کد خبر: ۴۱۶۶۱۵
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۴۰۲ - ۲۲:۱۷
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۲۳۸

روسیه از نقض آتش‌بس در قره‌باغ خبر داد

وزارت دفاع روسیه امروز شنبه با اعلام اینکه آتش‌بس در منطقه قره‌باغ نقض شده است، گفت که یک سرباز جمهوری آذربایجان زخمی شده است. وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد: یک نقض آتش‌بس در منطقه آغ‌دره اتفاق افتاده است. یک سرباز با نیروهای مسلح جمهوری آذربایجان در جریان یک تبادل آتش زخمی شد.
تسنیم: وزارت دفاع روسیه به‌دنبال برقراری آرامش کوتاه‌مدت در منطقه قره‌باغ، از نقض آتش‌بس در این منطقه خبر داد.

وزارت دفاع روسیه امروز شنبه با اعلام اینکه آتش‌بس در منطقه قره‌باغ نقض شده است، گفت که یک سرباز جمهوری آذربایجان زخمی شده است.

وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد: یک نقض آتش‌بس در منطقه آغ‌دره اتفاق افتاده است. یک سرباز با نیروهای مسلح جمهوری آذربایجان در جریان یک تبادل آتش زخمی شد.

پیشتر روسیه اعلام کرده بود که نیروهای مسلح در منطقه قره‌باغ طی توافقی با جمهوری آذربایجان شروع به تسلیم سلاح‌های خود کرده‌اند.

همچنین محموله‌های بشردوستانه از ارمنستان و همچنین جمهوری آذربایجان به‌سمت منطقه قره‌باغ ارسال شده است.

مقام‌های ارمنی منطقه قره‌باغ امروز شنبه اعلام کردند که شرایط آتش‌بس با جمهوری آذربایجان اجرا شده است و کار برای تحویل کمک بشردوستانه و تخلیه زخمی‌ها در جریان است.

هفته گذشته عملیات باکو در منطقه قره‌باغ انجام گرفت که در نتیجه آن نیروهای نظامی ارمنی این منطقه تسلیم شدند و مذاکرات برای الحاق قره‌باغ به ساختار سیاسی و حقوقی جمهوری آذربایجان آغاز شد.

جیحون بایراموف وزیر خارجه جمهوری آذربایجان در هفتاد و هشتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل وعده داد که این کشور رفتار برابر با ارمنی‌های قره‌باغ را تضمین می‌کند.

بایراموف در نطق خود در سازمان ملل بیان کرد که جمهوری آذربایجان مصمم به سر و سامان دادن به ساکنان ارمنی منطقه قره‌باغ به‌عنوان شهروندان برابر است.