کد خبر: ۴۱۲۹۳۳
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۸
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۵۹۳

پیش‌بینی وضعیت هوا برای پنج روز آینده

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از رگبار باران و وزش باد شدید در برخی استان‌ها و کاهش نسبی دما در نوار شمالی کشور خبر داد.

ایسنا: صادق ضیاییان درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: یکشنبه(۲۵ تیر) در استان‌های گیلان، مازندران، اردبیل، نیمه‌شمالی استان‌های آذربایجان غربی و شرقی و ارتفاعات البرز مرکزی بارش باران، گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت رخ می‌دهد.

وی افزود: دوشنبه (۲۶ تیر) ضمن تشدید بارش در مناطق ذکر شده, این شرایط برای استان‌های گلستان و خراسان شمالی نیز پیش‌بینی می‌شود. شدت بارش از بعد از ظهر یکشنبه و روز دوشنبه در شمال آذربایجان شرقی و استان گیلان است.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ادامه داد: سه‌شنبه (۲۷ تیر) بارش در سواحل دریای خزر، اردبیل و به‌صورت پراکنده در خراسان شمالی ادامه خواهد داشت. چهارشنبه (۲۸ تیر) برای سواحل دریای خزر و شمال آذربایجان غربی و پنجشنبه(۲۹ تیر) در ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: در بعد از ظهر یکشنبه در ارتفاعات استان هرمزگان نیز رگبار و رعدوبرق پیش‌بینی می‌شود.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه کاهش نسبی دما در نوار شمالی کشور به‌ویژه در استان‌های ساحلی خزر و اردبیل رخ می‌دهد.

ضیاییان در ادامه گفت: در پنج روز آینده در شمال شرق، شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید همراه با گردوخاک پدیده غالب خواهد بود. همچنین از روز یکشنبه تا سه‌شنبه در دامنه‌های جنوبی البرز و مناطقی از مرکز کشور نیز در بعضی ساعات وزش باد شدید و در برخی مناطق گردوخاک رخ خواهد داد.

وی افزود: دریای خزر یکشنبه و دوشنبه و طی پنج روز آینده شرق دریای عمان مواج خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا ( ۲۶ تیر) صاف تا قسمتی ابری در بعد از ظهر افزایش باد با احتمال گرد و خاک با حداقل دمای ۲۶ و حداکثر دمای ۳۷ درجه سانتیگراد و روز سه‌شنبه ( ۲۷ تیر) صاف تا کمی ابری، گاهی وزش باد با حداقل دمای ۲۴ و حداکثر دمای ۳۵ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۲۵ و ۲۶ تیر) اهواز با دمای ۴۸ و ۴۹ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای ۱۱ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مراکز استان کشور هستند.