کد خبر: ۴۱۲۷۶۳
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۷۳۲

تسنیم: شلیک گاز اشک‌آور در تجمع جانبازان در خیابان طالقانی کذب است

تسنیم نوشت: در برخی از فیلم‌های منتشرشده تعدادی از جانبازان تجمع‌کننده در خیابان طالقانی مدعی می‌شوند که افرادی اقدام به زدن گاز اشک‌آور کردند که با پیگیری‌های خبرنگار ما این موضوع از سوی مقامات انتظامی تکذیب شده است و احتمال زدن اسپری فلفل در دست بررسی قرار گرفته است؛ البته ذکر این نکته ضروری است که مأموران یگان امداد در تجهیزات سازمانی خود اسپری فلفل دستی ندارند و مأموران 110 که به‌صورت فردی به مأموریت اعزام می‌شوند اسپری فلفل دستی دارند.
تسنیم: شنبه ۱۷ تیر ماه تعدادی از جانبازان در خیابان طالقانی تجمع کردند که به‌دنبال این تجمع درگیری‌هایی به وجود آمد.

طی روزهای گذشته عده‌ای از جانبازان مقابل ساختمان بنیاد شهید و امور ایثارگران برای طرح مطالبات خود از این بنیاد، تجمعی را برگزار کردند.

مأموران یگان امداد بعد از این تجمع، طبق پروتکل‌های مواجهه با تجمعات بین افراد حاضر می‌شوند تا در صورت نیاز حفظ نظم و آرامش ورود کنند؛ در خلال این تجمع بین برخی از افراد درگیری‌هایی به وجود می‌آید که با ورود مأموران یگان امداد (پلیس) درگیری به اتمام می‌رسد.

در برخی از فیلم‌های منتشرشده تعدادی از تجمع‌کنندگان مدعی می‌شوند که افرادی اقدام به زدن گاز اشک‌آور کردند که با پیگیری‌های خبرنگار تسنیم این موضوع از سوی مقامات انتظامی تکذیب شده است و احتمال زدن اسپری فلفل در دست بررسی قرار گرفته است؛ البته ذکر این نکته ضروری است که مأموران یگان امداد در تجهیزات سازمانی خود اسپری فلفل دستی ندارند و مأموران 110 که به‌صورت فردی به مأموریت اعزام می‌شوند اسپری فلفل دستی دارند.

هرچند هیچ جانبازی آسیب ندید اما باید شفاف‌سازی به‌موقع از سوی نهادهای انتظامی و امنیتی انجام شود و عملکرد فرمانده میدان مورد بررسی قرار گیرد تا اگر فردی تخلف کرده است با او طبق قانون برخورد شود.