کد خبر: ۴۱۳۱۲۸
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۷
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۵۹۱

 عبور سرعت توفان گردوخاک سیستان از ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت/ ۷۰۹ نفر راهی بیمارستان شدند

موج جدید وزش توفان گردوخاک از بامداد ۲۷ تیرماه بار دیگر برای چهارمین بار از ابتدای تیرماه تاکنون پنج شهرستان سیستان را فرا گرفته و مردم منطقه را با چالش جدی مواجه کرده است‌.
تسنیم: موج جدید وزش توفان گردوخاک از بامداد ۲۷ تیرماه بار دیگر برای چهارمین بار از ابتدای تیرماه تاکنون پنج شهرستان سیستان را فرا گرفته و مردم منطقه را با چالش جدی مواجه کرده است.


موج جدید وزش توفان گردوخاک از بامداد ۲۷ تیرماه بار دیگر برای چهارمین بار از ابتدای تیرماه تاکنون منطقه سیستان واقع در شمال استان سیستان و بلوچستان را فرا گرفته و مردم منطقه را با چالش جدی مواجه کرده است.

مجید محبی، مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان اظهار داشت: در پی موج جدید وزش باد‌های ۱۲۰ روزه در منطقه سیستان شامل پنج شهرستان زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز واقع در شمال استان مجموع مراجعین به مراکز درمانی منطقه از ساعت ۶ صبح روز گذشته ۲۷ تیرماه تاکنون ۷۰۹ نفر بوده که ۴۴ نفر از آن‌ها بستری و مابقی سرپایی درمان شده‌اند.

مدیرکل هواشناسی استان سیستان و بلوچستان در این زمینه اظهار داشت: وزش باد شدید تا بیشینه ۱۰۴ کیلومتر در ساعت بامداد امروز زابل را درنوردید و گردوغبار حاصل از آن شعاع دید افقی را در ایستگاه هواشناسی فرودگاهی به ۳۰۰ متر کاهش داد.

محسن حیدری افزود: همچنین در شهرستان زهک بیشینه سرعت باد به ۸۵ کیلومتر در ساعت رسید و دید افقی را در ایستگاه هواشناسی تا ۳۰۰ متر کاهش داد.

وی بیان کرد: تا اواسط هفته آینده در شمال استان وزش باد شدید تا خیلی شدید، نقاط مستعد توفان گردوخاک سبب کاهش شدید دید خواهد شد. طی این مدت در زاهدان و مناطق مرکزی و جنوبی استان افزایش غبار خواهیم داشت.

 محسن حیدری گفت: توصیه می‌شود در تردد‌های جاده‌ای احتیاط و از تردد غیرضروری بیماران تنفسی، افراد سالخورده و کودکان در زمان غبار آلود شدن هوا خودداری و از کار در ارتفاعات پرهیز شود.