کد خبر: ۴۱۳۱۴۷
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۴۰۲ - ۱۹:۵۹
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۷۹۵

خسروپناه: شورای عالی انقلاب فرهنگی متولی نظام راهبردی و سیاست عفاف و حجاب است

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه شورای عالی انقلاب فرهنگی متولی نظام راهبردی و سیاست عفاف و حجاب است گفت: در زمینه جمعیت کم کاری شده است که برای نخستین بار ستاد خانوده و زنان راه‌اندازی شد.
تسنیم: دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه شورای عالی انقلاب فرهنگی متولی نظام راهبردی و سیاست عفاف و حجاب است گفت: در زمینه جمعیت کم کاری شده است که برای نخستین بار ستاد خانوده و زنان راه‌اندازی شد.

حجت‌الاسلام عبدالحسین خسروپناه عصر امروز در نشست با فعالان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی، اظهار داشت: دولت مسئولانی از جنس مردم نیاز دارد، برخی از دولت‌ها اعتقادی به حوزه فرهنگ ندارند، اما باید قدردان مسئولان باشیم، چرا که در سطح استان اقدامات بزرگی از جمله عید غدیر انجام شد که شاهد حضور پرشور جوانان بودیم. 

وی افزود: مفهوم اصلاح ساختار فرهنگی از دیدگاه معظم‌له این است که باید ذهنیت نسل جوان را از نظر مسائل اعتقادی از جمله حجاب و ارزش‌ها و غیره بررسی شود و بدانیم در ذهن جوانان چه چیزی می‌گذرد و اگر مشاهده شد که این ذهنیت با اسلام فاصله دارد تدبیری جهت کاهش فاصله انجام شود. 

خسروپناه بیان کرد: در تلاش هستیم شورای عالی انقلاب فرهنگی به یک قرارگاه تبدیل شود که در این راستا باید ارتباط وسیعی با جبهه مردمی ایجاد شود، بدین منظور ساختار درونی جبهه مردمی را پیوند زده‌ایم. جبهه مردمی در حکمرانی دخالت دارد، اما در تصدی‌گری فعالیتی انجام نمی‌دهد و برای این مهم میزهایی مختلف تخصصی تعریف شده است. 

وی ادامه داد: برای نخستین بار اتحادیه اروپا در عید نوروز شورای عالی انقلاب فرهنگی را تحریم کرد و دومین بار انگلیس بنده و شورای عالی انقلاب فرهنگی را در عید غدیر تحریم کرد. 

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص ضمانت اجرای گفت: ضعف در عدم اجرا به شورای عالی انقلاب فرهنگی مرتبط نیست و پیگیری و نظارت منوط به پیگیری مدیریت است. 

خسروپناه بیان کرد: برای نخستین مرکز رصد، برنامه‌ریزی و ارزیابی در شورای عالی انقلاب فرهنگی راه‌اندازی شده است، همچنین برای نخستین بار ستاد رصدخانه در کشور راه‌اندازی شده است و 45 رصد خانه علمی، فرهنگی و اجتماعی در کشور وجود دارد. 

وی عنوان کرد: شورای عالی انقلاب فرهنگی متولی نظام راهبردی و سیاست عفاف و حجاب است و متولی ستاد اجرایی عفاف و حجاب در تمامی عرصه‌های امنیتی، اجتماعی و فرهنگی برعهده وزارت کشور است. 

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه در زمینه جمعیت کم کاری شده است، تصریح کرد: در این راستا برای نخستین بار ستاد خانواده و زنان راه‌اندازی شده است. 

خسروپناه با بیان اینکه در حوزه علم و فناوری اقدامات بزرگی در زمینه هوش مصنوعی، آموزش عمومی و غیره انجام شده است، ادامه داد: دانشگاه فرهنگیان اولویت نخست ما است و برای آنها شش سیاست گذاری طراحی شده و در آینده نزدیک به تصویر می‌رسد، حلقه‌های میانی نباید متولی داشته باشد بلکه حلقه‌های میانی باید آتش به اختیار بمانند تا متوقف نشود. 

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر تشکیل هیئت اندیشه ورز مردمی استانی گفت: اگر مدیری در استان برای انجام کار فرهنگی درخواست بودجه داشته باشد باید این مدیر عزل شود چراکه باید از بودجه مصوب خود در این زمینه استفاده کنند. 

نگاه آرمانی بین گروه‌های جهادی با بخش اداری متفاوت است

فرزاد مخلص‌الائمه، استاندار مرکزی نیز در این نشست، اظهار داشت: بین وضعیت موجود و وضعیت مطلوب فاصله وجود دارد و مقام معظم رهبری تصریح می‌کنند که این فاصله طی شدنی است و بارهای طی شده است. 

وی افزود: نگاه آرمانی بین گروه‌های جهادی وجود دارد که با بخش اداری متفاوت است، باید مسائل در تراز استان حل شود، به طور کلی 90 درصد در ساختار مدیریت دستگاه‌های اداری مشکل جدی وجود دارد، دستگاه‌های اداری باید همیشه در حال فعالیت و دفاع باشند بنابراین نیاز است در این زمینه سازماندهی داشته باشیم. 

استاندار مرکزی تصریح کرد: سال گذشته 3 هزار و 400 میلیارد تومان در حوزه عمرانی هزینه شد و 3 هزار و 600 میلیارد تومان به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها پرداخت شده است در حالی که مجموع شش سال گذشته تنها 3 هزار و 200 میلیارد تومان اعتبار در حوزه عمرانی اختصاص پیدا کرده است. 

مخلص الائمه با بیان اینکه زیرساخت‌ها و امنیت باید تامین شود، گفت: به زودی ستاد پیگیری و نظارت مردمی در سطح استان راه اندازی می‌شود و اختیاراتی بر عهده این ستاد نهاده شده است.