کد خبر: ۴۱۶۵۶۲
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۹
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۱۸۸

سرعت طوفان گردوخاک سیستان به ۱۰۸ کیلومتر رسید/ شعاع دید افقی ‌به ۵۰ متر کاهش یافت

در روز آخر تابستان سرعت طوفان در زابل به ۱۰۱ کیلومتر در ساعت رسید و شعاع دید افقی را به ۵۰ متر کاهش داد.
در روز آخر تابستان سرعت طوفان در زابل به ۱۰۱ کیلومتر در ساعت رسید و شعاع دید افقی را به ۵۰ متر کاهش داد.
محسن حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زاهدان، اظهار داشت: وزش باد شدید تا بیشینه 108 کیلومتر بامداد امروز زابل را درنوردید و گردوغبار حاصل از آن شعاع دید افقی را در ایستگاه هواشناسی فرودگاهی به 800 متر کاهش داد.

مدیرکل هواشناسی استان سیستان و بلوچستان افزود: همچنین در شهرستان زهک بیشینه سرعت باد به 50 کیلومتر در ساعت رسید و دید افقی را در ایستگاه هواشناسی تا 800 متر کاهش داد.

وی بیان کرد: مطابق با هشدار صادر شده سطح نارنجی شماره 22، تا دوشنبه وزش باد شدید تا خیلی شدید و طوفان و گرد و خاک در منطقه سیستان شامل پنج شهرستان زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز واقع در شمال استان را خواهیم داشت.

حیدری ادامه داد: همچنین در نوار شرقی و غرب استان وزش باد نسبتاً شدید تا شدید انتظار می‌رود و با توجه به جهت جریانات احتمال انتقال ذرات گرد و غبار به مناطق مرکزی و جنوبی وجود دارد.

مدیرکل هواشناسی استان سیستان و بلوچستان گفت: توصیه می‌شود از تردد غیرضروری بیماران تنفسی، افراد سالخورده و کودکان، در زمان غبار آلود شدن هوا خودداری شود. احتیاط در تردد‌های جاده ای و همچنین خودداری از عبور مرور در کنار ساختمان در حال ساخت و قدیمی به خاطر احتمال ریزش دیگر توصیه‌های مهم ما به مردم است.

طوفان پرواز زابل را لغو کرد

رییس فرودگاه زابل اعلام کرد به دلیل وقوع طوفان گردوخاک و کاهش دید پرواز امروز تهران -زابل و بالعکس لغو شد.

مدارس و ادارات سیستان فردا تعطیل است

بنا بر تصمیم مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان با توجه به هشدار سازمان هواشناسی مبنی بر وقوع طوفان گردوخاک و افزایش ریزگردها امروز شنبه مورخ یک مهرماه مدارس، ادارات و بانک‌ها در پنج شهرستان منطقه سیستان شامل زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز به‌جز دستگاه‌های امدادی، درمانی و خدمات‌رسان تعطیل است.