کد خبر: ۴۱۲۹۹۲
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۲
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۴۴۸

کوثری: اگر گروه‌های ضدانقلاب در شمال عراق مسلح بمانند، ایران اقدامات لازم را انجام خواهد داد

محمداسماعیل کوثری، نماینده مردم تهران در مجلس گفت: به هیچ وجه این وضعیت برای ما قابل قبول نیست و اگر این گروه‌ها بخواهند مسلح باشند، ما اقدامات خودمان را انجام می‌دهیم و به هیچ عنوان هم از این موضوع کوتاه نخواهیم آمد.
ایلنا: نماینده مردم تهران در مجلس گفت: به هیچ وجه این وضعیت برای ما قابل قبول نیست و اگر این گروه‌ها بخواهند مسلح باشند، ما اقدامات خودمان را انجام می‌دهیم و به هیچ عنوان هم از این موضوع کوتاه نخواهیم آمد.

محمداسماعیل کوثری، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در خصوص هشدار جدی اخیر سرلشکر باقری به طرف عراقی در مورد خلع سلاح یا اخراج گروه‌های مسلح کردی مستقر در شمال اقلیم عراق مبتنی بر توافقنامه امنیتی میان دو کشور، اظهارکرد: در ابتدا یادآوری یک موضوع را داشته باشیم و آن اینکه سردار شهید احمد کاظمی، فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا توافقی را با مسئولین اقلیم شمال عراق حدود سی و خورده‌ای سال پیش، در ارتباط با گروهک‌های معاند به خصوص کوموله و دموکرات انجام داد.

وی گفت: در آن زمان توافقنامه‌ای مکتوب نوشته شد و در این رابطه تعهد کردند که این‌ها باید خلع سلاح شوند ولی چون هر یک از گروهک‌های مستقر در شمال اقلیم عراق، تابع آمریکا، اروپا، صهیونیسم و غیره هستند، لذا اینجاست که آن‌ها دوباره از این گروهک‌ها حمایت می‌کنند و این باعث می‌شود که گروهک‌های مزبور در منطقه اقلیم مجددا مسلح می‌شوند.

فرمانده پیشین قرارگاه ثارالله تاکید کرد: به هیچ وجه این وضعیت برای ما قابل قبول نیست و اگر این گروه‌ها بخواهند مسلح باشند، ما اقدامات خودمان را انجام می‌دهیم و به هیچ عنوان هم از این موضوع کوتاه نخواهیم آمد.

 کوثری با بیان اینکه اقلیم شمال عراق مطمئن باشد که اگر حرف صهیونیست‌ها، آمریکایی‌ها و برخی از کشورهای اروپایی را گوش کند، خودش ضرر خواهد کرد، ابراز داشت: این‌گروهک‌ها از حمایت برخی کشورها استفاده کرده و دست به اقداماتی در مرزهای ما می‌زنند و از طرف ما هم قطعا آن چیزی که سردار باقری گفتند عملی می‌شود، هیچ کوتاهی هم در این رابطه صورت نخواهد گرفت، بلکه شدیدتر از گذشته با این گروهک‌ها برخورد خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: این گروهک‌ها رو به نابودی هستند و نسبت به گذشته ضعیف شده‌اند اما با این حال، ما همین اندازه را هم قبول نداریم که بخواهند به صورت مسلحانه در اقلیم شمال عراق حضور داشته باشند.