کد خبر: ۳۸۶۵۵۷
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۷
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تسنیم نوشت : فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: امروز اگرچه امکان جنگ به‌ویژه در زمین از دشمن سلب شده است اما در هیچ شرایطی از خطای محاسباتی دشمن غافل نیستیم.
تسنیم نوشت : فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: امروز اگرچه امکان جنگ به‌ویژه در زمین از دشمن سلب شده است اما در هیچ شرایطی از خطای محاسباتی دشمن غافل نیستیم.

در آستانه سالروز آزادسازی خرمشهر، آیین گرامیداشت این حماسه و عملیات بیت المقدس که به‌ روز مقاومت ایثار و پیروزی نام گرفته است، با حضور سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دانشگاه علوم و فنون نیروی زمینی در شهر اصفهان برگزار شد.

فرمانده‌کل سپاه در این مراسم با تأکید بر ارتقای آمادگی و توانمندی‌های بروزرسانی‌شده رزمی و دفاعی گفت: امروز اگرچه امکان جنگ به‌ویژه در زمین از دشمن سلب شده است اما در هیچ شرایطی از خطای محاسباتی دشمن غافل نیستیم.

وی خاطرنشان کرد: جهاد یک مسیر ادامه‌دار است و مادامی که دشمن با دندان‌های فشرده و قلب‌های مملو از کینه و عقده شکست‌ها و ناکامی‌ها در برابر ما صف‌آرایی کرده است، جهاد همچنان ادامه دارد.

سرلشکر سلامی خاطرنشان کرد: امنیت‌بخشی و امن‌سازی فضای کشور در شرایطی که شراره‌های آتش در سرزمین‌های دور و نزدیک اطرافمان زبانه می‌کشد، ارزش این جهاد را بیش از پیش روشن می‌کند.

وی بیان داشت: امروز هیچ قدرتی نه‌تنها یارای تجاوز و تهاجم به این سرزمین را نخواهد داشت که فکر چنین عملی نیز در ذهن او هرگز پایدار نخواهد شد.

فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تأکید بر بومی‌سازی و تولید انبوه قدرت رزمی و دفاعی و بروزرسانی آن در سپاه اظهار داشت: همه این قدرت، متعلق به مردم و در خدمت آنان و تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی است.

وی سپاه را خادم ملت و خار چشم دشمن و درهم‌شکننده اراده و برهم‌زننده دسیسه‌ها و سد راه تهدیدات او توصیف کرد و افزود: سپاه سپر بلا و دژ مستحکم و پناهگاه امن مردم است.

سردار سلامی با برشمردن ابعاد جهاد و فعالیت امروز نیروهای سپاه و از جمله نیروی زمینی در میدان و تقدیم شهدایی گرانقدر گفت: نیروی زمینی در سنگر است و با تهدیدهای شناخته‌شده می‌جنگد تا از جنگهای بزرگتر جلوگیری کند. وی ابراز کرد: نیروی زمینی ستون مستحکم امنیت ملی و ستون فقرات قدرت دفاعی سپاه است.
فرمانده‌کل سپاه خطاب به فراگیران، دانشجویان، فرماندهان اساتید و مربیان دانشگاه امیرالمؤمنین(ع) گفت: شما برای نبردهای احتمالی آینده آماده می‌شوید و هرچه بیشتر تجهیز و مهیا شوید احتمال وقوع جنگ کمتر می‌شود.

وی اضافه کرد: دشمن قدرت شما را می‌آزماید و شما هنر شکست دشمن را به‌خوبی مشق می‌کنید و به میدان متصل هستید و تجربیات هم به‌خوبی منتقل می‌شود.

سرلشکر سلامی ضمن تقدیر از اقدامات انجام‌شده در نوسازی آموزش‌ها و طرح‌های مطالعاتی جنگ‌های نوین و نوآوری و خلاقیت‌های آموزشی صورت‌گرفته، گفت: مسئولیت و رسالت بزرگی به دوش همه ماست؛ سخن از ظهور یک تمدن به نام اسلام در این سرزمین و سخن از شکست قدرت‌های مستکبر جهانی و تعالی کشور است.

وی افزود: جاری شدن احکام و حدود الهی یکی از اهدافی است که با حاکمیت، محقق خواهد شد و باید راه برای تحقق اهداف الهی گشوده شود.

سردار سلامی همچنین یاد شهدا و ایثارگران استان اصفهان را گرامی داشت و از نقش ویژه این استان در دوران دفاع مقدس تجلیل کرد.

پیش از سخنان فرمانده‌کل سپاه، سردار مهدی سرور فرمانده دانشگاه امیرالمؤمنین(ع) گزارشی از برنامه‌ها و فعالیت‌های این دانشگاه ارائه داد.
نام:
ایمیل:
* نظر: