کد خبر: ۴۱۷۱۲۲
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۲
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۱۸۴

سردار فدوی: در سالگرد اغتشاشات دو تا بز هم به هم شاخ نزدند

جانشین فرمانده کل سپاه در کنایه‌ای به دشمنان در سالگرد اغتشاشات، گفت: امسال هم در سالگرد اغتشاشات گذشته، علی‌رغم‌ جوسازی‌های زیادی که صورت گرفته بود، دو تا بز هم به همدیگر شاخ نزدند. البته این عبارت را پیامبر (ص) فرموده است
سردار علی فدوی جانشین فرمانده کل سپاه عصر امروز در مراسم تجلیل از خانواده‌های شهدای دانشجو که در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد، گفت: اسم این دانشگاه امیرکبیر نامگذاری شده است در حالی که باید در ابتدای اسم ‌امیر کبیر عنوان شهید را بیاورید چون در زمان قحطی معرفت، فردی به نام امیرکبیر فعالیت هایی را آغاز کرد اما فعالیت های حدود سه ساله وی را قاجار تاب نیاورد و او را شهید کردند.

وی افزود: امروز که در محفل شهدا قرار داریم باید گفت حتی نمی توانیم سر سوزنی مقام شهید و خانواده شهید را تکریم کنیم چون خداوند شهید را در چنان مقام عالی قرار داده که یک شهید می تواند به همه خیر برساند زیرا خداوند اختیاری به شهید داده که می تواند خانواده و دیگران را شفاعت کند؛ برگزاری یاداروه شهدا برای این است ‌که شهدا هم نگاهی به ما داشته باشند.

سردار فدوی با بیان اینکه عظمت انقلاب اسلامی به نسبت سال های قبل بسیار افزایش یافته است، تصریح کرد: این موضوعی است که وزیر خزانه داری آمریکا هم به نوعی به آن اشاره دارد. او عنوان کرده که مواجهه‌های ۴۴ سال اخیر آمریکا با ایران حاصلی غیر از شکست برای آمریکا نداشته است. این اعتراف دشمن به خاطر قدرت دنیایی و‌ مادی نیست چرا که آن‌ها از هر لحاظ که تصور کنید از ما قدرت بیشتری دارند به عنوان مثال فقط بودجه نظامی امسال آمریکا ۸۷۰ میلیارد دلار است اما آنچه باعث شکست آن‌ها شده وعده‌ای است که خداوند مبنی بر غلبه جبهه حق بر باطل داده است.

وی ادامه داد: توان آمریکایی ها بر پایه نیروی دریایی است در واقع برای اینکه بتوانند در همه دنیا خباثت و سلطه داشته باشند بر قدرت نیروی دریایی خود اتکا می کنند و البته ما تمام زیر و روی آن‌ها اطلاع داریم هر چند ظاهر امر چیز دیگری را نشان می دهد.

جانشین فرمانده کل سپاه در ادامه با اشاره به اغتشاشات سال گذشته، خاطرنشان کرد: زمانی‌ که ‌کرونا در کشور فراگیر شد، به همین بهانه سه سال مراکز آموزشی را تعطیل و آموزش ها را غیر حضوری کردند و این کار هم یعنی تعطیلی مراکز آموزشی فقط در ایران انجام‌ ‌شد؛ غیر حضوری شدن آموزش ها باعث شد تا دشمنان چشم ها و ذهن ها را معطوف به خباثت های خود کنند. لذا؛ تصور کردند چون دانش آموزان و دانشجویان طی مدت سه سال خباثت های آنها را دیدند پس به طور حتم قلب ها هم همین ‌گونه شده است.

وی افزود: به همین جهت برخی ها در داخل که از قبل انقلاب اسلامی ارتزاق کردند چون حضور آمریکا را باور کرده بودند به میدان آمدند و بدین شکل خودشان را لو دادند؛ البته خداوند نگذاشت اتفاقی بیفتند چون دل ها دست اوست و دشمنان نتوانستند.

