کد خبر: ۴۱۷۶۸۶
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۴۰۲ - ۱۸:۵۳
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۱۶۸

علم‌الهدی: دنیا تسلط نیروهای نظامی ما بر خلیج فارس را به رسمیت می‌شناسد

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: در عرصه توان رزم دریایی، خلیج ‌فارس به حوزه یکه‌‎‌تازی عزیزان ارتش و سپاه تبدیل شده و این یک مزیت بسیار بزرگ است که در دنیا هم این تسلط به رسمیت شناخته می‌شود.
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: در عرصه توان رزم دریایی، خلیج ‌فارس به حوزه یکه‌‎‌تازی عزیزان ارتش و سپاه تبدیل شده و این یک مزیت بسیار بزرگ است که در دنیا هم این تسلط به رسمیت شناخته می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی امام جمعه مشهد، حجت الاسلام سید احمد علم‌الهدی در دیدار با حجت‌الاسلام عبدالحمید رئیسی، نماینده ولی ‌فقیه در نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و جمعی از فرماندهان این نیرو که به میزبانی دفتر نماینده ولی ‌فقیه در خراسان رضوی برگزار شد، سپاه پاسداران را یکی از محورهای اصلی قدرت نظام دانست و اظهار کرد: خط مقدم این بازدارندگی در نیروی دریایی است. به همین دلیل مقام معظم رهبری از زمانی تدبیر کردند که سپاه هم با بهره‌گیری از تجربیات دفاع مقدس، نیروی مستقلی در کرانه‌های آبی داشته باشد.

وی افزود: با تمام این تفاسیر برای هر کسی که دوران دفاع مقدس را تجربه کرده باشد، این یک واقعیت غیر قابل‌ انکار است که هیچ ‌کس آن زمان حتی گمان این را هم نمی‌برد که نیروهای مسلح ما کمتر از چهار دهه پس از جنگ تحمیلی به چنین قابلیت‌هایی در تجهیزات، امکانات و توانمندی‌های فردی و یگانی دست پیدا کند. اگر کسی آن زمان به ما می‌گفت این بسیجیان مخلصی که با یک سلاح بسیار قدیمی پیش روی دشمن ایستاده‌اند، بعدها بر دریاها استیلا پیدا می‌کنند، شاید آن زمان کمتر کسی باور می‌کرد که چنین ادعایی محقق شود، اما امروز این تصویر پیش چشم همه ما تجسم عینی پیدا کرده است.

نماینده ولی ‌فقیه در خراسان رضوی بیان کرد: در عرصه توان رزم دریایی، خلیج ‌فارس به حوزه یکه‌‎‌تازی عزیزان ارتش و سپاه تبدیل شده و این یک مزیت بسیار بزرگ است که در دنیا هم این تسلط به رسمیت شناخته می‌شود. باید اهمیت این مسئله را برای دریانوردان و افسران خود به ‌خوبی تبیین کنید. به دلیل همین جایگاه بلامنازع است که سربازان تکاور دریایی کشوری که ادعای ابرقدرتی دارد، وقتی تعرضی به حریم دریایی ما انجام می‌دهند و گرفتار می‌شوند، دستانشان را بالا می‌برند و خود را از هر جهت، تسلیم اراده یک قدرت مقتدر می‌بینند.

علم‌الهدی ادامه داد: متمرکز بر تولید عقیده باشید. برخلاف اراده که قابل تهییج است و اطلاعات که قابل کسب است، عقیده قابل ارتقا یا اکتساب نیست و بنابراین باید از ابتدا نیرویی که به کار گرفته می‌شود، به ‌دقت پالایش شود که از عمق دل و جان خود عقیده به ضرورت دفاع از ملت، انقلاب و کشور داشته باشد. این را هم در نظر داشته باشید که نیروی دریایی با تمام یگان‌ها تفاوت دارد. آن تکاور دلاوری که کوه آهن مسلح را بر روی امواج دریای بیکران ببیند و انگشت بر ماشه بگذارد و ذره‌ای تردید به دل راه ندهد، همان افسر تازه‌کاری است که صداقت و اخلاص در عقیده او از ابتدا مورد سنجش قرار گرفته است.

خلیج‌ فارس؛ میدان اقتدار ایران اسلامی

همچنین حجت‌الاسلام عبدالحمید رئیسی نیز در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از آخرین دستاوردهای دفاعی نیروی دریایی سپاه در راستای صیانت از حریم دریایی کشور، گفت: مدت‌هاست که مأموریت‌های ما دیگر از حوزه خلیج ‌فارس فراتر رفته و سطح تجهیزات ما نیز محدود به تندر و قایق‌های تندرو نیست. خوشبختانه امروز نیروی دریایی سپاه مجهز به عالی‎ترین تجهیزات دفاعی است که همگی هم به ‌صورت بومی انبوه‌‎سازی شده‌اند.

وی اضافه کرد: این یک حقیقت است که دیگر همچون گذشته، پهنه خلیج‌ فارس جولانگاه ناوهای آمریکایی نیست و اگر هم قصد تردد دارند، توجیه شده‌اند که اجازه بگیرند و این کار را به زبان فارسی هم انجام می‌دهند. به این ترتیب، هیچ حوزه آبی در منطقه وجود ندارد که نیروی دریایی سپاه و تجهیزات آن در سطوح مختلف در آن حضور نداشته باشند.