کد خبر: ۴۱۳۱۹۱
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۸
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۷۴۵

پیش بینی وضعیت هوا طی چند روز آینده/ رگبار پراکنده باران در برخی نقاط کشور

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از رگبار پراکنده در برخی استان‌ها و وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در بعضی نقاط کشور خبر داد.

ایسنا: صادق ضیاییان درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: امروز (۳۱ تیر) در برخی مناطق آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، غرب گیلان و ارتفاعات البرز مرکزی واقع در مازندران، تهران البرز و سمنان به‌ویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب رگبار پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت رخ می‌دهد.

وی افزود: شنبه(۳۱ تیر) تا دوشنبه (۲مرداد) در برخی نقاط واقع در شمال استان‌های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب افزایش ابر، رگبار پراکنده و وزش باد رخ می‌دهد.

ضیاییان اضافه کرد: طی چهار روز آینده در برخی مناطق واقع در جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان، شرق و شمال هرمزگان و جنوب شرق فارس، در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب افزایش ابر، گاهی رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقت دور از انتظار نیست.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا سه‌شنبه (۳ مرداد) در بیشتر مناطق کشور جوی پایدار حاکم خواهد بود.

ضیاییان ادامه داد: طی پنج روز آینده نیز در شمال شرق، شرق به‌ویژه در منطقه زابل بخش‌هایی از مرکز، جنوب، شرق و استان‌های واقع در دامنه جنوبی البرز در بعضی ساعات وزش باد شدید و در مناطق مستعد خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: امروز و فردا در جنوب غرب و نوار مرزی غرب کشور در بعضی ساعات سرعت وزش باد افزایش می‌یابد که خیزش گردوخاک در برخی از این مناطق دور از انتظار نیست.

ضیاییان گفت: طی سه روز آینده دریای عمان به‌ویژه مناطق شرقی دریا مواج و متلاطم خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا ( اول مرداد ) صاف تا قسمتی ابری و در بعد از ظهر وزش باد شدید با حداقل دمای ۲۷ و حداکثر دمای ۳۸ درجه سانتیگراد و روز دوشنبه ( ۲ مرداد) صاف تا قسمتی ابری و در بعد از ظهر وزش باد شدید با حداقل دمای ۲۷ و حداکثر دمای ۳۹ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز(۳۱ تیر) و فردا (۱ مرداد) اهواز با دمای ۵۰ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای ۱۳ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مراکز استان کشور هستند.