کد خبر: ۴۱۲۷۵۳
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۷
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۱۰۲۴

مهاجری به مسئولان دولتی: به حرف آقای رئیسی گوش ندهید تا از چشم مردم نیفتید!

محمد مهاجری: اگر مسوولان دولتی برخلاف توصیه رییس‌جمهور، حرف نزنند، وعده ندهند، توجیه نکنند، سکوت پیشه سازند و کمتر روی اعصاب مردم یورتمه بروند، اینقدر از چشم خلق نیفتند.
محمد مهاجری در روزنامه اعتماد نوشت: در جلسه اخیر هیات دولت آقای رییسی بر ضرورت پاسخگویی سریع، اثرگذار و مستدل دستگاه‌ها به شبهاتی که در مورد حوزه‌های تخصصی دولت مطرح می‌شود، تاکید و وزرا را مکلف کرد نسبت به ابهامات مطرح شده در کمترین زمان ممکن پاسخ دهند.

این توصیه به شکل‌های مختلف در دولت‌های قبل هم وجود داشته و معمولا روابط عمومی وزارتخانه‌ها برای مطالبی که در رسانه‌ها منتشر می‌شده توضیحاتی ارسال می‌کرده‌اند. اما در اینجا رییس‌جمهور، شخص وزرا را مکلف به پاسخگویی کرده است.

ضرب‌المثل «مشک آن است که خود ببوید، نه آنکه عطار بگوید» اینجا مصداق کامل دارد. اینکه هر روز فلان وزیر بگوید تورم پایین آمده، نقدینگی و چاپ اسکناس کاهش یافته، دلار‌های بلوکه شده به خزانه دولت برگشته، فلان تعداد به عدد شاغلان اضافه شده، دولت با فیلترینگ مخالف است، سرعت اینترنت از سرعت برق هم بیشتر شده، ...، اما مردم این حرف‌ها و وعده‌ها را در سفره یا گوشی موبایل‌شان نمی‌بینند، چه سودی جز بی‌اعتمادتر شدن مردم به دولت خواهد داشت؟ پرواز قیمت مرغ و مواد غذایی، رشد نرخ دلار، گران شدن خودرو و نظایر آن‌ها نمی‌گذارد که بوی مشک به مشام شهروندان برسد.

خبردرمانی، وعده‌درمانی، گفتاردرمانی شیوه‌های موثری هستند، اما متاسفانه این روز‌ها تاثیرشان گاهی به ساعت هم نمی‌رسد. شاید اگر مسوولان دولتی برخلاف توصیه رییس‌جمهور، حرف نزنند، وعده ندهند، توجیه نکنند، سکوت پیشه سازند و کمتر روی اعصاب مردم یورتمه بروند، اینقدر از چشم خلق نیفتند.