سردار فدوی، گفت: امسال هم در سالگرد اغتشاشات گذشته علی رغم‌ جوسازی‌های زیادی که صورت گرفته بود، دو تا بز هم به همدیگر شاخ نزدند. البته این عبارت را پیامبر (ص) فرموده است. یک نفر اقدام انجام داد و نگران بود که پیامبر اسلام (ص) رضایت داشته باشد یا خیر؟ ایشان در پاسخ به آن فرد گفتند که نگران نباش از آن کاری که انجام دادی، دو تا بز هم به یکدیگر شاخ نزدند.

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه شکل جنگ تغییر یافته و این یعنی جنگ همچنان ادامه دارد؛ تصریح کرد: اگر وعده های خداوند مبنی بر پیروزی حق بر باطل وجود نداشت باید همان سال ۱۳۵۷ شکست ‌می خوردیم. ما طی این سال ها وارد هر کاری شدیم، موفق عمل کردیم.

وی در پایان افزود: به عبارت دیگر کارهایی انجام دادیم که جتی به اندازه یک برگ ‌کاغذ A4 هم اطلاعاتی از آن وجود نداشته است و این باعث شده تا دشمن آن چیزهایی که از ما می داند به نسبت اطلاعاتی که ندارد، کمتر باشد.

آنچه از دفاع مقدس گفته شده بسیار کمتر از آن چیزی است که در میدان اتفاق افتاده است

به گزارش فارس، سردار فدوی در حاشیه این مراسم، گفت: هرچه همدل‌ها دور یکدیگر جمع شوند خیرات خداوند بیشتر حاصل می‌شود. به خصوص هنگامی که در ایام بسیار مبارکی باشد که از یک سو هفته دفاع مقدس و از سوی دیگر هفته وحدت و ۱۷ ربیع‌الاول میلاد مبارک پیامبر اسلام (ص) واقع شده است.

وی افزود: از حضور در چنین مراسم‌هایی به خصوص وقتی که در میان جوانان در دانشگاه‌ها باشد بسیار استقبال می‌کنیم.

سردار فدوی در پاسخ به سؤالی درباره نقش مادران شهدا و زنان در دفاع مقدس، تصریح کرد: اگر زنان و مادران نباشند، کاری اتفاق نمی‌افتد. اگر زنان، مادران و همسران پای کار باشند، آنگاه همه مردان پای کار هستند. در صورتی که اگر زنان اراده کنند و مردان آن‌ها پای کار نباشند، باز هم زنان قادر به انجام آن کار هستند.

وی ادامه داد: از شروع نهضت، نه در سال ۱۳۵۷ بلکه از سال ۱۳۴۲، زنان به پیروی از حضرت امام خمینی (ره) پای کار بودند. 

جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به اهمیت نقش بانوان ایرانی در پیروزی انقلاب اسلامی، تأکید کرد: امام خمینی (ره) از آغاز نهضت اسلامی سه مرتبه گفتند که زنان رهبر ما هستند؛ یک‌ مرتبه زنان محله، چهار مردان قم، مرتبه دوم زنان شهر قم و بار دیگر نیز زنان کل کشور. در حالی که ایشان فقط یک بار این تعبیر را برای مردان به کار بردند و آن هم در هنگام شهادت شهید حسین فهمیده بود.

سردار فدوی با بیان اینکه بانوان و زنان ما نقش بسیار اساسی دارند، تصریح کرد: تجلی رحمه للعالمین بودن پیامبر اسلام در وجود حضرت فاطمه (س) تجلی پیداکرده است که موضوع بسیار مهمی است. پیامبر گرامی اسلام (ص) فرموده است که دختر رحمت است و پسر نعمت، نعمت را شما باید حفظ کنید و رحمت شما را حفظ می‌کند.

وی در پاسخ به سؤالی درباره میزان مطالب بیان شده از دوران دفاع مقدس تا امروز، خاطرنشان کرد: مسلماً هنگامی که یک عظمتی که در طول تاریخ وجود نداشته، رخ داد و جبهه حق انقلاب اسلامی برقرار شد و همه دنیا یعنی جبهه‌ باطل، شیطان بزرگ از روز اول با انقلاب اسلامی جنگیده‌اند، یعنی کار بسیار بزرگی صورت گرفته است.

جانشین فرمانده کل سپاه در پایان، خاطرنشان کرد: با توجه به عظمت دوران دفاع مقدس طبیعتاً میزانی که از این دوران گفته شده و در حال بیان است، بسیار کمتر از آنچه اتفاق افتاده است.