کد خبر: ۴۱۷۸۲۸
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۴۰۲ - ۰۸:۵۱
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۵۰۸

امیرعبداللهیان: احتمال باز شدن جبهه‌های دیگری علیه رژیم صهیونیستی وجود دارد

وزیر امور خارجه با اعلام تداوم حمایت سیاسی و رسانه‌ای جمهوری اسلامی از مقاومت فلسطین، تصریح کرد: برخی مقامات غربی پرسیدند آیا امکان گشایش جبهه‌های جدیدی علیه رژیم صهیونیستی وجود دارد؟ گفتم که در شرایط ادامه جنایت جنگی صهیونیست‌ها هر احتمالی از سوی دیگر جریان‌های مقاومت وجود دارد.
حسین امیرعبداللهیان با استقبال مقامات وزارت خارجه لبنان، نماینده نبیه بری رئیس مجلس و نماینده جنبش حماس در لبنان وارد فرودگاه رفیق حریری بیروت شد.
امیرعبداللهیان با قدردانی از نبیه بری به دلیل حضور نماینده‌اش و همچنین نماینده حماس گفت: ضمن تشکر از مقامات لبنانی صمیمانه ترین تبریکات خود را به مردم فلسطین به خاطر مقاومت و پیروزی در طوفان الاقصی تبریک میگویم.

وزیر امور خارجه ادامه داد: ما در بیروت هستیم تا با صدای بلند اعلام کنیم همراه با کشورها و دولت‌های اسلامی جنایت رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه را تحمل نمی‌کنیم.

وی گفت: آواره ساز کردن دهها هزار فلسطینی و قطع آب و برق و غذا و دارو یک جنایت جنگی سازمان یافته از سوی رژیم صهیونیستی است. ادامه این جنایت جنگی با واکنش‌هایی در دیگر محورها روبه رو خواهد بود که رژیم صهیونیستی و حامیان آن مسئول آن خواهند بود.  

امیرعبداللهیان خاطرنشان کرد: ما در ادامه مشورت با مقامات عراق فردا با دولتمردان لبنان درباره وضعیت موجود در غزه و جنایات جنگی رژیم صهیونیستی و اقدامات مورد نیاز در جهان اسلام رایزنی خواهیم داشت.

وزیر امور خارجه تاکید کرد: ایران با قدرت به حمایت‌های خود از مقاومت ادامه خواهد داد. برخی از مقامات غربی از من پرسیدند آیا امکان گشایش جبهه‌های جدیدی علیه رژیم صهیونیستی وجود دارد. گفتم که در شرایط ادامه جنایت جنگی صهیونیست‌ها هر احتمالی از سوی دیگر جریان‌های مقاومت محتمل است.

وزیر خارجه کشورمان در پایان گفت: آقای رئیسی رئیس جمهور ایران گفت وگوهای فشرده ای با کشورهای منطقه از جمله عربستان انجام داده است و این گفت وگوها در چهارچوب استراتژی حمایت از فلسطین ادامه خواهد یافت.

وزیر امور خارجه بامداد جمعه ۲۱ مهر وارد فرودگاه بیروت شد و مورد استقبال مسئولان این کشور قرار گرفت.

لبنان دومین مقصد از سفر منطقه‌ای وزیر امور خارجه پس از عراق است.

دیدار و گفتگو با مقامات عالی‌رتبه لبنان و رایزنی و تبادل نظر در خصوص تحولات منطقه به خصوص جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم غزه از جمله برنامه‌های وزیر امور خارجه کشورمان در سفر به بیروت است.

وزیر امور خارجه ظهر پنج شنبه ۲۰مهرماه سفر منطقه‌ای خود را از کشور عراق آغاز کرد و مذاکرات مهمی با مقامات عراقی در خصوص تحولات مربوط به فلسطین انجام داد.