کد خبر: ۴۱۳۰۲۲
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۵۴۴

توفان شن حرکت قطار مشهد -سرخس را لغو کرد 

حسن نوری زاده فرماندار سرخس گفت: وزش باد شدید، توفان شن و گرد و خاک امروز سه شنبه موجب لغو حرکت قطار مسافربری مشهد-سرخس و بالعکس در نوبت صبح شد.
شهرآرا: فرماندار سرخس گفت: وزش باد شدید، توفان شن و گرد و خاک امروز سه شنبه موجب لغو حرکت قطار مسافربری مشهد-سرخس و بالعکس در نوبت صبح شد.


حسن نوری زاده افزود: در حال حاضر وضعیت توفان ی و گرد و خاک در جاده سرخس-مشهد نیز حاکم است، اما جاده باز و تردد در آن برقرار است.

وی ادامه داد: امروز سه شنبه نشست ستاد بحران استانداری خراسان رضوی با محوریت توفان و ریزگرد‌های سرخس برگزار خواهد شد.

براساس اعلام اداره کل راه آهن خراسان هر رام قطار محلی مشهد-سرخس ۲۱۶ صندلی ظرفیت دارد و همچنین روزانه ۸۴ رام قطار مسافربری در مسیر ۲۷ شهر و مرکز استان به مشهد تردد دارند که چهار رام شامل ۲ رام قطار رفت و ۲ رام قطار برگشت از این تعداد مربوط به مسیر مشهد-سرخس است.

بر اساس هشدار زرد اداره کل هواشناسی خراسان رضوی وزش باد شدید همراه با گرد و خاک از روز گذشته در استان آغاز شده که تا روز جمعه در همه مناطق استان به ویژه نیمه شرقی و سپس جنوبی گسترش خواهد یافت، همچنین کاهش دید، احتمال بروز خسارت در نواحی باد خیز و کاهش کیفیت هوا از پیامد‌های این پدیده جوی خواهد بود.

شهرستان سرخس با ۱۰۰ هزار نفر جمعیت، دارای ۲ شهر سرخس و مزداوند و ۶۸ روستای دارای بیش از ۲۰ خانوار است و ۵۵ درصد جمعیت آن در روستا‌ها سکونت دارند.