کد خبر: ۴۱۶۷۲۸
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۲۰۴

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح: دشمنان حتی فکر تهاجم به ایران را هم کنار گذاشته‌اند

رئیس ستادکل نیروهای مسلح گفت: امروز با قدرت و اقتدار نیروهای مسلح، دشمنان جرات تهاجم و حتی فکر تهاجم نظامی به کشورمان را هم کنار گذشته اند. امنیت کشورمان مثال زدنی است.
سرلشکر محمد باقری در مراسم «عهد سربازی» در مسجد جمکران اظهار کرد: انقلاب اسلامی به عنوان حاصل ۱۴ قرن مجاهدت علما، صلحا، زندان رفتن و شکنجه شدن شکل گرفت تا زمینه ساز حضور بقیه الله و تربیت نسل های صالح برای یاری رساندن به امام عصر باشد. شهید صیاد شیرازی، سلیمانی و صدها هزار شهید دیگر نمونه‌های تربیت شده مکتب اسلام و اهل بیت و انقلاب اسلامی هستند که جان خود را فدا کردند.

وی در ادامه با طرح این پرسش که معنای انتظار چیست؟ گفت: انتظار، سکون و گوشه گیری و داشتن احساساتی به حضرت ولی عصر نیست بلکه ایمان، اعتقاد، حرکت جهادی و خستگی ناپذیر، ایثار و فداکاری است. امتی که منتطر واقعی است نمی تواند در برابر ظلم سکوت کند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: حضرت ولی عصر(عج) ، برابر روایات نبردی سخت با مستکبران و ظالمان خواهد داشت و این نبرد به نیروهای مسلح قدرتمند و سربازانی شجاع و مخلص نیاز دارد. اگر قرار بود که امام بزرگوار به تنهایی قیام کنند، امامان قبل از ایشان چنین می کردند. امام حسن (ع)گفتند اگر چند سرباز واقعی داشتم علیه طاغوت قیام می کردم. قیام به نیروهای مسلح قدرتمند نیاز دارد و نیروهای مسلح کشورمان این افتخار دارند که در این مسیر گام برمی دارند. شما نیروهای مسلح هر روز صبح که پای در میدان می گذارید و در مسیر آماده سازی و دفاع از مرزها و امنیت کشور و حریم اهل بیت گام برمی‌دارید، در مسیر سربازی امام عصر حرکت کرده‌اید.

سرلشکر باقری با اشاره به اینکه امروز ایران اقتداری بی نظیر پیدا کرده است، گفت: اگر روزی دشمن جرات می کرد به این کشور تهاجم نظامی کرده و ما نگران سقوط اهواز بودیم، امروز با قدرت و اقتدار نیروهای مسلح، دشمنان جرات تهاجم و حتی فکر تهاجم نظامی به کشورمان را کنار گذشته اند. امنیت کشورمان مثال زدنی است. در همین روزهای گذشته مگر وعده نداده بودند ایران را به آشوب و اتش می‌کشیم؟ مگر سال گذشته تلاش نکردند تا کشور را با اشوب مواجه کنند اکم هوشیاری مردم و پایمردی نیروهای مسلح، نقشه های آنها را نقش بر آب کرد.

وی تاکید کرد: ارتش، سپاه، فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی، بسیج و وزارت دفاع و ستادکل نیروهای مسلح بدنه یکپبارچه برای دفاع از کشور ایجاد کرده‌اند که نتیجه آن فراهم شدن بستری امن برای توسعه کشور و زندگی آرام مردم است.

باقری در پایان خاطرنشان کرد: ما امروز گرد هم آمدیه ایم تا عهد ببندیم که راه دفاع مقدس و شهدا و جانبازان را با تمام توان ادامه می‌دهیم. توان دفاعی کشور را بالاتر می‌بریم و آمادگی‌های خود را ارتقا می دهیم. رهبری، انتظار فرج را آماده باش تعبیر کرده اند. آماده باش برای نیروهای مسلح مفهوم آشنایی است یعنی هر لحظه دستمان بر ماشه و چشمان روی رادار است تا توطئه‌ای کشور را تهدید نکند و دشمن هوس تخریب امنیت کشورمان را نداشته باشند. عهد محکم و دائمی و قرآنی می بندیم که حداکثر تلاش خود را به کار می‌بریم تا توان خود را توسعه دهیم، با دشمنان اسلام سازش نکرده و در مقابل آنها می ایستیم و راه شهدا را ادامه می دهیم.