگاهی جدید توجه ویژه‌ای کرد و این یعنی تحولی که امروز در علم و دانش شاهد آن هستیم که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. بسیار خوشحالم در این ایام بسیار مبارک رمضان و شبهای قدر  که در رحمت خداوند  باز است، این بهره برداری‌ها انجام شد.

 *{ با اشاره به شب های قدر} خداوند بزرگ هم شب رحمتی برای همه مسلمانان و همه انسان‌ها مقدر کرده است که دیگران هم می‌توانند از این شب استفاده کنند. اما مسلمانان از آن شب یعنی شب قدر بیشتر استفاده می کنند و مسلما آنچه از قرآن به دست می آید شب قدر در ماه رمضان است.

*  قرآن از یک طرف می‌گوید شهر رمضان یعنی قران در ماه رمضان نازل شده است و از طرفی هم می خوانیم قران در شب قدر نازل شده است پس هم قرآن در  ماه رمضان نازل و هم شب قدر در ماه رمضان  واقع شده است.

* مردم ما روز قدس را به یاد ملت فلسطین و عزیزان ما که هفتاد و چند سال است از خانه و کاشانه خود آواره شده اند و در شرایط بسیار سختی زندگی می کنند گرامی خواهد داشت.

* متاسفانه جامعه جهانی به ملت فلسطین توجهی ندارد و غاصبان همچنان به غصب خود ادامه می دهند. امام بزرگوار ما جمعه آخر ماه رمضان را به عنوان روز قدس و یادآوری از حقوق ملت فلسطین و همچنین بازپسگیری قدس عزیز به دست مسلمانان قهرمان مورد توجه قرار داده اند.

* انشاالله مردم فلسطین در این جهاد به پیروزی و مسلمانان جهان نیز به آرزوی دیرینه خود خواهند رسید و ما نیز این روز بزرگ را پاس می داریم. البته شرایط پروتکل ها به گونه ای است که راهپیمایی نداریم اما همه برای آزادی قدس دعا می کنیم و فردا از بیانات رهبر انقلاب نیز استفاده خواهیم کرد.

* حضور مردم در شرایط کرونایی و با رعایت پروتکل های بهداشتی در شب های قدر در اماکن مذهبی جای تقدیر و تشکر دارد. البته برخی از مردم هم به دلیل این شرایط در خانه ماندند و این مراسم را برگزار کردند.

* مردم ما معتقد و متدین هستند و زمانی که این پاکی و صفای دل با علم و دانش و تحقیقات و تلاش برای پیشرفت کشور و فناوری توأم شود، می توانیم شاهد تحول بسیار بزرگی در کشور باشیم.


نام:
ایمیل:
* نظر: